Články

Zahradní domek nebo zahradní altán?

altán v zahradě

Přišel nový rok a s ním hodně předsevzetí a snů. Zda je zima nebo teplo, o zahradu je třeba, se tak či tak postarat. Právě zima je však ideálním obdobím na to, abychom vymýšleli, co se zahradou na jaro. Jak si ji zkrášlíme a připravíme na první teplé dny. Pokud přemýšlíte nad zahradním domkem nebo zahradním altánkem, tak jste na správném místě. V článku popíšeme výhody a nevýhody, v případě jejich využití, základní rozdíly mezi zahradním domkem a altánkem.

Kdy upřednostnit zahradní domek?

Zahradní domky jsou malé domky nebo chaty. Mohou mít několik způsobů využití.

Zahradní domek jako místo na odpočinek. Jedním z hlavních důvodů využití zahradních domků je právě odpočinek. Vzhledem k tomu, že na trhu jsou zejména menší domky, tak jsou skvělým úkrytem před teplem v létě nebo před chladem v zimě. V zahradním domku lze standardně nainstalovat elektrické ohřívání, proto si můžete zatopit a v zimě si udělat šálek čaje. V létě se zase můžete ukrýt před sluncem – pokud si v něm udržíte dostatečný chlad. Zahradní domek určitě upřednostněte i v případě, že nemáte zahradu u domu. Ať už budete unaveni po celodenní práci v zahradě nebo se vám jen nebude chtít jít domů, tak právě zahradní domky jsou skvělým místem k přenocování a odpočinek.

zahradní domek REUS

Zahradní domek jako ubytování pro hosty. Takové využití zahradních domků je také poměrně časté. Předpokládá, ale větší domek a pozemek. A zároveň to, abyste měli svůj vlastní dům, kde bydlíte. Právě proto je domek pro hosty ideální. Jednak v něm můžete trávit se svými blízkými čas a jednak nebudete muset na party a rodinné oslavy využívat váš dům a soukromí. Zahradní domky se dají zařídit, v tomto případě, tak jak ložnice, tak i obývák. Rovněž je možné napojit ho na kanalizaci a elektrické přípojky.

Zahradní domky jako místo na odkládání věcí. Dalším ze způsobů využití zahradních domků je využití jako úložný prostor. Můžete do něj v zimě uložit a ochránit před chladem:

●      zahradní nářadí

●      zahradní rostliny zasazené do květináčů, které by nevydržely dlouhé mrazy

●      různé zahradní dekorace, které by zima mohla poškodit (rovněž zimní dekorace, například vánoční osvětlení a podobně)

V tomto případě nemusí být zahradní domek příliš velký. Jak jeho ekvivalent klidně postačí i domek na nářadí, který je sice menší, ale cenově přístupnější.

Kdy dát přednost zahradnímu altánu?

Zahradní altány jsou konstrukce, které mohou být vyrobeny ze dřeva, ale také z plastu nebo z kovu. Nejčastěji se jako materiál používá dřevo, které při správné péči vydrží opravdu dlouho.

zahradní altán

Zahradní altán jako místo na odpočinek. V tomto případě se zahradní altán využívá zejména, pokud jsou jeho stěny zakryty. Tehdy se dá používat celoročně. Do zahradního altánku je také možné umístit vytápění. Ale pozor, vytápění musí být elektrické. Takhle můžeme využívat altán celoročně. Takové využití je vhodné zejména, pokud máte rodinný dům a altán je součástí pozemku. Zahradní altány přizpůsobené i do zimy jsou rovněž ideálním místem na rozhovory s přáteli. Důležité je i strategické umístění altánku – jak kvůli sousedům, tak i kvůli počasí – zejména v létě je nutné, aby měl altán ochrannou funkci například před sluncem.

Zahradní altán jako místo na party a grilování. V tomto případě slouží zahradní altán výborně zejména v létě. Dá se do něj umístit gril nebo si jídlo ugrilovat na zahradě a v altánku si jen posedět a jíst. V takovém případě má altán i ochrannou funkci například před letní bouří nebo zhoršeným počasím. Zahradní altány, které využíváme jen na zábavu je vhodné umístit blízko domu, pokud bychom do něj z domu nosili jídlo a pití. Zahradní altán se dá vyzdobit různými způsoby a můžete začít jakoukoliv jarní, letní nebo podzimní zábavu.

Zahradní altán jako úkryt pro vířivku. Pokud nejste zrovna zastánci odkrytých vířivek v zimě, tak je ideální umístit vířivku pod altán. Zajistí vám více tepla, případně ochranu před deštěm nebo hustým sněžením. Takhle si pod altán můžete umístit nejen vířivou vanu, ale například i saunu.Doufám, že jsme vás alespoň trošku inspirovali. Pro více inspirací se podívejte naši různorodou nabídku a mějte svůj domeček ať altán již letošní jaro. Máte nějaké tipy, jak využít zahradní domek nebo altán? Jak byste takovou zahradní konstrukci využili vy?

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice