Články

Květinový altán

zahradní altán vyzdobený květinami

Zahradní altán je místo, na kterém můžete odpočívat, trávit čas s rodinou a přáteli či organizovat oslavy nebo společné grilování. Je útočištěm i před nepříznivým počasím, nebo v něm můžete jen tak sedět a pozorovat okolí. Měl by být místem, kde se budete cítit příjemně a uvolněně. K této atmosféře mohou přispět i květiny, kterými svůj zahradní altán ozdobíte.

K tomu, abyste se ve svém zahradním altánku cítili co nejlépe může pomoci jeho okolí či dekorace. Přemýšleli jste nad tím, že dekoracemi nemusí být jen koupeny či vyrobené předměty, ale na zkrášlení altánku můžete využít květiny a rostliny? Jsou skvělou volbou, jak navodit ještě větší pocit souladu s vaší zahradou a přírodou. Nejen závěsné květináče, ale i květiny vysazeny přímo před altánkem dokážou vytvořit kouzlo té pravé zahrady. Jakými květinami můžete váš zahradní altán vyzdobit?

hortenzie před terasou do domu

Hortenzie jako velkolepost

Častokrát se na výzdobu altánků používají právě hortenzie. Jsou skvělou volbou, když chcete váš altán oživit různými barvami. Hortenzie můžete posadit přímo před vstup do vašeho altánku, a tak vytvořit doslova živý barevný koberec. Tyto květiny můžete posadit i do květináčů a umístit je buď za zem, parapety oken nebo zavěsit v závěsných květináčích. Hortenzie vyžadují dostatek slunce, množství květů závisí právě na množství světla.

Romantické růže

Dalším ze způsobů, jakým můžete ozdobit svůj zahradní altán je využití růží. Jsou elegantním řešením, které si nachází oblibu u mnoha zahrádkářů. Vytvářejí ze zahradního altánku místo plné romantiky a příjemné nenásilné vůně. Růže jsou navíc dostupné v mnoha barvách, proto si svůj zahradní altán můžete ozdobit přesně podle vašich preferencí a představ. Růže můžete pěstovat jako popínavý lem vstupu do altánku či jeho terasy, ale i v květináčích či jako keře před altánkem.

růže v zahradním přístřešku

Netradiční kapradiny

Pokud toužíte spíše po méně barevných živých dekorací pro váš zahradní altán, zvolit můžete například kapradiny. Velmi pěkně vyniknou, pokud je posadíte do závěsných květináčů a umístěte na kraje střechy altánku. Tím, že jsou jednobarevné, můžete zbytek altánku pěkně doladit s využitím jiných barev a doplňků.

visící kapradiny v zahradním přístřešku

Okouzlující levandule

Levandule okouzlí nejen barvou, ale i vůní. Je květinou, která promění váš zahradní altán na místo oddechu s pocitem, že se nacházíte někde ve Středomoří. Levandule se hodí zejména před vstup do altánku či jako lem chodníku vedoucího k vašemu zahradnímu království. Její příjemná vůně navozuje pocit klidu a relaxace, navíc si ji jako vysušenou bylinku můžete vychutnat v podobě čaje. Fialová barva vytváří přirozený kontrast se zelenou trávou ve vaší zahradě a dokonale se hodí zejména k dřevěným materiálem.

levandule při kovovém plátěném altánku

Pestrobarevné fuchsie

Fuchsie jsou samy o sobě nenáročné květiny, které bohatě kvetou. Nabízejí širokou škálu barev, tvarů a odrůd. I samotné květy fuchsií se od sebe navzájem liší velikostí, mohou mít od několika milimetrů až po 10 centimetrů. Vytvářejí tak bohatou korunu květů plnou barev, která se skvěle hodí jako ozdoba zahradního altánku. Fuchsie můžete dokonce i pěkně tvarovat, oblíbenou formou je právě stromeček. Proto je klidně můžete umístit před zahradní altán a vytvořit tak pěkné prostředí plné barev. Kromě toho můžete fuchsie pěstovat iv květináčích a ozdobit jimi terasu či okna zahradního altánku.

fuchsie v květináči na terase

Exotika s palmami

Chcete-li do vašeho zahradního altánku přinést něco netradičního, vyzkoušejte dekoraci v podobě palem. Možná vám dopomohou k tomu, abyste se doma na své zahradě cítili stejně, jako na dovolené. Umístit je můžete v květináčích po stranách altánku. Velmi pěkně se doplňují s prvky z přírodních materiálů. A pokud chcete do svého altánku přinést ještě více exotiky, tak si ho zařiďte v bílých barvách, které jsou symbolem čistoty a modré oblohy v středomořských letoviscích.

palmy v dřevěném altánku

Zahradní altán nemusí být jen místem, na které budete odkládat zahradní nářadí. Můžete si z něj vytvořit skutečné zahradní království, v němž budete rádi trávit váš volný čas, ať už s rodinou, nebo i sami, například při dobré knize a šálku kávy či čaje. K tomu, abyste se ve vašem zahradním altánku cítili dobře, vám může napomoci i atmosféra a prostředí, do kterého je altán vsazen. Vytvořte si svůj ráj i s využitím květin či rostlin podle vašeho vkusu a ciťte se ve vaší zahradě jako někde na dovolené v obklopení krásných květin. ☺

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice