Využijte dřevník po celý rok!

dřevník

Pojem dreváreň není až tak obvyklý, a přitom ho v Česku využívá mnoho lidí. Co tedy přesně vystihuje toto slovo? V zjednodušené definici tím můžeme označit místo na odkládání dřeva, ale i věcí, které nechceme mít venku nebo u sebe v domě nebo v bytě. Je jedno, jestli to nazveme dřevník nebo “kůlna”, má ji téměř každá zahrada nebo rodinný dům.

Jednou z hlavních funkcí dřevníku je ochrana před povětrnostními podmínkami. Mráz, chlad, déšť, ale i horké počasí může způsobit, že se naše věci dříve opotřebují, případně zničí. Sekundární funkcí je estetičnost, protože mít po dvoře nebo zahradě v jednom koutě dřevo, ve druhém koutě kola a ve třetím lyže, nevypadá dobře a budí dojem nepořádku. Dřevník rovněž slouží k odložení nářadí a zahradního nářadí. V neposlední řadě můžeme dřevník využít jako garáž pro auto.

multifunkční dřevník
Dřevník se třemi místnostmi: na dřevo, na nářadí a na auto.

V poslední době se stává stále modernějším vytápění dřevem. Dřevo, které by bylo volně položené u domu se může velmi rychle poškodit – zejména zplesnivět, promokne a nedá se dále použít na topení. Na ochranu dřeva slouží právě dřevník. Dřevníky mohou být různých typů a velikostí. Mohou mít několik místností, ale mohou sloužit výhradně jen jednomu účelu. Dřevníky jsou většinou kryté, ale zároveň vzdušné. Kryté jsou, aby dřevo nenavlhlo. Potřebné ale také je, aby se do nich dostávalo dostatek vzduchu a dřevo se sušilo, protože dřevo je po odříznutí přirozeně vlhké.

Dřevník slouží jako ochrana dřeva a našeho majetku. Aby tento účel splňoval, tak je třeba starat se o materiál, ze kterého je vyroben. Dřevníky se vyrábějí ze sušeného borovicového dřeva. Při koupi dřevníku se ujistěte ať už je impregnovaný a natřený voděodolným nátěrem. Pokud ne, tak se výrobce zeptejte na doporučení jaké prostředky máte použít k ochraně dřeva.

estetický dřevník
Dreváreň je ideální na sušení a ochranu dřeva před povětrnostními podmínkami

Dřevník si samozřejmě dokážete vyrobit i sami. Na internetu je mnoho návodů a pokud jste alespoň částečně zruční, tak se klidně do toho pusťte. Mnoho inspiraci naleznete například zde. Pokud ale nejste zručný mistr, tak si raději kupte již hotovou dreváreň od odborníků. Ti vám nejen pomohou s instalací, ale vám i poradí ohledně péče. Dřevníku na trhu najdete v různých cenách a velikostech. Pohybují se v rozmezí 20.000 – 100.000 Kč.

6 důvodů proč si koupit dřevník

1. Úložiště věcí
Jak bylo zmíněno výše, dreváreň slouží prioritně na skladování věcí. Zabezpečuje ochranu věcí a dřeva před počasím.

2. Hobby místnost
Tato funkce je hlavně pro muže. Pokud si koupíte větší dreváreň, můžete si tam vytvořit svůj vlastní kutilský koutek. Nebo si tam vyzkoušejte hobby, které jste už dávno chtěli, ale neměli jste čas a prostor. Vytvořte například kousky nábytku a dejte prostor kreativitě.

3. Čistota a pořádek
Tento důvod byl naznačen již výše. Nemůžete mít pěknou zahradu nebo dvůr, když se vám všude povalují nějaké věci. Sekačka, kola, lyže, nářadí, toto všechno můžete skladovat na jednom místě. A k tomu má dreváreň pěkný design a zkrášlí zahradu.

4. Přidaná hodnota
Ani na tuto výhodu nelze zapomínat. Existence dřevníku při vašem domě nebo ve vaší zahradě zvyšuje její cenu. Pokud byste někdy zahradu prodávali, potenciální zákazníci budou na celek dívat jinak.Ani na tuto výhodu nelze zapomínat. Existence dřevníku při vašem domě nebo ve vaší zahradě zvyšuje její cenu. Pokud byste někdy zahradu prodávali, potenciální zákazníci budou na celek dívat jinak.

5. Bezpečnost
Dřevníky, které neslouží jen k uskladnění dřeva mají část vyhrazenou pro ostatní věci. Tyto místnosti jsou plně kryté a uzamykatelné. Tímto zabezpečíte svým věcem nejen ochranu před počasím, ale i před krádeží.

6. Zábava
Dreváreň nemusí vždy sloužit pouze výše zmíněným účelem. Může být i zábavou pro vás a děti. Vezměte děti ven a naučte je zálibám jako zahrádkaření nebo opracování dřeva. Je to také dobrý způsob jak dostat děti z domu. Vyčleňte jim část dřevníku a udělejte jim jejich vlastní koutek, kde mohou dát prostor své kreativitě. Ostatní části dřevníku mohou sloužit pro skladování dřeva a nářadí. Uvidíte jak se děti potěší, že mohou kutit!

A kam je dřevník ideální umístit? Kam jen chcete. Projděte si svůj pozemek a zvažte místo, případně si udělejte náčrt rozmístění vašeho pozemku. Dřevník může být zajímavým designovým kouskem ve vaší zahradě. Tak, otevřete se kreativitě a přineste si kousek pohádky do vaší zahrady.

doprava zdarma

zdarma CZ

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma