Celoroční zahradní nábytek

ratanový zahradní nábytek na dřevěné terase

Máte doma zahradní domek s terasou či zahradní altán? Přemýšlíte, že by se vám sešel spolehlivý zahradní nábytek, který můžete využívat během celého roku? Zahradní domek či altán je oblíbeným místem nejen pro zahrádkáře, ale i pro ty, kteří si rádi odpočinou v příjemném prostředí. Zároveň, zahradní domek nebo altán může sloužit jako skvělý pomocník při pracích na zahrádce či kreativních činnostech. Dnes už není nic netradiční, že se zahradní domky dají využívat i celoročně, samozřejmě pokud disponují zateplením. Na to, abychom si mohli plnohodnotně užívat komfort, který nám zahradní domek nabízí, nám může pomoci i zahradní nábytek, který můžeme využívat během celého roku.

Takovým způsobem nám zahradní domek nabídne dokonalé místo bez jakýchkoliv omezení. Avšak i v tomto případě je dobré vědět, jaký typ zahradního nábytku je vhodný pro celoroční používání. Vyhnete se tak zbytečným komplikacím, jako například jeho poškození vlivem počasí. Jak tedy na to, aby nám zahradní nábytek vydržel během celého roku? A zejména, jaký typ zahradního nábytku je vhodný pro celoroční používání?

Zahradní nábytek je velmi praktickým doplňkem pro váš zahradní domek či altán. Poslouží k tomu, abyste měli kde odpočívat či přivítat návštěvu a užívat si společné chvíle s rodinou nebo přáteli. Dnes je nabídka zahradního nábytku poměrně široká, a tak si určitě budete mít z čeho vybírat. Důležité je, kromě vkusu a celkové estetické stránky, zaměřit se i na vlastnosti kvality daného zahradního nábytku. Zahradní nábytek v různých provedeních a materiálech. Pokud hledáte zahradní nábytek vhodný na celoroční používání, volbou by v tomto případě pro vás mohl být zahradní nábytek z umělého ratanu.

Spolehlivý umělý ratan

Umělý ratan je dnes velmi populární a často využívaný a hodí se stejně jako do interiéru, tak i do exteriéru, samozřejmě i do vašeho zahradního domku či altánu. Ratanový zahradní nábytek se vyznačuje minimálními požadavky na údržbu a odolností vůči UV záření a nepříznivým vlivům počasí. Umělý ratan zvládne i mrazivé teploty až do -50 ° C, a tak si můžete být jisti, že zahradní nábytek z umělého ratanu lze využívat celoročně, i během zimy. Zahradní nábytek z umělého ratanu nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Zároveň se vyznačuje pevností a dlouhou životností. Na údržbu nábytku z umělého ratanu vám postačí i hadřík a voda, případně pokud je více zašpiněné, tak i saponát, kterým nábytek umyjete.

ratanové zahradní stoličky okolo dřevěného stolu na terase

Přírodní ratan do zimní zahrady

Kromě umělého ratanu najdete i nábytek z přírodního ratanu. Jde o dřevinu z exotických tropických lesů, která roste ve vlhkém a teplém prostředí. Výhonky ratanu se vyznačují pevností a lze je snadno ohýbat. Kromě zahradního nábytku se tento materiál používá také pro výrobu košů či jiných interiérových nebo exteriérových doplňků a dekorací. Tento druh nábytku se však spíše hodí do zimních zahrad, které jsou chráněny před vlivy počasí a chladem. Přírodní ratan je totiž citlivý na vlivy počasí, vydrží jen krátkodobé deště a mnohem více mu vyhovuje teplo jako zima. Pokud byste přece jen chtěli mít tento druh nábytku na zahradě v altánku či na terase zahradního domku, na zimu ho budete muset spratávať, nejlépe na suché místo. Zahradní nábytek z přírodního ratanu vyžaduje péči, která by měla spočívat v pravidelném natírání speciálními oleji.

Hliníkový a plastový zahradní nábytek

Odolný je zároveň i zahradní nábytek vyrobený z hliníku. Kromě toho je jeho předností i dlouhá životnost a nenáročná údržba. Ve většině případů je hliníkový zahradní nábytek už povrchově upravený. Jeho velkou výhodou je, že má vysokou nosnost. Jednou z možností při volbě celoročního zahradního nábytku může být i plast. Nemusíte si hned představit typické bílé plastové židle. Dnes už najdete plastový zahradní nábytek, který vypadá vkusně a elegantně. V mnoha případech ho najdete i v kombinaci s umělým ratanem. Plastový zahradní nábytek je odolný vůči UV záření, nerezaví a má také dlouhou životnost.

kovové zahradní stoličky a stůl

Tip:
Zahradní nábytek může zároveň kromě praktických funkcí sloužit i jako dekorace pro váš zahradní domek či altán. Pokud hledáte inspiraci, jak a čím si zařídit zahradní domek či altán, možná vám pomůže jeden z našich starších článků, ve kterém najdete inspirace nejen na zahradní nábytek, ale i tipy na doplňky a dekorace. Inspirujte se a vytvořte si své vlastní zahradní království, ve kterém se budete cítit tak dobře, že se vám nebude chtít ani odejít. Článek si můžete přečíst zde.

Jako celoroční zahradní nábytek se ze všech nejvíce osvědčuje právě umělý ratan. Je spolehlivý, designový a nevyžaduje si spoustu času na údržbu. Při výběru zahradního nábytku pro váš zahradní domek či altán samozřejmě vycházejte z vašich vlastních preferencí a vkusu. Věříme, že tento článek pomohl zorientovat se v materiálech zahradního nábytku a že si ten svůj vyberete přesně podle vašich představ.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma