Články

Využijte podzim efektivně a připravte si krásný dřevník

dřevník

Už jste slyšeli, že tato podzim, respektive babí léto, má být obzvláště pěkné a příjemné? 🙂 Je to tak, tak snad nás meteorologové ani počasí nezklamou.

Dřevníky nebo prostor na dřevo odjakživa patřily k našim příbytkem. Časem se jejich účel trochu snížil, protože se na vytápění začaly používat jiné materiály, ať už uhlí, plyn nebo elektřina. V poslední době jde však znovu dřevo stále více a více do popředí. Domy jsou stavěny ekologicky a upřednostňuje se vytápění dřevem.

A právě nekončící teplé dny nám dávají prostor právě takový dřevník zvážit. Abyste před příchodem zimy měli na starosti pouze to, jak nasekáte všechno dřevo na její naplnění. Můžete si vybrat buď dřevník nebo samozřejmě i obyčejný přístřešek. V dnešní době najdete dřevníky, které dřevo opravdu kvalitně izolují od povětrnostních podmínek.

Na co nezapomenout při dobrém dřevníku?

Kvalitní dřevník by samozřejmě měl být vyroben z kvalitního materiálu. Měla by to být zároveň jednoduchá stavba s velkým úložným prostorem (případně takovým, jaký potřebujete). Rovněž je důležité myslet na podlahové oddělení od země. Dřevo musí být odizolované víc než jen tím, že první řada bude na paličce několik centimetrů nad zemí. Rovněž je důležité odvětrávání či trvanlivost. Trvanlivost je ale z důvodu soutěžení spjata právě s kvalitou. Na dřevníku se právě proto doporučuje použít kvalitní smrkové nebo borovicové dřevo.

Kde sehnat dřevník?

Pokud jste šikovní, tak si dřevník umíte vyrobit i sami. Existuje mnoho návodů ať slovních nebo ve formě videa. Pokud si na stavbu dřevníku netroufáte, tak si ji kupte. Na trhu existuje mnoho odborníků, mezi které se řadíme i my. Instalace či nutná péče o materiál je služba, kterou vám ochotně zajistíme. Podívejte se na naši nabídku dřevníků. Stačí si už jen vybrat.

Funkce dřevníků

Nezapomeňte na to, že dřevníky nemusíte použít pouze na odkládání dřeva. Pokud si najdete nebo vyrobíte opravdu kvalitní, tak vám může sloužit i jako odkládací prostor na nářadí, kola nebo lyže. Jinou funkcí dřevníku je samozřejmě ta nejdůležitější – ochrana před povětrnostními podmínkami. Ať už mráz, chlad, ale i horké počasí může způsobit, že naše věci se spíše opotřebují a dřevo může zplesnivět. Ostatní funkce si můžete přečíst v článku, který jsme psali již dříve.

Dřevník jako součást designu celé zahrady

Jednou z funkcí dřevníků může být ale také design a estetika. V dnešní době se dřevníky častokrát staví tak, že pohled na ně je estetickým zážitkem. Proto se ho nesnažte schovat, ale právě naopak! Vymalujte ho svěží barvou a okolí ozdobte. Ať už štěrkem nebo skalkami, může způsobit opravdu pohádkově. Viz pár inspirací na fotkách níže.

dřevník u domu

A co tak si postavit dřevník jako součást zahradního altánu? Dřevo budete mít vždy po ruce. A pokud tam máte krb, tak se vaše podzimní dny mohou natáhnout až do zimy.

dřevník v altánku

Nebo dřevník jako skutečný designový kousek pod střechou vašeho domu? Nemusí sloužit jen na dřevo, ale i na šišky, větvičky, případně jiné sezónní dekorace.

dizajnovej dřevník

A pokud si chcete dřevník přenést i domů, tak to můžete vyzkoušet právě takto – jako designové lehátko ke krbu!

dřevník jako ležadlo

Doufáme, že vás náš článek alespoň trochu inspiroval a našli jste si v něm podstatné informace. Nezapomeňte, že dřevo je opravdu ekologický a kvalitní materiál, který dodá ten správný přírodní šmrnc každé zahradě, zahradní chatě či dřevěnému rodinnému domu.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice