Podzimní ozdoby do zahrady (2. část)

jesenní chatka

Podzim pomalu ale jistě klepe na dveře. Už brzy nás na ulicích budou vítat pestré barvy listí stromů. Pro mnohé je právě podzim obdobím plným romantiky a kouzla přírody. Barvy, vzduch či vůně bylinného čaje v pohodlí vašeho zahradního domku. Skvělá představa, že? Co tak si ještě tuto ideální atmosféru vylepšit dekoracemi pro zahradní domky připomínajícími podzim?

Podzim je obdobím, které přináší plody celoroční práce v zahradě. I přes mlhavým ranám a povinnostem v zahradě je tím nejbarevnějším časem roku, který nabízí prostor pro realizaci. S využitím plodů, které nám podzim nabízí, si můžete také do své vlastní zahrady či zahradního altánku vnést o něco více tepla. Listy teplých barev, plody jako kaštany, šipky či sušené květiny, to vše můžete využít při realizaci vaší kreativity.

Sušené květiny vydrží celou zimu

Váš zahradní altán či chatku můžete zkrášlit kyticemi sušených květů. No nejen květiny ve váze. Na květiny v podobě květinových řetězů vám například postačí jen provázek a hlavičky vašich oblíbených květin. Dokáží vykouzlit tu pravou podzimní atmosféru. Ve váze velmi pěkně vyniknou i obilné klasy či dokonce sušené ozdobné trávy. Nebojte se ani kombinací s větvičkami stromů. Jako ozvláštnění můžete na větvičky přivázat malé sušené chilli papričky, feferonky či šišky.

kytice sušených květin

Věnec si vytvoříte snadno i sami

Z klasů obilí si dokonce můžete vyrobit dekorační věneček na dveře vašeho zahradního domku. Stačit vám na to budou obilné klasy ať pšeničné nebo žitné. Použít lze i makovice, levanduli či jiné bylinky, které máte rádi a příjemně voní. Kromě toho se vám sejde i předem pořízený věnec, například z polystyrenu, stužka a vázací drát, no a samozřejmě, nůžky. Pomocí drátku si navážete obilné klásky do jednotlivých větviček po tři až čtyři klásky. Stejným způsobem si nachystáte i květiny či jiné dekorace, které ve věnci chcete mít. Na předpřipravený věneček už jen postupně kladete jednotlivé větvičky, které přichytíte drátkem. Věneček si můžete naaranžovat podle vlastních představ a preferencí s využitím různých květin, listů či bylinek. No a pokud se vám ještě nějaké větvičky zvýší, klidně z nich lze vyrobit malou kytičku do vázy na váš zahradní stůl.

svíčka ve věnci z jesenních květin

Využijte všechny plody podzimu

Dřevěné chaty a altánky můžete ozvláštnit nejen věnečkem z obilí. Vyrobit si můžete i typický dekorativní věneček z proutí. Na jeho výrobu vám postačí i suroviny, které najdete na zahradě či v přírodě během podzimní procházky. Nejvhodnější materiál na výrobu takového věnečku je březové proutí, protože se nejlépe ohýbá. Výroba takového věnce je skvělým cvičením pro vaši kreativitu. Použít můžete vše, co v přírodě či zahradě najdete. Od břečťanového listí, bukvic, kaštanů, ořechů přes koblihy, žaludy, šipky až po plody hlohyně. Na internetu najdete určitě mnoho návodů jak si z proutí vyrobit korpus. Zafixujete ho buď pomocí prutu nebo drátu. Následně na něj postupně pomocí drátku připevníte všechen sebraný materiál. Takový věneček však nemusí sloužit jen jako ozdoba dveří, ale klidně ho můžete použít i jako stolní dekoraci. Případně do středu věnečku na stole můžete umístit kahan se svíčkou a získáte tak celoroční ozdobu.

Možná méně tradičním, ale o to originálnějším zdobením vašeho zahradního domku může být uvítací tabulka. No ne jen taková obyčejná, ale vlastnoručně vyrobená. Použít můžete malý kousek dřeva či dřevěnou tabulku, na kterou tuší napíšete co jen chcete. Například i “Vítejte v našem zahradním království.” Následně tabulku nalakujte ochranným lakem. Pak ji už jen ozdobte podle vlastního vkusu. Můžete využít sušené kytičky, rostlinky či barevné podzimní listy. Nejprve si však všechny dekorace přikládejte na tabulku bez lepení, abyste zjistili, kde se vám nejlépe hodí. Velmi pěkně vyniknou sušené květy růží, levandule či různé klásky obilí. No volba je samozřejmě na vás.

uvítací tabule vítejte

Dřevěné chaty či zahradní domky si však můžete vyzdobit i kupovanými ozdobami. Velmi pěkně na stole zahradního domku vynikne svícen či keramická váza. Pokud máte vášeň pro houbaření, ale samozřejmě není to podmínkou, může vás potěšit i vyřezávaný dřevěný hříbek. Elegantnější volbou, kterou ozdobíte váš zahradní dům nebo altán jsou mozaikové nádoby či mozaikové koule, které můžete použít ať už na zavěšení nebo jako dekoraci stolu. V různých obchodech najdete i květináče z přírodních materiálů, které dokonale zapadnou do podzimní výzdobných atmosféry. No a samotnou atmosféru ještě více podtrhnete, když svůj zahradní dům či dřevěnou chatu vyzdobíte lucernou se svíčkou.

Ozdob a inspirací je opravdu hodně. Pokud k tomu máte i děti, tak je to ideální příležitostí jak je zabavit. Vyzdobte si svou chatku, altán nebo domeček. Zavolejte si přátelé a můžete si udělat ze zdobení velmi podobnou tradici jako na Vánoce nebo Velikonoce. A pak si už jen můžete užívat příjemné chvíle při dobrém čaji nebo kávě.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma