Inspirace na zahradní dekorace během Velikonoc

velikonoční strom

Velikonoce jsou doslovně za dveřmi a s ní i blížící se svátky a dny volna. Většina z nás je chce přežít v kruhu rodiny a pokud to počasí dovolí, tak ideálně venku nebo na zahradě.

Pokud máte zahradu, zahradní domek nebo chatu, tak pak už určitě víte, kde budete dny volna trávit. Zpříjemněte si pobyt v zahradě a vytvořte spolu s dětmi velikonoční dekorace. Inspirací je velké množství a většinu z nich si dokážete vytvořit úplně sami jen s pomocí materiálů, které máte v zahradě. Oživte si tedy zahradu, zahradní domek a zahradní altán i pomocí našich inspirací.

K velikonočním svátkům neodmyslitelně patří velikonoční vajíčka. V USA je dokonce tradice, kdy rodiče schovají vajíčka po zahradě a domě a děti je musí hledat. Nepíšeme, že si tuto tradici musíte osvojit, ale ozdobte si vajíčky například stromy. Tak jako na Vánoce věšíme na zahradní domek a stromy světýlka, rovněž můžete vajíčka pověsit téměř všude. Pokud máte v zahradě zahradní altán, tak můžete vytvořit z vajíček řetězu, které pověst po celém jeho obvodu.

Dveře zahradního domku

Už dávno neplatí, že věnce jsou spojovány pouze s Vánocemi. Poslední roky jsou velmi moderní právě velikonoční věnce. Vyrobit si jej můžete z proutí nebo slámy. A dozdobení je jen na vás. Ať už barevné stužky, vajíčka nebo malé postavičky zajíčků. Rovněž můžete věnec oživit živými nebo umělými květinami. Jinou variantou, který je cenově velmi výhodný je věnec z malovaných vajíček. Najděte stuhu, přes kterou poprevliekajte velikonoční vajíčka a toutéž stuhou věnec zavěste na dveře zahradního domku.

velikonoční věnec
velikonoční věnec z vajíček

Nechcete na zahradním domku klasický velikonoční věnec?

Můžete zaexperimentovat a zahradní domek ozdobit i takovou netradiční dekorací. Potřebujete k tomu deštník, umělé květiny a různé dekorace. Tyto dekorace potom naskládejte do deštníku. Pokud byste chtěli živé květiny, tak vytvořte jednoduchou vázu pomocí igelitového sáčku, do kterého stonky květin zabalíte a převážete gumičkou.

deštník jako velikonoční dekorace

Ozdobte si zahradní květináče

Ať už v zahradním domku, v něm nebo kdekoliv na zahradě – určitě někde máte květináč. Tak proč ho velikonočně nevyzdobiť? Na ozdobu můžete použít párátka s různými dekoracemi, které zapíchnete do hlíny. Na tyto párátka se hodí vajíčka, ale i jiné dekorace ze slámy nebo ze dřeva – slepičky, kuřátka či zajíčci. Pokud byste chtěli zabavit děti, tak zkuste takovýto květináč s motýly! Ať už ze starých pohlednic nebo z tvrdého papíru, vystřihněte motýlky a zavěste je na květiny. Květináč se hodí i na výzdobu do zahradního altánku a nemusíte ho tam nechat jen během Velikonoc!

motýli květináč

Využijte staré pomůcky

Pokud máte nádobou, která je stará případně rezavá, tak je ideálním řešením naposled ji využít právě jako místo na dekoraci. Rovněž do ní můžete vložit různé květiny a další velikonoční dekorace. Na dveře zahradního domku ji uchyťte například velkou barevnou stuhou!

konve jako velikonoční výzdoba

Použijte přírodní materiály

Pokud jste zručnější, tak využívejte zejména přírodní materiály. Z proutí si můžete vyrobit v podstatě jakékoliv velikonoční zvířátko a umístit si ho v zahradě. Jiným typem může být karton, z něhož vyrobíte větší dekorace a rozmístěte je na různá místa v zahradě.

Zahrada, zahradní domek i zahradní altán jsou místa, které dávají neomezené možnosti na výzdobu a tím využití kreativity. Je to zábava nejen pro děti, ale i pro dospělé. Pokud náhodou Velikonoce letos ještě nebudou plná jara a barev, tak si je do své zahrady přineste. Nezapomeňte na výzdobu zahrady a domku a uvidíte, možná se z tohoto zdobení stane vaše rodinná tradice.

doprava zdarma

zdarma CZ

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma