Jste připraveni na první jarní grilovačku?

Poslední dny ukázaly, že jaro je opravdu tady. Vzduch voní kvetoucími květinami, dny jsou teplejší a delší. Začínáme stále více času trávit venku. Ať už na procházce, v lese nebo v zahradě.

Nejlepší variantou k odpočinku je samozřejmě, pokud máte místo, které patří jen vám. Takovým místem je právě zahrada nebo chata. Umožňuje vypadnout z ruchu velkoměsta a načerpat energii na nový pracovní týden nebo nové povinnosti.

altán s grilem

Pobyt v zahradě nebo na chatě je spjat jako s pasivním, tak i aktivním odpočinkem. Každý zahradní domek, chatka nebo zahrada potřebují péči po celý rok. Tak jako je důležitá příprava zahrady před zimou, tak i po ní.

Na jaře nám však přibude mnoho nových starostí. Ať už jsou spojeny s jarní výsadbou nebo rekonstrukcemi domku nebo chaty. Rovněž nám během prvních paprsků slunce napadne mnoho inspirací a vizi jak bychom chtěli, aby naše zahrada letos vypadala.

netradiční hřibovy altán s grilem

No ať nám práce v zahradě jakkoli pomáhá psychicky vypnout, tak či tak nejlepší odpočinek je ten pasivní. A co je lepší pro odpočinek jako taková pořádná jarní grilovačka? Není ještě příliš teplo, ale zároveň dostatečně na to, abychom si mohli ugrilovat první speciality. Určitě už každý přemýšlel nad tím jaké by to bylo první jarní grilovačku strávit v zahradním altánku. Má to hned několik výhod!

Proč grilovat právě v altánku

Ugrilovat si jídlo v zahradním altánku má na jaře hlavně tu výhodu, že zahradní altán slouží jako ochrana před počasím. Na jaře – obzvlášť v dubnu – může být počasí proměnlivé, a proto je důležité, aby grilovačku nepokazil chvilkový déšť. Zahradní altán můžete mít otevřený, zakrytý nebo zakrytý částečně. Tak či tak má ale střechu, a ta určitě přežije nečekanou bouři a ochrání grilované speciality. Rovněž poskytuje úkryt před větrem.

Další výhodou altánku a grilování v něm je například to, že během jara už máte po zimě vytažen nábytek, stůl a židle. Rovněž nemusíte stále shánět po zahradě nástroje na grilování. Zkrátka, vždy máte vše pod jednou střechou a připravené na grilování.

Tak ale jak má grilování v zahradním altánku mnoho výhod, rovněž jsou věci, na které si třeba dávat obzvlášť pozor. Aby se vaše grilovačka nestala katastrofou, ale zůstala vždy jen potěšením.

velký altán s grilem

Na co si dát pozor při grilování v zahradním altánku

Jako první a ideální je v zahradním altánku používat co nejméně elektrických spotřebičů. Rovněž i gril by měl být přírodní. V tom případě ale určitě nezapomeňte na odvětrávání. Přírodní gril se nedoporučuje pokud je váš zahradní altán krytý ze všech stran a gril by mohl způsobit mnoho (i škodlivého) kouře. Naopak, doporučuje se, pokud máte altán plně větrán a otevřený. Elektrický gril si zajistěte pokud máte blízko ke zdroji elektrického napájení. Pokud už ale máte gril napojen v elektřině, tak zvažte použití přírodního osvětlení. Vynikající doplňky jsou například solární svítidla.

Při vybírání vhodného grilu do zahradního altánku také myslete i na to, kam altán s grilem umístíte. Důležité je, aby nebyl altán s grilem umístěný na moc větrném místě nebo aby do něj nesvítilo celý den slunce.

Tip: Skvělým pokrmem, který připravíte na grilu je špíz. Bez větší náročnosti si je připravíte sami. Použijte kuřecí maso nakrájené na kousky, žampiony, papriku, případně slaninu. Ponapichujte na paličku a grilujte.

Při umístění altánku myslete i na to, že do zahradního altánku budete nosit jídlo a nápoje. Proto by k němu měla vést přístupová cesta. Tu si buď vytvořte nebo postavte v blízkosti zahradní chaty nebo domu.

Tip: Pořiďte si takový altán, kde budete moci mít i malou skříňku nebo poličku na různé koření. Pokud bude tento prostor celý krytý před deštěm, tak v něm můžete mít uložené dochucovadla během celé sezóny!

Jaký altán je ideální pro jarní grilovačku

Ať už na jarní grilovačku nebo jen k posezení s přáteli, na trhu existuje velmi mnoho druhů a typů zahradních altánků. Najdete altánky kovové, z dřevotřísky, altánky ze dřeva, zděné nebo dokonce i plastové. Zahradní altán však umísťujete do prostředí přírody, proto by měl být v symbióze s ní. Určitě nekupujte altán od velkovýrobců, ale vsaďte na ověřeného výrobce. Nejde jen o záruku, kterou máte, ale io kvalitu a materiály, ze kterých jsou altánky vyrobeny. Zahradní altány jsou právě tou koupí, kdy se nevyplatí koupit levnější, ale spíše kvalitnější.

Vědeli ste že tento rok je hitom grilovací sezóny syr? Na gril se hodí halloumi, klasikou je hermelín a vynikající uzenou chutí vás nadchne grilovaný oštěpok.

klasický altán s grilem

Užijte si to naplno!

Tak jako vám zahrada přináší spoustu radosti z aktivního odpočinku, tak se naučte využívat ji i pasivně. Zavolejte přátelé a relaxujte. Neexperimentujte jen ve vaší kuchyni, ale zkuste tento rok grilovat speciality, které jsou nejen zdravé, ale i chutné. A možná se právě váš zahradní altán stane místem, kde se každý rok budete s přáteli setkávat na první jarní grilování 🙂

doprava zdarma

zdarma CZ

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma