Jarní inspirace do zahrady

jarní inspirace do zahrady

Co si představíte jako první, když se řekne jaro? Pro mnohé z nás znamená toto období nové začátky či příval energie. I příroda se kolem nás probouzí a nabízí množství barev, které nám během zimních dní chyběly. Více světla a hezčí počasí nám umožňuje trávit více času venku. To je skvělou příležitostí pro zvelebení vaší zahrady, zahradního domku či altánku.

Jaro je obdobím inspirace. Načerpejte nové nápady i vy a oživte svou zahradu.

Květy jsou ozdobou každé zahrady

Je samozřejmostí, že k jaru patří zejména pestrobarevné květiny různých druhů. Vaše zahradní a okrasné květiny nemusí být posazené pouze v klasických záhonech. Dopřejte jim něco výjimečného. Pokud máte doma starou nádobou, případně kuchyňské nádobí jako hrnce či misky, klidně z nich lze vytvořit místo pro vaše květiny. Na takový účel lze použít dokonce i starý kolečko, který už při pracích na zahradě nevyužijete. S troškou kreativity tak přetvoříte vaše květinové záhony, na které se budete vždy rádi s úsměvem dívat. Kromě květin si můžete také tímto způsobem zasadit i bylinky či okrasné trávy.

kolo na plotě

Tip: Vyzdobte si květinami váš zahradní altán, který se tak stane oázou relaxu!

Přemýšleli jste už nad tím, že nábytek nemusí sloužit jen k účelu do zahradního domku či altánu? Co třeba zakomponovat do vaší zahrady staré či nepotřebné židle, lavičky, případně i stolky? S jejich využitím si můžete ve vaší zahradě vytvořit krásné (nejen) květinové zátiší.

jarní inspirace do zahrady
inspirace na výzdobu

Pokud jste milovníkem bylinek a rádi byste si některé z nich vypěstovali na vlastní zahrádce, inspirací pro vás mohou být i takové dřevěné tabulky. Není nad ten pocit, když na přípravu vašeho oblíbeného jídla můžete použít vlastnoručně vypěstované suroviny. Abyste se ve vašich záhonech lépe orientovali, pomocníky vám mohou v tomto případě být právě takové do země “zapichovací” tabulky. Nemusíte je však využít jen na bylinky, klidně si takto “označit” můžete i celou zahrádku včetně zeleniny či květin.

pažitka v zahradě
dekorace do zahrady

Jarní atmosférou můžete oživit i váš zahradní altán či zahradní domek. Pokud na nich máte terasu, klidně ji můžete ozdobit květinami, které vyniknou o to více, pokud je posadíte do netradičních květináčů. Již zmíněné konve, ale i staré čajníky, vědra či hrnce, to vše nemusíte po dosloužení hned vyhazovat, ale poslouží vám dále pro dekorativní účely. Totéž můžete udělat například i se starými skříněmi či šuplíky. Klidně do nich můžete zasadit vaše oblíbené květiny či bylinky.

komoda jako květináč

Ptačí budka (také jako) ozdoba

Během jarního období nezapomínejte ani na ptactvo. Připravte létajícím kamarádem domky či krmítka a oni se vám odvděčí tím, že budou bojovat proti škůdcům ve vaší zahrádce. Takovým domečkem či krmítkem můžete ozdobit i váš zahradní domek, altán či jejich terasy. Kromě budek a krmítek můžete pro ptáčky zajistit i malé závěsné napajedlo. Potěšíte nejen ptactvo, ale i sebe, protože může být pěkným doplňkem a ozdobou, kterým ozvláštněte váš zahradní domek.

visící ozdoba v zahradě
žlutá ptačí budka

Během jara můžete také pracovat na tom, že vaší zahradě dopřejete nový vzhled. Můžete vybudovat novou skalku, předělat tu starou či dokonce vytvořit nové záhony tam, kde dříve nebyly. V takovém případě si inspiraci můžete vzít z využití klasických cihel. Prostřednictvím nich si můžete vytvořit různé tvary záhonů, v různých velikostech a dokonce i v různých výškách. Pokud jste více ekologicky zaměření a nechcete zbytečně vyhazovat plastový odpad, na vytvoření záhonu můžete využít i použité plastové láhve. Kreativitě se v tomto případě meze opravdu nekladou. Zajímavé jsou také i staré pneumatiky, které mohou sloužit jako květináče na zemi, ale dokonce i na stěně vašeho zahradního domku.

staré pneumatiky jako květináč
skalka s fontánkou
pet lahve jako květináč

Věříme, že s příchodem jara načerpáte množství inspirace a pustíte se tak do zkrášlování vašeho zahradního domku. Koneckonců, on se vám pak odvděčí tím, že vám nabídne místo s příjemnou atmosférou, na kterém budete rádi odpočívat a relaxovat. A o to s lepším pocitem, že jste si tu krásu kolem sebe vytvořili sami. 🙂

Zdroj obrázků: www.pinterest.com, www.sashe.sk

doprava zdarma

zdarma CZ

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma