Zahradní domek s palmovou střechou: pocit dovolené v jižním moři

plážový zahradní domek

Střecha z palmových listů na zahradě? V teplejších oblastech vnitrozemí si můžete vytvořit přímo atmosferické útočiště, které dává pocit skutečného ocitnutí při jižním moři! V tomto příběhu si přečtete jak probíhá montáž zahradního domku u bazénu.

Stavba zahradního domku: od základů po dokonalou palmovou střechu

Stavba se může častokrát začít různými překážkami. Nejdůležitější je mít připravenou základová plochu, kde bude zahradní domek postavený. Plocha, kde bude domek stát, nemusí být rovinatá a proto je třeba klást důraz na to, aby byly základové pásy (jako například v tomto případě) v rovině.

základ stavby zahradního domku

Zahradní domek je při příjezdu na jeho nový domov rozložený na samotné desky, které do sebe dokonale zapadají. Před samotným zahájením stavby je třeba rozložit si desky na stejné kopy aby byla stavba jednodušší. I když se to nezdá, mnohokrát domek je rozložen po celém dvoře.

stavební materiál na zahradní domek

Samotná stavba začíná vytvořením podkladní konstrukce z impregnovaných podkladových hranolů, které chrání samotný zahradní domek před vlhkostí, škůdci a hnilobou.

položené základy zahradního domku

Pokračujeme ukládáním bočních stěn, které se mezi sebou překládají jedna po druhé a zajišťují tak stabilitu zahradního domku.

dřevěný základ domku

Při postupném růstu stěn do nich vložíme rám na dveře, případně okna a můžeme začít z jedné strany klást podlahu.

zahradní domek uprostřed stavby

Po dokončení stěn, oken a dveří na vrch umístíme a upevníme střešní konstrukci.

položená střecha na domku

Krokve se sbíhají ve hvězdicovém tvaru kde su drženy kovovou destičkou ve stejném tvaru.

střecha domku zevnitř

Na tomto záběru je už střecha kompletní. Konkrétně v tomto případě byla střecha na pravé části fotky zkrácena kvůli palmě.

zahradní domek za okrasnou trávou

Dokonce i zevnitř vypadá střecha dokonale. Domek je natřen bezbarvým impregnačním nátěrem, který chrání dřevo před plísněmi a škůdci.

spoj střechy zevnitř

Na střechu se natáhne izolační vrstva (v tomto případě lepenka) a na jejím povrchu jsou naskládané palmové listy které dodávají zahradnímu domku přímořskou atmosféru.

palmová střecha zahradního domku
palmový zahradní domek

Světlešedé stěny, bílý klobouk a útulná pohovka s polštáři a dekou laděných v námořnickém stylu změní zahradní domek na plážový.

plážový domek zevnitř

Vchod je zdobený pěkným modro-bílým přivítáním “Bienvenue à la Mer” (Vítejte na moři). Takové malé věci upozorňují na detail, který dává zahradnímu domu velmi osobní nádech.

okrasná cedule uvnitř domku

Mezi zahradním domkem a bazénem se nachází dřevěná terasa vhodná k umístění lehátek na opalování během horkých letních dnů. Kdo by sem nechtěl jet na dovolenou?

lehátka a deštníky při bazénu
zahradní domek při bazénu
doprava zdarma

zdarma CZ

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma