Články

Kupujete zahradní domek, chatu nebo altán? Na co nezapomenout při podkladové ploše a jak probíhá montáž

stavba stěny zahradního domku

Předtím, než si budete moci naplno užívat benefity vašeho zahradního království, je třeba zajistit pár drobných prací. Podkladová plocha je důležitým a jedním z prvních kroků realizace vašeho zahradního snu. Jak připravit podkladovou plochu a jak se vlastně realizuje montáž zahradních staveb?

Zahradní domek, chata či altán jsou snem mnoha (nejen) zahrádkářů. Rozhodli jste se, že si tento sen splníte i vy? Zahradní stavby zajišťují nejen praktickou pomoc při zahradních pracích, ale svou oblibu mají zejména díky tomu, že vytvářejí dokonalé místo k odpočinku na zahradě, posezení s blízkými či rodinné oslavy. Svůj zahradní domek, chatku či altán můžete mít doma na zahradě ještě tento rok. Stihnete si tak vychutnávat výhody zahradní chatky, domku či altánku ještě během příjemných podzimních dní.

Věděli jste, že svůj zahradní domek či karavan lze využívat i celoročně? Nebudete tak o výhody zkráceni ani během zimních měsíců. Přečtěte si náš článek o tom, proč se oplatí investovat do celoročního oddychu.

Vybrali jste si z naší nabídky svou vysněnou zahradní stavbu a už teď si umíte představit, jak se bude dokonale vyjímat na vaší zahradě? Ještě předtím, než se skutečně naplno pustíte do užívání si benefitů vaší zahradní chatky, altánku či domku, nezapomeňte na pár důležitých „maličkostí“, které je třeba před realizací stavby zajistit.

Co by měla splňovat ideální podkladová plocha?

Bez ohledu na to, jak velká vaše podkladová plocha bude, nebo jaký tvar bude mít, měla by každá podkladová plocha disponovat těmito základními vlastnostmi:

 • pevnost a stabilita,
 • vodorovnost,
 • měla by být vyvýšená nad okolním povrchem (alespoň 10cm),
 • na každé straně by měla být alespoň o 5cm větší než půdorys zahradního domku, chaty či altánku.

Podkladová plocha je velmi důležitou součástí realizace zahradní stavby, a to hned z několika důvodů. Správná podkladová plocha zajistí vašemu zahradnímu domku, altánu či chatce stabilitu a rovnost jednotlivých stěn zahradní stavby. Kromě toho, ochrání zahradní stavbu před navlhnutím zespodu. Proto si dejte na přípravě podkladové plochy záležet. Jak tedy na to?

Příprava podkladové plochy a její typy

Podkladovou plochu si připravte ještě před realizací vaší zahradní stavby, tak, aby při příchodu profesionálního montážního týmu na místo realizace se mohlo bez problémů začít s montáží. Podkladovou plochu připravte na místě, na kterém si přejete mít postavenou zahradní stavbu. Může mít různé tvary, ať už je to kruh, čtverec nebo šestiúhelník. Závisí v podstatě jen na prostředí, ve kterém se zahradní stavba bude nacházet a šikovnosti a dovednosti mistra.

Podkladovou plochu můžete zrealizovat několika způsoby:

 • zarovnaná plocha vysypaná štěrkovým / makadamový lůžkem, na které se umístí zámková dlažba nebo betonové kostky,
 • betonová deska,
 • betonové patky zarovno zámkové dlažby nebo pod zámkovou dlažbou,
 • betonový věnec,
 • betonové kostky.

Nejjednodušším, nejčastěji využívaným a nejméně finančně náročným řešením podkladové plochy je právě první možnost. Zhutnění štěrkového či makadamového lože, na které se následně umístí zámková dlažba případně se rozmístí betonové kostky.

betónováni podlahy zahradního domku

Pro zahradní stavby, jejichž rozloha přesahuje 50m² se doporučuje podkladová plocha ve formě betonové desky. Betonová deska by měla být vyztužena síťovinou nebo betonářskou ocelí, aby se zabránilo popraskání. Zároveň, při betonové desce je důležitá i její tloušťka, aby se zahradní stavba mohla pevně a stabilně ukotvit a aby se zabránilo jejímu popraskání. Pro zahradní chatky nad 50m² je nejvhodnější betonová deska o tloušťce 20cm.

Betonové patky jsou také častým způsobem realizace podkladové plochy pro zahradní stavby. Mohou se umístit rovině zámkové dlažby, nebo pod zámkovou dlažbu. V prvním případě je důležité, aby byly výškově zarovnané se zámkovou dlažbou, tak, aby vznikl jednotný a vodorovný povrch. V druhém případě je patky potřebné vyznačit, aby bylo při montáži jasné, kde se nacházejí.

dlažební kocky zahradního domku

Realizace zahradní stavby – montáž

Realizace vaší zahradní chatky, altánku či domku, respektive montáž, probíhá velmi jednoduše. Náš profesionální tým vám dokáže vaše zahradní království postavit už v průběhu jednoho dne. (Nezapomeňte však na podkladovou plochu.) Místo realizace zahradní stavby by mělo být přístupné autem. Pokud však přístup autem není možný a bude nutné přenášet komponenty k realizaci stavby na vzdálenost více než 15 metrů, zákazník by měl zajistit součinnost a pomoc při přenášení komponent na místo montáže zahradní stavby. Ze strany zákazníka není třeba zajistit elektrickou přípojku, a tak dokážeme zahradní stavby postavit i na odlehlejších místech. Cena montáže zahradních altánů a domků na nářadí se pohybuje od 7.090 Kč a při zahradních chatách od 7.900Kč. Nicméně, můžete si objednat celou službu, to znamená koupi produktu a montáž v jednom, a v tomto případě vám zajistíme bezplatný dovoz v rámci celé ČR.

Vaši vysněnou zahradní stavbu můžete mít ještě letos doma. Její realizaci a montáž vám umíme zajistit v průběhu jednoho dne. Na vás je jen příprava podkladové plochy a pak už jen vychutnávání si příjemných chvil v zahradním domku, altánu či chatce.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

 • 3 letá záruka v ceně každého produktu
 • Ke každému produktu impregnat zdarma
 • Doprava zdarma na vybrané výrobky
 • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice