Ochraňte zahradní domek a dopřejte mu dostatečné ošetření

impregnační nátěr

Zahradní domky představují pro mnohé především relax, aktivní odpočinek a kontakt s přírodou. Na druhé straně ale nemůžeme zapomenout na to, že i zahradní domky potřebují určitou péči a ochranu. Většina vlastníků zahradních chat považuje aktivní odpočinek za nejlepší formu odpočinku. A co je lepší než spojit příjemné s užitečným?

Nejčastěji používaným materiálem zahradních domků je právě dřevo. Naše společnost používá to nejkvalitnější dřevo. Dřevo jako materiál však potřebuje určitou ochranu. Je velmi důležité chránit jej před nepříznivým počasím nebo hmyzem či jinými drobnými živočichy. Jaký nátěr použít, aby byl kvalitní a poskytl naší chatě tu správnou ochranu?

Jak ochránit zahradní domek

Pokud potřebujete ošetřit či nalakovat větší plochu zahradního domku, případně vlastníte starší chatu, postačí fermežové barvy. V první řadě musíte zahradní domky napustit napouštěcí fermeží a následně je natřít vnějšími fermežovými nebo syntetickými barvami ve dvou vrstvách. Dřevo tak chytí druhý dech a dřevěné chaty budou vypadat mladší.

Věděli jste, že zahradní altánky a domky v naší nabídce dodáváme již s impregnačním nátěrem? Ušetří vám to počáteční starosti a vaše chatka, altán či domek na nářadí jsou chráněny již od začátku.

škála barev

Pokud se rozhodnete pro novou chatu z naší nabídky, v rámci doplňkových služeb můžete využít možnost natřít chatu vysoce kvalitní, syntetickou lakovou lazurou německé profi zn. Remmers, která již obsahuje i základní nátěr. Ten proniká do hloubky dřeva a preventivně ho chrání před vlhkostí, UV zářením, zmodráním, plísněmi a řasami. Navíc je v tomto případě možné si zvolit hedvábně matný odstín ze široké barevné škály.

Pokud máte starší zahradní domek

Pokud jste si nekoupili zahradní domek u nás a jeho povrch a dřevo jsou poškozeny, můžete použít sklenářský tmel, kterým vyplníme všechny do očí bijící spáry, kterých se přirozeně chcete zbavit. Dnes je běžné, že dřevěné chaty a zahradní domky se už nejenže staví, ale zejména kupují. Někteří mají více štěstí a narazí na zahradní domek ve velmi dobrém a zachovalém stavu. Jiní mají dostatek odvahy a trpělivosti, aby se rozhodli pro koupi starších domků a pustí se do jejich opravy. V takovém případě si je třeba dát před samotným nátěrem chaty pozor. Zahradní domky které jsou na některých místech prohnilé je třeba nejdříve ošetřit, případně všechny prohnilé latě odstranit. Bylo by škodou utrácet jakýkoliv nátěr na dřevo, které je již ze samého počátku poškozené.

malování zahradního domku

Pokud máte zahradní domek, který byl lakem nebo nátěrem ošetřen již dříve, tak jako první nezapomeňte původní lak nebo barvu obrousit. Takto se zbavíme původního nátěru a připravíme chatku na ten nový. Původní barvu nebo lak obruste bruskou nebo brusným papírem. Zaměřit se je třeba hlavně na ta místa, které pod vlivem času zčernaly. Pokud jste si vaším pozorným okem všimli, že dřevěná chata byla natřena specifickým olejovým lakem, znovu ji natíráme až poté, kdy dojde k jeho praskání a odlupování. I v tomto případě je neméně důležité zbavit se odloupaných částí nátěru. Nemusíte se bát zbrousit i vrchní část dřeva a zbavit jej tak zčernání vláken, které již nejsou pro dřevěné chaty nijak prospěšné. Následně můžete dřevo ošetřit. Pokud se rozhodnete pro brusku nebo jakoukoliv brusnou soupravu pamatujte, že závěrečnou fázi broušení je třeba dokončit ručně. Po tomto ukázkovém ošetření, natíráme dřevo jako nové.

V případě, že využijete tmavší nátěry, můžete s jejich pomocí doladit také zahradní nábytek. Zahradní chaty tak budou harmonizovat se svým okolím a prostor bude působit jednolitě. Pokud jste perfekcionista, určitě se vám bude líbit možnost, že s takovými nátěry můžete natřít i dřevěný plot, který ještě více posílí charakter vámi obývaného prostoru.

Zahradní domky mají v dnešní době různé využití. Především ale slouží na relax a odpočinek. Nezapomeňte si vybrat zahradní domek, který bude z kvalitního materiálu. Při správné péči o dřevo si pak zabezpečíte opravdu luxusní odpočinek na dlouhé období dopředu.

Zdroj obrázků: www.depositphotos.com, www.mujaltan.cz

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma