Podzimní ozdoby do zahrady (1. část)

halloweenské tykve

Ani se nenadějeme a o chvíli je zde dušičkové sezóna. V posledních letech se už i u nás toto podzimní období spojuje i se svátkem Halloween, který se v USA slaví už léta. V našich končinách pomalu nabírá na popularitě. Nejtypičtější ozdobou tohoto období je vyřezávaná zubatá dýně, která již nechybí téměř v žádné zahradě. Jaké další podzimní ozdoby si do vaší zahrádky můžete pořídit?

Vytvořte si i vy na vaší zahrádce či v zahradním domku tu pravou podzimní atmosféru. Inspirujte se několika tipy na halloweenské dekorace.

Osvědčená dýně

Vyřezávaná dýně je bezpochyby nejhlavnější dekorací během halloweenského období. Můžete ji vidět jako dekoraci před domy či v zahradách. Už jen samotné vyřezávání dýně je moment, který můžete sdílet se svou rodinou či přáteli. Zpestřete si podzimní večery kreativní činností a vytvořte si strašidelnou dýňovou “hlavu” podle svých představ. Navíc této činnosti se potěší zejména ti menší. Takový druh ozdoby vám do vaší zahrady přinese tajemnou a magickou atmosféru, která k tomuto období rozhodně patří. Dýni můžete umístit před dveře domu, do záhonu, ale například i na terasu zahradního domku či altánku.

Vědeli ste, že Svátek dušiček měl svou obdobu v hluboké historii předkřesťanských dob? Naši předci věřili, že právě kolem 1. listopadu nastává magický čas, kdy se svět živých prolíná se světem zemřelých. A před zlými duchy je třeba ochránit se světlem z lampiček. Dávno před dnes známou halloweenskou dýní používali naši předkové k vyřezání svítilen cukrovou nebo krmnou řepu. 

halloweenské vyřezané tykve

Jak na to:

Pořiďte si dýni, pokud vám neroste na zahradě, zkuste se informovat u vašich sousedů, nebo zajít do obchodu. Potom z dýně odřízněte vrch, který však nevyhazujte, může vám posloužit jako klobouček. Z vyříznutého otvoru vydlabejte lžící vnitřek dýně. Potom už jen do dýně vyřízněte tvary tak, abyste vytvořili oči, nos a ústa. Případně si před samotným vyříznutím nakreslete obrysy fixem a podle nich pak vyrezávajte. Pokud máte dýni vyřezanou, pak už jen dovnitř vložte svíčku a počkejte do noci, dokud ji budete moci zapálit aby “dýňová strašidlo” ožilo.

Tip: Do tykve nemusíte vyřezávat jen tvář v podobě očí nosu a úst. Klidně můžete vyřezávat rozličné tvary tak, jak se vám líbí. Ať už hvězdičky, kruhy nebo spirály.

Podzimní řetězy

Svou zahradu nemusíte zdobit pouze dýňovými hlavami. O pěknou podzimní atmosféru se postarají i ozdobné řetězy, které si také můžete jednoduše vyrobit sami, nebo do přípravy můžete zapojit i vaše ratolesti. Stačí vám na to papír, buď bílý nebo barevný, a provázek. Z papíru si můžete vystřihovat různé tvary – například netopýrů, tykvičky či duchů a připevnit je na provázek a takto si vytvořit originální řetěz. Tu lze zavěsit například na terasu vašeho zahradního domku ale i mezi stromy. Takovou řetěz si můžete vytvořit i z barevného spadaného listí a budete tak navíc i šetrnější k přírodě.

halloweenské dekorace - duchové a netopýři

Svíčky a světýlka

Světla a světýlka rozhodně patří k tomuto podzimnímu halloweenský období. Proto by vaše zahradní výzdoba měla sestávat i ze svíček či luceren, případně světelných řetězů. Takové světýlka dodají tu pravou atmosféru a navíc navozují pocit pohody. Světelný řetěz můžete pověsit kdekoliv se vám to bude líbit, například i jako olemování oken či dveří, ale i na terasu. Svíčky můžete umístit do kahance a rozmístit je po zahradě. Velmi pěkně vyniknou, když je uložíte podél zahradního chodníku, a tak vytvoříte pěkné světelné hranice.

cestička zahradou s vyřezanými tykvěmi na Halloween

Přírodní ozdoby

K podzimu neodmyslitelně patří i již zmíněné barevné listy, ale i šipky, větvičky, šišky či kaštany. I s pomocí těchto přírodních materiálů si můžete vyrobit ozdoby, které pěkně podtrhnou podzimní atmosféru. Větvičky můžete vložit do vázy a poslouží vám jako dekorace stolu. Z listí či větviček si také můžete vyrobit podzimní věnce, kterými ozdobíte dveře vašeho příbytku či zahradního domku.

zahradní dekorace

Strašidelní duchové

Pokud byste chtěli udělat vaši zahradu během halloweenu ještě více zajímavou a možná i trochu netradiční, můžete si před domem či zahradním altánem nebo domkem vytvořit duchů. Inspirujte se například takovou “rodinkou duchů”, kteří spolu tančí v kruhu. Výroba takové netradiční ozdoby zahrady je poměrně jednoduchá. Stačí vám hole, míč, případně jiný materiál kulového tvaru, bílé plachty a provazy. Hole připevníte do země tak, jak si přejete, aby byly duchové rozestavení. Potom na vrch hole připevněte míč případně kouli vytvořenou například z spadaného listí a celé to zabalte plachtou s pomocí motouzu, tak, abyste vytvořili postavy. Pak už jen vytvořte z kousků plachty ruky a spojte je provázkem. A duchovní jsou na světě.

duchové na zahradě

Vytvořte si i vy u vás doma na zahradě či před domem pořádnou podzimní či halloweenskou atmosféru. Dekorace, které mnoho nestojí a najdete je i v přírodě vám k tomu dokonale pomohou. Zapojte kreativitu, mladších i starších příslušníků rodiny či přátel a zpříjemněte si společné chvilky vyzdobováním.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma