Články

Co dělat v zahradě během léta?

záhradní náčiní

Léto v zahradě znamená plno plodin a mnoho barev kolem. Co můžete ve vaší zahradě během tohoto ročního období dělat? Co vaše zahrádka potřebuje a naopak, jak si můžete odpočinout či pobavit se?

Zavlažování je podstatné

V první řadě si musíme uvědomit, že léto je obdobím, které dává zahrádce pořádně zabrat. A to zejména horka, se kterými přichází. Proto bychom neměli zapomínat na dostatečný přísun vody v tom správném čase. Zavlažovat vaši zahrádku můžete různými způsoby. Ať už zahradní konví, hadicí nebo i podzemními zavlažovacími systémy. Neměli byste však zapomínat, že zalévat zahrádku je třeba večer. Během dne je totiž velmi teplo a riskujete tak, že voda se spíše vypaří, než stihne zavlažit rostliny. Nezapomeňte také na květiny v altánu a v zahradním domku.

zavlažovač trávníku

Nezapomínejte na trávník

Další aktivitou, která by měla být na listu těch frekventovaných během léta je sekání. Kromě pravidelného zavlažování je totiž třeba i pravidelně sekat. Kromě sekání byste neměli zapomínat ani na zastřihávání květin, jakými jsou například růže, ty si to doslova vyžadují.

Osvěžení u jezírka či bazénu

Zahradní altán nebo zahradní chatka nejsou to jediné čím se dá zkrášlit pobyt na zahradě. Častokrát je ideální doplňkem zahradní jezírko nebo bazén. A právě během letních dnů s horkými teplotami skvěle padne osvěžit se. Pokud máte na zahradě přírodní jezírko, měli byste o něj dbát, a to tak, že ho nebudete zapomínat čistit, doplňovat čerstvou vodu či roztřídit nadbytečné vodní rostlinky. Pokud máte na zahradě bazén, také nezapomeňte na jeho čištění.

jezírko v zahradě

Ovocné plody

Z dalších zahradních prací mezi ty letní patří sbírání plodů, jako například jahody, maliny, višně či pozdní třešně. Kromě toho i meruňky, broskve a těšit se můžete i ze časných jablek či hrušek. Pokud je na stromech hodně ovoce, neměli byste zapomenout na podepření větví, aby se pod těžkou váhou nezlomili.

Grilovačka s rodinou či přáteli

Pokud si chcete během léta na zahradě i odpočinout či pobavit se, dobrou volbou je například společná grilovačka s rodinou či přáteli ve vašem zahradním altánku. Je skvělou příležitostí užít si společné chvíle během dobrého počasí a s dobrým jídlem. Kromě toho můžete využít plodiny či bylinky přímo z vaší zahrádky.

jídlo na grilu

Péče o květiny během dovolené

Pokud se během léta chystáte na dovolenou a nebudete doma, dobrou volbou pro udržení vláhy ve vaší zahrádce může být pořízení závlahového systému. Pokud máte květiny v květináčích nebo v zahradním altánku a bojíte se, že by během pobytu na dovolené nepřežili, můžete vyzkoušet tento domácí tip. Pod květináče umístěte staré ručníky či látky pořádně namočené do vody. Květiny si tak budou moci vzít vláhu kdykoliv budou potřebovat. Nezapomeňte také před vaším pobytem na dovolené umístit všechny květiny do stínu.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice