Články

Top 7 inspirativních webů pro vaši zahradu!

útulní zahrada se psem

Pokud hledáte inspiraci, jak své zahradní království, ať už je to doma na balkoně nebo přímo v zahradě, povznést a zkrášlit, případně by se vám sešli tipy na pěstování, po inspiraci se můžete vydat i do online světa.

Nezáleží na tom, zda máte dům nebo byt, svůj kousek zahrádky si můžete vytvořit kdekoli. Zahrada nemá jen praktický účel v podobě pěstování plodin, ale v mnoha případech je velkým anti-stresem a prostředkem na odreagování se a odpočinek.

Internet je skvělým místem, na které se můžete obrátit, pokud hledáte inspiraci, nápady či rady nebo řešení problému v rámci vaší zahrady. My jsme pro vás vybrali pár domácích ale i zahraničních webů a portálů, které nabízejí zajímavé inspirace pro vaši zahradu, a to pro všechny – od začátečníků až po zkušené a „ostřílené“ zahrádkáře. A to nejen v oblasti pěstování či péče o rostliny, ale i zahradního designu.

České online inspirace pro vaši zahradu

Jinazahrada.cz

Hledáte praktické rady a tipy týkající se péče o plodiny? Odpovědi můžete najít na webu jinazahrada.cz. Navíc v sekci Inspirace také najdete zajímavé články nejen o tom, jak pečovat o trávník, zahradní jezírko či jak efektivně využít místo na vaší zahradě.

zahradní jezýrko

Garden-design.cz

Inspirací v zahradním designu pro vás mohou být i stránky, které tuto službu nabízejí. Ve většině případů totiž na stránkách zveřejňují i ukázky svých prací. Jedním z takových webů je také garden-design.cz, na kterém kromě klasické fotogalerie najdete i virtuální prohlídky některých jejich zahradních projektů. Tak můžete načerpat inspiraci a přenést ji přímo do vaší zahrady.

Zahradni-design.cz

Inspiraci pro vaši zahradu můžete načerpat i od zkušených a kreativních zahradních designérů a architektů. Nejen inspiraci a návrhy, ale i ukázky konkrétních realizací zahradních designů nabízí zahradni-design.cz.

Rockandflower.cz

Web tohoto ateliéru zahradní architektury může být pro vás velkou studnou inspirace. Rock and Flower studio se věnuje krajinné architektuře a navrhování zahrad. Na jejich webové stránce najdete originální řešení mnohých zahrad zhmotněné do skutečnosti v podobě fotografií reálných uskutečněných projektů. Nejen originalita, ale i nápaditost a funkčnost jejich projektů vám mohou ujasnit představy o vaší vlastní zahradě.

stránka rockandflower.cz

Dávka inspirace ze zahraničí

Propagatingdan.com

Inspiraci pro vaši zahradu můžete načerpat i ze zahraničí. Tento web dýchá zahradním designem, architekturou a skutečně inspirativními realizacemi mnohých zahrad pod záštitou Dana, vystudovaného zahradního architekta z Anglie. Prohlédněte si výběr zahrad zveřejněn na webu a nechte se unést nádhernými zahradními prostředími.

stránka propagatingdan.com

Alexandranoble.com

Pořádnou dávku zahraniční inspirace najdete i na tomto webu. Barevná, ale zejména inspirativní a okouzlující fotogalerie mnohých realizací vás jistě osloví hned po jejím otevření.

Inspirace na závěr

Skvělé inspirace najdete i ve formě různých videí s ukázkami zahrad a různých designů. Různé rozmístění zeleně, různé druhy zeleně, zahradní nábytek, altány či umístění chatek nebo domků najdete i v tomto krátkém videu:

Dopřejte si to nejlepší

Nechte se i vy unést do světa zahradního designu, zahradní architektury či péče o vaše zahradní království. Nezáleží na tom, zda bydlíte v domě nebo bytě, svůj kousek zahrady si můžete vytvořit kdekoli. A na to, abyste se v něm cítili co nejpříjemněji vám dokáže pomoci právě atmosféra, kterou si vytvoříte. Dopřejte svému zahradnímu království nejen péči po praktické, ale i estetické stránce. Konec konců, děláte to i pro sebe – vždyť kde je lepší místo k odpočinku, jako přímo na zahradě?

Při vytváření si dokonalého prostoru a místa na odpočinek a relaxaci občas potřebujeme inspiraci. Ne vždy máme totiž jasnou představu o tom, jak bychom si své zahradní království chtěli zařídit. Věříme, že naše tipy na zahradní inspirace vám pomohou při realizaci vašich nových zahradních projektů.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice