VŠEOBECNÉ

Co je v základní ceně produktu?

Základní cenou zahradní chatky je kompletní konstrukce  bez doplňkových služeb:

  • podlaha,
  • stěny,
  • střešní bednění,
  • okná,
  • dveře,
  • kování, kliky apod.

V základní ceně nie je montáž, zateplení, okenice, malování, pokládka krytiny, střešní krytina, úprava konstrukce a příprava podkladu.

Jak dlouhá je čekací doba od objednání?

V závislosti na typu produktu se čekací doba pohybuje od několika dnů do několika týdnů. Pokud si zákazník objedná produkt, který máme v současnosti na skladě a chce si ho smontovat svépomocí, pak je čekací doba 5 až 10 pracovních dní. Pokud si zákazník objedná produkt spolu s montáží nebo jinými doplňkovými službami, doručení a doplňkové služby se uskuteční v dohodnutém časovém rozpětí – cca 35 až 45 pracovních dní, podle možností i dříve.

Jak si můžu u vás nakoupit?

Produkty z naší nabídky mají mnoho specifik, proto jsme zvolili formu objednávek telefonicky, mailem nebo prostřednictvím kontaktního / objednávkového  formuláře, abychom se s Vámi mohli dostat do přímého kontaktu a vysvětlit všechny podrobnosti.

Kdy a jak mám platit?

Po zaplacení 50% zálohové platby z celkové částky produktu na účet se může zbylá platba provést bankovním převodem 3 dny před termínem montáže nebo hotovostí po ukončení a převzetí produktu. V případě produktů v celkové částce nad 120 000 Kč (přízemní a patrové chaty) se platba provádí v 3 etapách a to zálohová platba ve výši 50% z celkové částky, následně 30% celkové částky před samotným dodáním chaty a zbývajících 20% po ukončení stavby.

Poskytujete prodej na splátky?

Aktuální prodej na splátky neposkytujeme. Doporučujeme oslovit jednu ze splátkových společností, které na našem trhu působí.

Poskytujete záruku?

Jako jediný na trhu poskytujeme na naše výrobky 3 letou záruku a na krytinu dokonce až 15 let pokud se jedná o lepenkový šindel. Za kvalitu si ručíme – používáme výběrovou kvalitu použitých dřevin a výrobních procesů.

Jaká je životnost altánu nebo chatky?

Při správné údržbě a ochraně i 100 let. Podstatné je dřevostavbu pravidelně ošetřovat vhodným nátěrem v intervalu několik let (záleží od výrobce nátěru)

Může se stát, že časem popraská materiál ze kterého vyrábíte zahradní chatky a altánky?

Někdy ano. Je to však přirozený jev, který způsobují poveterostné podmínky a kolísající vlhkost, protože dřevo je přírodní materiál. Takové praskliny nemají žádný vliv na plnohodnotné užívání. Vybrané typy altánků jsou dokonce vyrobené speciální technologií z lepeného dřeva, které výborně odolává povětrnostním podmínkám i v těch nejnáročnějších oblastech.

Jaké jsou ceny montáže?

Cena montáže našimi pracovníky se pohybuje od 3 900 Kč při altánků a domcích na nářadí a od 5 700 Kč při zahradních chatkách, vždy v závislosti na velikosti a tloušťky modelu. Cena montáže je uvedena u každého produktu v jeho katalogové kartě.

PODKLAD

Jakým způsobem je třeba připravit podklad pod produkt?

Existují různé možnosti úpravy podkladové plochy pod altán nebo chatu. Podstatné pro nás je, aby byl tento podklad pevný a v rovině. Při zahradních altánků se jako podklad doporučuje zhutněné štěrkové lůžko obložené obrubníky, zámková nebo jiná dlažba, betonová deska, kostky vyobkladané na vybraných místech pod podkladovými hranoly apod. V podstatě něco podobného platí i pro zahradní chatky. Návod k přípravě podloží najdete TU. Při chatkách o rozměru 25 m² a více doporučujeme připravit betonovou desku nebo obvodový betonový základ s vnitřní plochou vysypanou a zarovnanou např. štěrkem

Je třeba stavební povolení na domky a altány?

Pro produkty do 25 m² je potřebná minimálně ohlašovací povinnost. V případech nad 25 m² je třeba stavební povolení. Pro 100% jistotu je to vždy třeba řešit konkrétní situaci s příslušným stavebním úřadem ve Vašem okolí.

Musím mít podklad pod altán vysloveně jen betonovou desku?

Ne. Podklad pod altán může být libovolný, ať je to již betonová deska, zámková dlažba nebo jen zarovnaná plocha zhutněna a vysypaná štěrkem nebo kamennou drtí. Návod k přípravě podloží najdete TU. Při chatkách o rozměru 25 m² a více doporučujeme připravit betonovou desku nebo obvodový betonový základ s vnitřní plochou vysypanou a zarovnanou např. štěrkem.

MONTÁŽ

Co je třeba udělat před zahájením montáže?

Před zahájením montáže je třeba připravit místo pro výstavbu produktu (podklad) a zajistit k němu přístup. Pokud není možný přístup na staveniště, třeba nás o tom informovat předem a v den montáže poskytnout 2 osoby na přesun montážních prvků v případě, že je staveniště 15 a více metrů od zaparkování vozidla.

Jak dlouho trvá montáž?

Montáž menších konstrukcí, jako je altán, menší domky, garáže a domky na nářadí bez zateplování nebo dalších doplňkových služeb, trvá přibližně 1 pracovní den. Při větších provedeních nebo dalších doplňkových službách je čas montáže individuální, od několika prac. dní až po několik týdnů.

Potřebujete elektrickou energii během montáže?

Ano, během instalace je potřebný přístup k elektřině 220 V. Pokud na místě montáže není žádný proud, je třeba o tom informovat při upřesnění si termínu dodání. Po upozornění bude náš montážní tým vybavený elektocentrálou. V takovém případě si vystačíme i bez přípojky.

Může být elektrická instalace, kanalizace a vodoinstalace připojena k chatce nebo altánu?

Ano, do chatky lze připojit vodovod a kanalizaci. Nejlepší je však udělat vodoinstalaci a kanalizaci před zahájením montáže. Pokud bude instalace provedena na příslušných místech (koupelna nebo kuchyň), náš tým ji během montáže zabuduje do domečku. Montáž elektroinstalace by měla začít tehdy, když se náš montážní tým zabývá střechou (po vystavění obvodových stěn). Instalaci může provést elektroinstalatér ve vaší režii.

Je produkt ukotven do podkladu během montáže?

Všechny naše produkty jsou volně stojící a samonosné a během montáže nejsou přikotvené. Pokud bude chatka nebo altán stát na příliš návětrném místě kotvení lze provést samostatně ve vlastní režii po dokončení montáže, resp. jako doplňková služba v naší režii.

Dokážu si sám postavit altán nebo chatku?

Svépomocí ano, no sám to nezvládnete, protože při montáži jsou potřební min. dva zruční mistři. Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme a v případě potřeby doporučíme náš vyškolený personál.

ALTÁNY & DOMKY NA NÁŘADÍ

Z jaké konstrukce se vyrábějí zahradní altány a domky na nářadí?

Pokud se bavíme o altánků a domcích na nářadí jako např. BESKYDEK, KARPATY, VOLOVEC nebo GERLACH, tyto jsou vyráběny jako prefabrikované dílce – tzv. skeletová konstrukce. Zahradní domky s přeplátováním s přesahujícím záhlavím jsou dodávány rozloženy do jedné desky, z nichž každá má pérko a drážku a v rozích jsou desky přeplátované pomocí čepů – metoda spojování dřeva bez použití instalačního materiálu jako jsou šrouby a hřebíky.

Je dřevo na těchto produktech impregnované proti plísním, škůdcům a houbám?

Ano. Každý altán a domek na nářadí (z prefabrikovaných dílců) je vyroben z kvalitního dřeva hluboko impregnovaného namáčením v kvalitních preparátech, které zaručují dokonalou ochranu před škůdci, plísněmi a zmodráním. Tuto ochranu zabezpečuje i samotný výrobní proces, v rámci kterého jsou tlusté sloupy vybraných altánků vyráběny speciální metodou lepeného dřeva.

Nátěr na altánků je již vrchní nátěr - lak?

Ne, je to impregnační nátěr proti plísním, modrání a škůdcům, proto doporučujeme každý altán natřít vrchním nátěrem (např. lakem) nejpozději do jednoho měsíce od montáže.

Jsou altány a domky dodávány i s podlahou?

Všechny domky na nářadí jsou dodávány i s dřevěnou podlahou na impregnovaných podkladových hranolech již v ceně. V případě zahradních altánů je u každého produktu uvedeno, zda konkrétní zahradní altán obsahuje i dřevěnou podlahu, nebo ne.

CHATKY

Jakou konstrukci a jaký profil mají desky použité při výstavbě zahradních chatek?

Zahradní domky a chaty jsou vyráběny s přeplátováním s přesahujícím záhlavím, z nichž každá deska má pérko a drážku a v rozích jsou desky přeplátované pomocí čepů – metoda spojování dřeva bez použití instalačního materiálu jako jsou šrouby a hřebíky. Naše zahradní chatky vyrábíme ze sušeného borovicového a smrkového dřeva formou perodrážky v tloušťkách 28, 40, 45, 58 mm a 70 mm. Při zakázkové výrobě umíme vyrobit profil i hrubší, v případě velké výstavby od 140 mm (tepelné vlastnosti takového profilu jsou srovnatelné s 250 mm tvárnicí) do 240 mm. Znamená to, že určitě si u nás i vy přijdete na své 🙂

Z jakého dřeva jsou vyráběny zahradní domky?

Většina výrobků je vyrobena z vysoce kvalitního skandinávského nebo sibiřského smrku. Podrobné informace o použitých materiálech najdete v popisu u každého produktu.

Jsou tyto chatky a chaty dodávány i s podlahou?

Ano, všechny naše chatky jsou dodávány i s dřevěnou podlahou na impregnovaných podkladových hranolech již v ceně.

Je dřevo těchto chatek továrensky natřené?

Ne, všechny chatky z této konstrukce jsou dodávány v tzv. syrovém – nenatřeném stavu. Avšak v rámci aktuální akce ke každé chatce dodáváme samostatný impregnační nátěr (bezbarvý), který vám vystačí na natření celé chatky. Tento nátěr si zákazník realizuje ve vlastní režii. V každém případě je chatku následně ještě potřeba natřít vrchním nátěrem nebo lazurou (lakem).

Dá se zahradní chatka zateplit?

Samozřejmě ano. Oteplit se dá ať už z vnitřní strany tak i ze strany vnější, stejně je možné zateplit i podlahu a střechu. V naší režii chatky zateplujeme z vnitřní strany. Tloušťka zateplovacího materiálu (izolace) je standardně 100-150 mm a následně se obloží tatranským profilem o tloušťce 14 mm. V takovém provedení jsou chatky z 58 mm tloušťky a více vhodné i pro celoroční používání.

Mohu si navíc doobjednat okno nebo dveře?

Ano, můžete si doobjednat další prvky jako okno a dveře, pokud konstrukce chatky umožňuje jejich následnou instalaci. Informace o ceně vám poskytneme na požádání individuálně. Instalace probíhá během / po výstavbě chatky.

Dokážete strukturální změnit některé modely?

Obecně platí, že téměř všechno (na základě technické proveditelnosti) lze změnit. Avšak jakákoliv strukturální nebo dispoziční změna se považuje za zakázku na míru a tedy za zcela nový model. Podle našich zkušeností jsou náklady na zakázkové výrobky o 30 až 70 procent vyšší než cena základního modelu doba dodání se prodlužuje.

Je možné chatku smontovat zrcadlově?

Ano, zrcadlová konstrukce je možná na mnoha modelech bez dalšího příslušenství. Informujte se prosím o této možnosti pro jistotu předem telefonicky nebo mailem / dotazem.

DOPRAVA

Jaká je cena za dopravu?

Na zahradní chatky, domky na nářadí, dřevníku a zahradní altány s naší montáží poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celé České Republiky, pokud není v katalogové kartě produktu uvedeno jinak. V případě že se jedná o velkou zahradní chatku a je třeba materiál na místo výstavby transportovat jako nadrozměrný náklad, příp. na vícekrát, účtujeme cenu za dopravu individuálně po dohodě se zákazníkem (dle místa dodání).

Jakým automobilem přicházíte na montáž?

Produkty jsou dodávány dodávkovým (valníkovým) vozem Citroen Jumper s rozměry 2,2×6,2 m. Při objednávce 3 nebo více kusů produktů je dodávka vykonávána nákladním vozidlem s délkou nad 10 m.

Je možné odebrat si produkt vlastním vozem?

Ano, většinu produktů v předem dohodnutém termínu, je možné odebrat vlastním vozem na Oravě okr. Tvrdošín Slovenská Republika.

Jaký rozměr má sbalený produkt?

V případě zahradních domků má zabalená konstrukce tyto rozměry: šířka cca 115 cm, délka se pohybuje od 300 do 600 cm, výška od 30 cm do 160 cm. Hmotnost palety se pohybuje od 500 kg do 3 tun v závislosti na modelu, při chatkách nad 40 m² a z hrubšího profilu 4 tuny a více