Články

Jak připravit podkladovou plochu pro altán nebo zahradní chatku?

zahradní domek

Zahradní altán či zahradní chatka se sebou přináší řadu výhod. Od usnadnění zahradních prací přes prostor na setkání s rodinou a přáteli až po oslavy narozenin. Přemýšlíte i vy, že si do vaší zahrady pořídíte zahradní domek či chatku? Dnes je už výběr zahradních domků a chat jednoduchý – existuje široká nabídka různých typů, materiálů a velikostí. Vy si můžete vybrat tak, aby vám zahradní domek či chata splňovaly vaše požadavky. 

Dokonce i montáž zahradních domků či chatek je jednoduchou záležitostí, protože vše vám může zajistit právě společnost, od které si zahradní domek pořídíte. Co byste však měli před samotnou montáží domečku či chatky vědět, je to, že je třeba, aby byl zajištěna podkladová plocha. Jak by se tedy podkladová plocha měla správně připravit? 

Co je třeba zajistit, aby zahradní domek mohl být postaven?

Nemusíte se však obávat, že jde o složitý proces přípravy. Právě naopak – podklad pro zahradní domek či chatku nevyžaduje žádné speciální požadavky. Naše domečky a chatky jsou po jejich složení samonosné. I co se týče stability – není třeba, aby byly zajištěny žádné kotvící prvky. Co je však nutné, aby zákazník připravil, je zpevněná a srovnána plocha. Takovou plochou může být například zámková dlažba, štěpený přírodní kámen či případně betonový podklad. 

Zákazník by měl zároveň zajistit, aby byl podklad co nejvíce vodorovný. Takovým způsobem se zajistí, že zahradní domek či zahradní chatka bude nejen ozdobou, ale i funkční pýchou zahrady.

stavba zahradního domku

Jaký tvar by měl podklad mít?

Co se týče tvaru samotného podkladu, není nutný žádný specifický druh tvaru. Podklad může být kruhový, čtvercový ale například i šestiúhelníkový. V podstatě záleží jen od šikovnosti mistra a prostředí, ve kterém se domek či chatka bude nacházet.

Zákazník má při přípravě podkladové plochy pro zahradní domek či chatku povinnost připravit rovný povrch. Může tak učinit například vysypáním a zhutněním štěrkového lože přibližně 10 až 15 cm, záleží od rozměru. Na lůžko může následně uložit zámkovou dlažbu, nebo rozmístit betonové krychle do roviny. Taková příprava podkladové plochy je v podstatě nejjednodušším řešením, jak připravit místo, na které se následně uloží zahradní domek či zahradní chatka.

Nicméně, pokud se zahradní domky či zahradní chatky umísťují bez podlahy na návětrném místě, v tomto případě byste měli při přípravě podkladu počítat s přikotvením.

Pokud si vyberete zahradní domek či chatku s většími rozměry než 35m2, v tomto případě nejvhodnějším podkladem bude betonová deska s tloušťkou přibližně 20 centimetrů, která je vyztužená betonářskou ocelí nebo kari síťovinou. V opačném případě se může stát, že deska popraská.

Je potřebná elektrická přípojka?

Při montáži zahradních domků a chat si vystačíme i bez elektrické přípojky. Zahradní domek či chatku je v tomto případě možné postavit i na odlehlejším místě, které však musí být dostupné. Pokud se k podkladové ploše, na níž má být zahradní domek či chata postavená, nedá dostat autem a je třeba nosit materiály a nářadí více než 15 metrů, zákazník by měl zajistit součinnost a pomoc při nošení těchto materiálů a nářadí přímo na místo montáže.

Pokud tedy plánujete výstavbu zahradního domku nebo altánu, tak začněte být precizní již při podkladové ploše. Jak se říká: dobrý základ je základ.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice