Společnost

Výroba a realizace

Jak probíhá výroba našich produktů?

Zahradní altány a vybrané zahradní domky na nářadí dodáváme již natřené impregnačním nátěrem v ceně.

Jelikož víme, že při rozhodování se o koupi chaty, altánku, či zahradního domku chcete mít co nejvíce informací, rozhodli jsme se přiblížit vám výrobní proces našich produktů. Věříme, že i tyto informace vás utvrdí v tom, že jste u nás v dobrých rukách.

 

Všechny naše produkty vyrábíme z kvalitního smrkového a borového dřeva, které má skandinávský nebo sibiřský původ a díky tomu i mnohem delší trvanlivost. Při výběru jsme velmi opatrní a dohlížíme na kvalitu a zdraví dřeva. Náš proces výroby má tyto fáze:

 

Řezání na fošny

Dřevo nejprve řežeme na fošně (řezivo) a poté ukládáme na sebe tak, aby mohl přes mezery proudit vzduch. Přirozeným schnutím zabráníme znehodnocení dřeva plísněmi a vzniku prasklin.

Dlouhodobé sušení

Dřevo stráví přirozeným sušením na volném prostranství 3 roky. Následně jej dosušujeme ve specializovaných sušičkách, aby mělo finální vlhkost maximálně 14-16%.

Moderní technologie

Při výrobě využíváme moderní technologie, které nám usnadňují práci a zaručují, že materiál bude důkladně opracován a finální výrobek ve vaší zahradě bude opravdu kvalitní a trvanlivý.

Impregnační nátěr

Zahradní altány a vybrané domky na nářadí dodáváme již natřené impregnačním nátěrem, který si můžete vybrat z naší nabídky. K ostatním produktům od nás obdržíte bezbarvý impregnační nátěr zdarma.

TOP KVALITA MATERIÁLŮ

Jelikož víme, že pověst firmy závisí na kvalitě produktů a služeb, dáváme si velmi záležet na tom, aby byly naše domky a altánky z kvalitních materiálů a precizně smontovány.

TVRDÉ SEVERSKÉ DŘEVINY

Využíváme pouze skandinávské, sibiřské nebo ruské smrky z velkých nadmořských výšek, kde jsou náročné povětrnostní podmínky a smrky tak mají hustší dřevo a jsou tvrdší a trvanlivější.

Jak probíhá montáž?

Cena montáže se pohybuje od 190 € u altánků a domečků na nářadí a od 200 € u zahradních chatek. Montáž realizují naše vlastní montážnické týmy. Montáž probíhá většinou během jednoho pracovního dne. U větších chatek je doba montáže v závislosti na modelu a velikosti.

Cena je individuální

Cena montáže je uvedena u každého produktu v jeho katalogové kartě. Při výsledné ceně záleží na velikosti a složitosti každé chatky či altánku.

Dovoz v rámci ČR zdarma

V případě, že si klient u nás objedná celou službu, tedy produkt i montáž, získá u vybraných produktů bezplatný dovoz v rámci celého území České republiky. U každého produktu je uvěněno, na které se akce vztahuje.


Podkladová plocha a její parametry

Ve většině případů nemáme na podklad žádné speciální požadavky. Altány a chatky jsou po složení samonosné a pro zajištění stability nejsou zapotřebí žádné kotvící prvky.

Potřebuji nebo nepotřebuji podkladovou plochu? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou nám zákazníci kladou. Odpověď zní, že stačí připravit obyčejnou zpevněnou a zarovnanou plochu. Podkladovou plochu můžete zpevnit například zámkovou dlažbou, štípaným přírodním kamenem, drtí, nebo můžete připravit jednoduchou betonovou desku.

Podklad by měl být co nejvodorovnější, aby byly váš altán, domeček na nářadí, či chatka nejen krásnou ozdobou, ale také funkční pýchou vaší zahrady. Podklad může mít různé tvary: kruh, šestiúhelník či čtverec. Záleží jen na šikovnosti mistra a prostředí, ve kterém se altán či chatka budou nacházet.

 

Při přípravě podkladové plochy pod zahradní chatku nebo altán je zákazník povinen připravit si zarovnaný povrch. Jako základ můžete vysypat a zhutnit štěrkové/makadamové lůžko v tloušťce cca 10-15 cm (v závislosti na rozměru), na které uložíte zámkovou dlažbu, nebo do roviny rozmístěte betonové kostky. Jedná se o nejjednodušší a nejméně finančně náročné řešení.

Špatně připravená podkladová plocha a povětrnostní vlivy se podílejí na tom, že časem dochází k nerovnoměrnému usazení stavby a k vlhnutí stěn a podlahy. Přípravě podkladové plochy proto prosím věnujte dostatečnou pozornost.

 

 

Důležitost betonové desky

Pro domky a chaty nad 25 m2 je nejvhodnější betonová deska o tloušťce cca 20 cm, která je vyztužena betonářskou ocelí nebo kari síťovinou. V opačném případě deska popraská.

Elektrická přípojka není nutná

Při výstavbě/montáži si vystačíme i bez elektrické přípojky. Výrobek dokážeme postavit i na odlehlém, ale stále dopravně dostupném místě, například v zahrádkářské oblasti.

Materiál si do 15 metrů vynosíme sami

Pokud nám terén v okolí místa výstavby umožní dostat se autem alespoň na vzdálenost 10 metrů od podkladové plochy, nemusíte dělat žádné starosti. Materiál si vynosíme sami. Pokud je však vzdálenost větší, požadujeme od zákazníka při vynášení materiálu součinnost a pomoc.

Bez podlahy musíme altán ukotvit

Pokud bude váš altán umístěn bez podlahy, počítejte prosím při přípravě podkladu s tím, že altán budeme muset ukotvit. Pod všechny sloupy je třeba připravit betonové patky, na které altán ukotvíme.

Máte další dotazy? Napište nám

Uvědomujeme si, že při rozhodování o koupi chaty či altánku potřebujete více informací. Máte-li další dotazy k jednotlivým produktům, procesu výroby či k montáži, neváhejte nás kdykoli kontaktovat. Rádi vám osobně poradíme.

  Radost z nákupu Další důvody
  proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
  Záhradný Domček Pula

  Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

  Ján L

  Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

  Terézia Šoltésová, Rokycany

  Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

  Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

  Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

  Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

  Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

  Peter Sirotnak, Veľký Šariš

  Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

  Matúš Hovanec, Dovalovo

  Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

  Michal Lacko, Stará Kremnička

  Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

  Adela Birova, Choča

  Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

  Ján Gonda, Levice