Články

Neobvyklé sauny světa

dřevěná sauna u moře

Saunování má obecně blahodárné účinky na zdraví člověka. A to nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Tyto benefity saun znali již během pozdní doby bronzové. Sauny se využívaly v různých končinách světa, zejména v severní Evropě a Rusku. Sauny však nemusí být jen výhradou wellness center. Podívejte se spolu s námi na neobvyklé sauny světa.

Sauna na břehu jezera

Tato neobvyklá sauna se může pyšnit tím, že nabízí nejkrásnější výhled na západ kanadského slunce. Sauna Grotto je situována na břehu ostrova v Gruzií zálivu. Design sauny je inspirovaný italskými jeskyněmi (grotto) a byla navržena s využitím 3D technologie, aby se eliminovalo poškození prehistorické horniny. Zaoblený interiér sauny připomíná vlny jezera Huron, na kterém je sauna situována. Nejlepším prvkem sauny jsou výhledy, které nabízí prostřednictvím svých velkých oken. Takto si kromě saunování můžete vychutnávat výhled na krásnou kanadskou krajinu.

dřevěná sauna u moře
Zdroj: https://www.archdaily.com

Plovoucí sauna

U vody ještě zůstaneme. Před několika lety se malá architektonická firma s názvem goCstudio rozhodla, že spustí kampaň, kterou promění „podivný“ nápad na realitu. Záměrem bylo vytvořit skromnou malou saunu, která by plavala na vodě. Tato kampaň však nezískala dostatek finančních prostředků z crowdfundingu. Zvrat však přišel, když Americký institut architektů vybral saunu této firmy (nazval ji jako „wa_sauna“) jako jednoho ze čtyř vítězů ocenění Small Project Award, a to zejména díky svému vzrušujícímu designu.

Sauna je postavena z předem vyrobeného hliníku a topné těleso má kamna na dřevo. Designéři v sauně také nainstalovali malou potápěčskou platformu, pro případ, že by návštěvníci chtěli ještě intenzivnější zážitek.

plujíci sauna
Zdroj: https://www.bossroyal.com/the-saunalautta-house-boat/

Sauna Gondola

Sauna Gondola je jediná sauna na světě svého druhu. Svým návštěvníkům poskytuje úchvatný zážitek, nejen ze saunování, ale také z dech beroucího výhledu, který nabízí. Sauna Gondola začíná na vrcholu pohoří Ylläs ve Finsku, kde se nachází zároveň i lyžařské středisko se stejnojmenným názvem. Středisko nabízí 20 minutovou jedinečnou jízdu speciální lanovkou, z nichž jedna kabina je v podstatě saunou. Tak tedy, pokud máte rádi saunování a krásné výhledy, toto místo by mohlo být ideální.

lanovková sauna
Zdroj: www.ylias.fi

Sauna v knihovně

Sauny jsou neoddělitelnou součástí finské rekreace. A to si řekli i ve městě Helsinky, kde je sauna součástí centrální městské knihovny. Cílem bylo propojení literatury a saunování a zároveň zpřístupnit finskou saunovací kulturu veřejnosti.

prostranná sauna
Zdroj: https://www.archdaily.com

Sauna na stadionu

Helsinky jsou vděčným městem nejen na výskyt saun, ale i na netradiční místa, na kterých se dané sauny nacházejí. Dalším příkladem po sauně v místní knihovně je sauna na hokejovém stadionu. Helsinská Hartwall Arena má VIP boxy, které jsou vybaveny saunami. Tak se jejich návštěvníci mohou potit nejen z napětí při sledování hokejových zápasů.

Saunování má sice původ ve Finsku, ale to neznamená, že si nemůžete svou saunu postavit například i u vás na zahradě. V dnešní době to už vůbec není drahá záležitost. S blížícím se zimním obdobím je to ideální příležitost začít nad saunou uvažovat. Kromě relaxu a oddechu se vám sauna odvděčí množstvím účinků, které příznivě ovlivňují lidský organismus. O tom jaké to jsou jsme psali dříve v blogu zde.

sauna na stadionu
Zdroj: http://www.finteresting.net

Největší sauna na světě

Největší veřejná sauna na světě je dílem norského uměleckého projektu. Nachází se na odlehlé pláži na malém ostrově Sandhornøya v norském arktickém kruhu. Do sauny se vejde více než sto lidí. Velké prosklené okna nabízejí návštěvníkům mimořádný panoramatický výhled na arktické moře a horskou krajinu ostrova.

největší sauna na světě
Zdroj: https://www.telegraph.co.uk

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice