Články

5 pohádkových zahradních domků, které vás chytí za srdce

Hansen House

Léto je obdobím kdy můžeme trávit mnohem více času na zahradě. Během teplých dnů, ale i večerů se v nás probouzí chuť užívat si příjemné chvíle v příjemném prostředí. Zahrada nabízí dokonalý prostor na odpočinek, ať už o samotě nebo ve společnosti našich blízkých. Častou a oblíbenou součástí zahrad jsou i zahradní domky, altány či chatky. Celé prostředí zahrady se může proměnit na skutečné království, přímo jako z pohádky. Podívejte se spolu s námi na několik inspirativních pohádkových zahradních domků.

Pokud i vy máte k dispozici vlastní zahradu a zahradní domek, altán či chatku, určitě je vaším cílem dosáhnout to, abyste v jejich prostředí cítili co nejpříjemněji. Tak si totiž můžete vychutnávat plnohodnotný odpočinek a relaxaci v krásném a harmonickém prostředí, které se v některých případech může proměnit doslova na pohádku. Pokud hledáte nápady, jak si vytvořit vlastní pohádkové království přímo doma na zahradě, inspirací vám mohou být následující zahradní domky, které jsou jako vytržené z pohádkových příběhů. Často se říká, že domov je tam, kde je naše srdce. Při pohledu na tyto pohádkové zahradní domky však ani vaše srdce nezůstane chladné a zatoužíte vnést si trochu „pohádkové“ rovnou k vám domů.

Koktejl dokonalého pohádkového domečku

Pohádkové domky či chaty jsou kombinací pokory a krásy. Většinou jde o maličké chalupy, které oplývají mnoha – častokrát ručně dělanými – detaily. Takové domky či chatky mohou připomínat například perníkovou chaloupku či pohádky bratří Grimmů. Jako taková pohádková chata či domek vlastně vzniká? Je na to potřebných hned několik „ingrediencí“. Především, nejdůležitější z nich je samotné prostředí, ve kterém je chatka či domek situována. Nejideálnější je les s čarodějnicemi, vlky, vílami či elfy, kteří se schovávají za každým stromem a skálou. Druhou důležitou ingrediencí je samotná chatka či domeček a jejich provedení. Některé z nich mohou být založeny na historických stylech, zatímco jiné oplývají kreativními vzory, které pocházejí pouze z představ jejich tvůrců. Nicméně, i ty realističtější jsou „jednou nohou“ v pohádce. Nejzajímavější z nich jsou však ty, které se nejvíce angažují v oblasti fantazie. Do třetice, jsou to detaily, jako například divoké a podivné křivky, ozdobné tvary, zakřivené střechy či malé kamenné chodníčky, které skutečně vytvářejí dojem, jako kdyby byla chata či domek jako vytržen ze stránek pohádkové knihy.

Pohádková vesnice

Ručně vyřezávané ozdoby, nepravidelné komíny či křivé střechy, to jsou pohádkové domky z pohádkové vesnice v Kalifornii. O založení této vesničky plné pohádkových domků a chatek se zasloužil Hugh Comstock v 20-tých letech 19. století. Pohádková vesnička vznikla na popud Hughovej manželky, která ho požádala, aby jí vytvořil místo, na kterém by mohla vystavovat a prodávat své umělecké panenky. Nakonec z tohoto místa vznikl domeček nazývaný Hansen a později se k němu přidali další a z jejich pozemku postupně vyrostla pohádková vesnička.

Hansen House
Zdroj: https://enchantedlivingmagazine.com/the-fairy-tale-cottages-of-carmel-by-the-sea/

Hobití domek ve Wales

Simon Dale, tvůrce tohoto domku, neměl sice zkušenosti jako truhlář, přesto byl odhodlán postavit si dům, který by byl v dokonalém souladu a obklíčení přírodou kolem a zároveň byl vytvořen z recyklovaných materiálů. Za tímto účelem vytvořil svůj lesní příbytek, který vypadá jako vytesaný z příběhů J.R.R. Tolkiena. Design domku umožňuje zvýšit energetickou účinnost, udržet domek v teple v zimě a v chladu v létě. V přízemí se nachází útulná obývací pokoj a dětský pokoj, které jsou vyhřívané kamny na dřevo. Na druhém patře je hlavní ložnice. Ačkoliv má domek přírodní estetiku, obsahuje i prvky moderního bydlení, jako například solární panely, které poskytují energii pro všechno od osvětlení až po počítač.

hobití domček
Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/low-impact-woodland-house
hobit house interiér
Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/low-impact-woodland-house
hobití domček interiér
Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/low-impact-woodland-house

Nautilus domek v Mexiku

Tento opravdu netradiční mušlový nebo spíše šnekový domek se nachází v Mexiku a byl postaven a navržen Javierem Senosiainom. Domek byl postaven v roce 2006. Jeho výjimečností je nejen jeho netradiční tvar, ale i obrovský stěna barevných mozaik, které osvětlují celý obytný prostor domku v ohromujícím duhovém efektu.

nautilus domček
Zdroj: https://hiconsumption.com/nautilus-giant-seashell-house-in-mexico-city/
nautilus domček interiér
Zdroj: https://hiconsumption.com/nautilus-giant-seashell-house-in-mexico-city/

Mušlový pohádkový domeček

V Mexiku se kromě tohoto duhového domku nachází i další, pohádkový domeček připomínající mořské mušle. Celý exteriér i interiér domku navozuje pocit, jako kdyby jste se nacházeli přímo v moři či v příbězích o Malé mořské víle. I nejmenší detaily, jako například zrcadlo, vodovodní kohoutek či rám postele mají tvar nebo jsou vyrobeny z mušlí.

mušľový domček
Zdroj: https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic
mušľový domček kúpeľňové zrkadlo z mušlí
Zdroj: https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic
mušľový domček posteľ v tvare mušle
Zdroj: https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Stromodom ve Velké Británii

Rozhodně inspirativním je i tento pohádkový stromodomeček. I přesto, že tento domek vypadá víceméně nenápadně, naleznete v něm tři ložnice, plně funkční kuchyň i balkon. Stejně jako exteriér, tak i interiér domku je impozantní, dokonce jím procházejí i větve stromů. Nábytek a dekorace v domku skvěle doplňují jeho celkový charakter. Tento pohádkový domek se nachází v anglickém městě Eastbourne a je určen k pronájmu. Jedna noc na tomto pohádkovém místě vás vyjde přibližně 175 liber.

stromodom
stromodom spálňa
stromodom interiér

Máte i vy u vás na zahradě nějakou pohádkovou chatu nebo domek?

Zdroje článku:
https://www.mojaltanok.sk/rozpravkove-zahradne-domceky/
https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice