Články

Jaký materiál vybrat na stavbu zahradního altánu?

zahradní altán u jezírka

Zahradní altán či zahradní domek si většina z nás spojuje s odpočinkem, relaxací či příjemným posezením s rodinou nebo přáteli. Kromě toho může být i praktickým pomocníkem při pracích v zahradě. V každém případě je však jakýmsi zahradním královstvím, proto by výběr zahradního domku či altánku neměl být podceňován. Stejně by neměl být opomíjen ani výběr materiálu, ze kterého je vyroben.

V současnosti existuje velké množství zahradních domků, altánků či chatek. Vybírat si můžeme z množství velikostí, tvarů, provedení a také samotných materiálů. Nejčastějším materiálem, po kterém se při zajišťování zahradního domku sahá, je dřevo. Není však jediným. Domečky, chatky či altánky můžete najít i zděné či vyrobené z hliníku.

Na prvním místě je umístění

Před tím, než se rozhodnete si zahradní domek či altán zajistit, je třeba si dobře promyslet, na jakou část zahrady ho umístíte. Ideálním místem je ta část zahrady, která je nejklidnější. Z vašeho zahradního domku nebo altánku byste také měli mít dobrý výhled na vaši zahradu nebo případně zahradní jezírko. Více o umístění zahradního altánku jsme psali v tomhle článku.

dřevěný altán

Z řad dřevěných altánků je možné vybírat si mezi dostatkem variací a možností. Zvolit si můžete jednodušší konstrukce, které jsou vzdušnější, ale i mohutnější v kombinaci například s kamennou dlažbou. I stěny altánků mohou být různé – otevřené, plné, ale i kombinované.

Altán či zahradní domek by měl být vyroben v první řadě z kvalitního materiálu, který by však měl také harmonizovat s okolím a samotnou zahradou či jinými architektonickými prvky ve vaší zahradě.

Dřevo jako součást přírody

Dřevěné altány a zahradní domky jsou nejčastější a nejvíce preferovanou volbou. Jednodušším řešením je využití hotových dřevěných altánků, při kterých máte záruku, že jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Dřevěné domky a altány Můjaltán.cz jsou vyráběny z kvalitního smrkového a borovicového dřeva. Tento materiál se dováží z vysokých nadmořských výšek a při jeho výběru se dbá na opatrnost a také kvalitu a zdraví dřeva. Dřevo prochází přirozeným schnutím, čímž se předchází degradaci dřeva plísněmi či prasklinami. Dřevo se následně zpracuje s využitím moderních technologií, které zajišťují kvalitu konečného výrobku ve vaší zahradě. Finálním krokem před tím, než se zahradní domek nebo zahradní altán dostanou k vám na zahradu, je realizace libovolně vybraného nátěru ze široké barevné škály.

Z hliníku jsou ve většině případů vyráběny zejména zahradní altánky či pergoly. Obvykle jsou bez ukotvení do země a s polykarbonátovou či prosklenou střechou. Hliníkové altány jsou také vybaveny okapem a ve své podstatě nevyžadují přílišnou péči. I přesto, že v současnosti je tento typ materiálu preferovaný, využívá se jen zřídka. Pokud zvažujete zahradní domek, praktičtějším a osvědčeným materiálem je dřevo.

dřevěný altán utah

Altán nebo zahradní domek je místem, které bychom mohli považovat za optickou dominantu zahrady či zahradní království. Proto bychom si volbu materiálu ale i jeho umístění měli předem důkladně promyslet.

Zdroj obrázků: www.depositphotos.com, www.mujaltan.cz

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice