Články

Zahradní domek s palmovou střechou: pocit dovolené v jižním moři

plážový zahradní domek

Střecha z palmových listů na zahradě? V teplejších oblastech vnitrozemí si můžete vytvořit přímo atmosferické útočiště, které dává pocit skutečného ocitnutí při jižním moři! V tomto příběhu si přečtete jak probíhá montáž zahradního domku u bazénu.

Stavba zahradního domku: od základů po dokonalou palmovou střechu

Stavba se může častokrát začít různými překážkami. Nejdůležitější je mít připravenou základová plochu, kde bude zahradní domek postavený. Plocha, kde bude domek stát, nemusí být rovinatá a proto je třeba klást důraz na to, aby byly základové pásy (jako například v tomto případě) v rovině.

základ stavby zahradního domku

Zahradní domek je při příjezdu na jeho nový domov rozložený na samotné desky, které do sebe dokonale zapadají. Před samotným zahájením stavby je třeba rozložit si desky na stejné kopy aby byla stavba jednodušší. I když se to nezdá, mnohokrát domek je rozložen po celém dvoře.

stavební materiál na zahradní domek

Samotná stavba začíná vytvořením podkladní konstrukce z impregnovaných podkladových hranolů, které chrání samotný zahradní domek před vlhkostí, škůdci a hnilobou.

položené základy zahradního domku

Pokračujeme ukládáním bočních stěn, které se mezi sebou překládají jedna po druhé a zajišťují tak stabilitu zahradního domku.

dřevěný základ domku

Při postupném růstu stěn do nich vložíme rám na dveře, případně okna a můžeme začít z jedné strany klást podlahu.

zahradní domek uprostřed stavby

Po dokončení stěn, oken a dveří na vrch umístíme a upevníme střešní konstrukci.

položená střecha na domku

Krokve se sbíhají ve hvězdicovém tvaru kde su drženy kovovou destičkou ve stejném tvaru.

střecha domku zevnitř

Na tomto záběru je už střecha kompletní. Konkrétně v tomto případě byla střecha na pravé části fotky zkrácena kvůli palmě.

zahradní domek za okrasnou trávou

Dokonce i zevnitř vypadá střecha dokonale. Domek je natřen bezbarvým impregnačním nátěrem, který chrání dřevo před plísněmi a škůdci.

spoj střechy zevnitř

Na střechu se natáhne izolační vrstva (v tomto případě lepenka) a na jejím povrchu jsou naskládané palmové listy které dodávají zahradnímu domku přímořskou atmosféru.

palmová střecha zahradního domku
palmový zahradní domek

Světlešedé stěny, bílý klobouk a útulná pohovka s polštáři a dekou laděných v námořnickém stylu změní zahradní domek na plážový.

plážový domek zevnitř

Vchod je zdobený pěkným modro-bílým přivítáním „Bienvenue à la Mer“ (Vítejte na moři). Takové malé věci upozorňují na detail, který dává zahradnímu domu velmi osobní nádech.

okrasná cedule uvnitř domku

Mezi zahradním domkem a bazénem se nachází dřevěná terasa vhodná k umístění lehátek na opalování během horkých letních dnů. Kdo by sem nechtěl jet na dovolenou?

lehátka a deštníky při bazénu
zahradní domek při bazénu

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice