Články

Proč si postavit domeček právě ze dřeva?

Zahradni domek Zahradni chata Zahradni chatka

Zahradní domek nebo chatku si můžete postavit z různých materiálů. Lidí, kteří touží po chatce nebo domku zajímá asi jako první cena. Při nákupu materiálu byste se však měli na tuto investici dívat ze širšího spektra a z většího nadhledu.

Výběr materiálu na stavbu byste měli zvážit ještě úplně na začátku – dříve než začnete s celou stavbou. Existuje velmi mnoho materiálů od dřeva, přes cihlu, kov, dřevotřísku i pár jiných. Při výběru materiálu byste měli dbát na faktory jako vlhkost prostředí, trvanlivost, možnost zateplení, odolnosti vůči poveternostvým podmínkám a péči. Proč tedy právě dřevo?

Na stavbu zahradního domku ze dřeva existuje řada důvodů. Prvním z nich je důvod výstavby zahradní chatky – relax. Zahradní domek stavíte právě s úmyslem relaxu po těžkém týdnu nebo jako místo k odpočinku po celém dni v zahradě. Zahradní domek působí útulně a je nerozlučně spjat s přírodou.

Zahradni domek, zahradni chatka

Ekonomické důvody

Není to první rok, co se dřevo těší velké oblibě právě kvůli ekologickým důvodem. Je to přírodní a obnovitelná surovina. Při jeho práci a opracovávání se spotřebuje relativně nízké množství energie. Zde je třeba si dát ale také pozor – protože není dřevo jako dřevo. V některých dřevěných stavbách není podíl dřeva vysoký. Tato informace by ale měla být dostupná u každého prodejce nebo výrobce. Velmi významným je i nízký poměr hmotnosti dřeva k jeho únosnosti. Rovněž nelze opomenout fakt, že dřevo je lehčí materiál jako kámen, cihla nebo beton a tím vzniká energetická úspora při přepravě.

Rychlost

Jiným důvodem je rychlost výstavby zahradního domku. K nejvýraznějšímu rozdílu oproti zděným domům patří fakt, že konstrukční způsob je mnohem rychlejší. Rovněž jsou nízké nároky na vybavení staveniště a zatížení okolí při výstavbě. Pokud si postavíte nebo koupíte zahradní domek ze dřeva, tak je výstavba skutečně rychlá. A těšit z něj se můžete už o pár dní. K rychlosti se přidává i fakt, že dřevěné prvky se spojují kovovými spojovacími prostředky a s tím souvisí i vyšší zmiňovaná snadná montáž, skladování a přeprava.

Zahradni domek, Zahradni chatka

Dřevo je dobrý izolant

Dřevo je charakteristické nízkou radiací a dobrou izolací. Je slabě elektrostaticky vodivé. To v praxi znamená, že dokáže svést náboj z elektrického pole z budovy, domu nebo z člověka.

Mezi další kvalitní výhody patří samozřejmě i estetické vlastnosti dřeva jako přírodní textura, vůně a barva, které mají na lidi pozitivní vliv. Zahradní domky ze dřeva jsou zdravotně vyhovující a zaručují zdraví neškodný pobyt.

Před výběrem samotného materiálu nezapomeňte ani na samotný projekt. Pokud nejste architekt nebo odborník, tak si dejte projekt vypracovat. Je to důležité, protože architekt dokáže relevantně zohlednit všechny vaše požadavky a navrhne vám řešení, při kterém využijete všechny pozitivní vlastnosti dřeva opravdu efektivně. Jinou možností je zahradní domek koupit od kvalitního výrobce. V tomto případě se podívejte reference i materiály, které výrobce používá.

Pokud se rozhodujete pro materiál na výstavbu zahradního domku, tak jsme vám snad rozšířili obzory a pomohli v rozhodnutí. Tak či onak, nezapomeňte na to, aby vám projekt nezabral spoustu času a vy jste se mohli již brzy těšit z odpočinku a příjemného relaxu.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice