Minimalisticky zařízené dřevěné stavby

interiér zahradního altánu UTAH

Minimalismus je v poslední době často skloňovaným slovem. Jeho principy se stále častěji využívají nejen v umění, módě nebo interiérovém designu, ale stal se z něj životní styl, kterým se řídí stále více lidí. Minimalismus můžete přenést ik vám domů či do zahrady. Podívejte se spolu s námi na několik dřevěných staveb z naší nabídky zařízených právě v tomto minimalistickém stylu.

Minimalismus – design i životní styl

Původ minimalismu můžeme, možná pro někoho překvapivě, hledat už v šedesátých letech, kdy se využíval zejména v umění. Dnes minimalismus můžeme aplikovat i do jiných oblastí a odvětví, v podstatě ho můžeme označovat za životní styl. Minimalismus, jak už jeho samotný název naznačuje, se drží hesla: “Méně je více”. Minimalismus v designu se soustředí více na kvalitu než kvantitu, jednoduché neutrální barvy, prostornost, čistotu a nadčasovost. V interiérovém, ale i exteriérovém designu se využívají zejména přírodní materiály, jako například dřevo, kov, kámen či sklo. Interiéry ale i exteriéry zařízené v tomto stylu působí příjemně a harmonicky. I to je jeden z důvodů, proč se tento styl častokrát využívá na místech, která slouží k odpočinku a rekreaci, ale i na místech, které vyžadují soustředění a koncentraci. Jedním z takových míst může být i váš zahradní domek či zahradní chata.

Minimalismus jako životní styl se v poslední době skloňuje iv souvislosti s ekologickými otázkami. Jedním z jeho cílů je eliminovat plýtvání zdroji a produkci odpadu. Kromě toho se minimalismus, jak samotný název tohoto životního stylu naznačuje, je vlastnit minimum věcí, respektive využívat to, co opravdu potřebujeme a zbytečně neplýtvat. Zároveň je minimalismus skvělým způsobem, jak dávat do popředí to, co je skutečně důležité. Navíc přináší i skvělé praktické benefity, jako například méně času stráveného úklidem, více svobody a času, který můžeme využít k příjemné činnosti, pořádek v prostředí, ve kterém žijeme, méně výdajů a v neposlední řadě i skromnost a uvědomění si skutečných hodnot.

Dřevěné minimalistické stavby

O tom, že minimalismus je skutečně oblíbeným stylem nejen v interiérech vás může přesvědčit pár příkladů dřevěných staveb z naší nabídky zařízených právě v tomto jednoduchém stylu. Minimalismus se tak hodí rovněž do zahrady, díky čemuž si umíte vytvořit dokonalý prostor k relaxaci a odpočinek.

zahradní chatka CAIRO

Zahradní domek CAIRO

Tento zahradní domek prošel několika úpravami, které z něj vytvořili moderní dřevěnou stavbu s minimalistickým interiérem. Původní návrh domku byl pozměněn typem oken, dělící příčkou a upravená byla i terasa. Díky těmto modifikacím se zahradní domek CAIRO pyšní velkým prosvětleným denním prostorem, který tvoří kuchyně s obývacím pokojem. Prostornost ještě více umocňují světlé povrchy, které odrážejí sluneční světlo. Zahradní domek CAIRO nabízí i mezipatro, které může sloužit jako menší ložnice pro dvě osoby. Kromě toho, velká terasa, kterou tento zahradní domek disponuje, nabízí skvělé místo na příjemné posezení. Minimalistický design je pro tento zahradní domek jako stvořený, protože vyvolává pocit harmonie a čistoty, a tak vytváří dokonalou atmosféru na relax a odpočinek.

kuchyň v zahradní chatce CAIRO
interiér zahradní chatky CAIRO

Standardní zahradní domek CAIRO z naší nabídky má obdélníkový půdorys a terasu ve tvaru písmene L. Je v podstatě spíše dřevěnou chatou, než domečkem a dokonale se hodí nejen do zahrad, ale i jako dům či chata k pronájmu v rekreačních střediscích nebo letní chata u jezera či v horách. Poskytuje tři pokoje, mezipatro a terasu. Největší z pokojů většinou slouží jako obývák s kuchyní a zbývající pokoje spolu s meziposchodím jako ložnice. Zahradní domek CAIRO poskytuje ubytování pro 6 osob. Terasa zas poskytuje skvělé místo ať už na grilování nebo posezení, a díky tomu, že její větší část je zastřešená, i úkryt před deštěm a sluncem.

zahradní altán UTAH

Zahradní altán UTAH

I zahradní altán UTAH svým designem dokonale zapadá do minimalistického stylu. Jednoduchý tvar i konstrukce z něj dělají zahradní stavbu, která se hodí do každé zahrady. Je designovým a moderním kouskem, který poskytuje možnosti na realizování se při jeho zařizování. S využitím jednoduchých prvků a doplňků, jemných barev a materiálů můžete vytvořit opravdové minimalistické království, ve kterém budete chtít trávit co nejvíce času. Stačí vám na to pár kousků zahradního nábytku, pár doplňků a dávka kreativity. Nic komplikované, co říkáte? ☺

interiér zahradního altánu UTAH

Zahradní altán UTAH je vyroben ze sušeného borovicového dřeva. Disponuje třemi vstupy a dá se zavřít posuvnými celo prosklenými dveřmi. Díky tomu můžete tento zahradní altán využívat v každém počasí během celého roku.

zahradní domek FENIX

Zahradní domek FENIX

Prostornost a světlé prostory jsou charakteristické znaky i pro zahradní domek FENIX. Je zahradní stavbou, která si najde své využijte tak, jak rekreační domek i domeček v soukromí na zahrádce či dokonce i jako kancelář. Svým prostorovým rozložením nabízí možnost libovolně si ho uspořádat tak, jak to vyhovuje právě vám. Prosvětlený prostor domečku díky francouzským oknům vytváří dokonalé podmínky právě na realizaci interiéru v minimalistickém stylu.

interiér záhradního domku Fenix

Vnitřek zahradního domku FENIX tvoří jedna místnost a v jeho standardní verzi se nachází i terasa. Tento domek může dokonale sloužit nejen k odpočinku, ale můžete ho využít i jako kancelář či pracovnu. Tak můžete pracovat blízko vašeho domova a neplatit za nájem prostor. Zároveň, zahradní domek FENIX může sloužit i na realizaci vašich zálib či volnočasových aktivit vašich dětí. Své využití si najde v každé situaci.Zahradní dřevěné stavby jsou oblíbenými místy nejen k odpočinku a relaxaci, ale mohou sloužit i jako plnohodnotné obytné domky nebo chaty. A to ať už přímo na vaší zahrádce, v rekreačních oblastech, u jezera nebo na horách. Zároveň s sebou přinášejí i mnohé praktické využití. Ať už se rozhodnete využívat zahradní domek či zahradní chatu k rekreaci, jako vlastní kancelář nebo k pronájmu, určitě si v nich budete chtít vytvořit příjemnou a harmonickou atmosféru. K tomu vám může pomoci právě minimalistický styl. Díky němu se vyhnete zbytečně přeplněným prostorem, které mnohdy nepůsobí pozitivně na naši psychiku. Naopak, jednoduchost, prostornost a prosvětlené prostory vytvářejí ideální podmínky ať už k odpočinku, záliby ale i práci.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma