Články

7 designových zahradních altánů

kruhový altán s ornamenty

Zahradní altány jsou příjemným a užitečným doplňkem do každé zahrady. Poskytují místo k odpočinku, uspořádání speciálních událostí či oslav. Mají i svou praktickou funkci, když mohou posloužit jako místo pro pomocníky při pracích na zahradě.

Existuje množství stylů altánů z různých materiálů, a existuje také mnoho způsobů, jak ho začlenit do zahrady. Slouží jako místo, na kterém můžete obdivovat krásu a majestátnost vaší zahrady, ale i jako místo na odpočinek. Zahradní altán však může být i sofistikovaným designovým doplňkem pro vaši zahradu.

Dřevo navodí přírodní atmosféru

Nejčastějším materiálem pro zahradní altány je dřevo. Tak je tomu i v případě tohoto altánku, který nabízí ideální a útulné místo pro odpočinek a relax. Doplněn květinami a přírodními doplňky dostává venkovský nádech. Atmosféru ještě více doplňují světelné řetězy pod střechou altánu. Ideální místo na šálek čaje při oblíbené knize.

elegantní dřevěný zahradní altán

Dřevěný designový altán

Zahradní altán může být i skutečně designovým místem. Nemusí jít o typickou strukturu altánku se šikmou střechou. Prostorný altán z přírodních materiálů skvěle doplní i kovové doplňky, tak, jako v případě tohoto moderního zahradního altánu.

dřevěný altán s děravou střechou

Kombinace dřeva a luxusu

Tento moderní zahradní altán je vyroben ze sušeného borovicového dřeva. Má tři vstupy, které se dají snadno uzavřít celoprosklenými dveřmi. Stává se tak ideálním místem na grilovačku či posezení s přáteli i v případě nepříznivého počasí.

moderní altán Utah

Ciťte se jako u moře

Existuje mnoho způsobů a designů altánů. Pokud jste více přímořský typ a chybí vám trošku exotiky i během běžných dní, právě takový typ altánku je pro vás ten pravý. Pro přímořské oblasti a relax je typická bílá barva a spolu s designovými prvky vytvoříte tu pravou relaxační atmosféru. A navíc, pokud máte na zahradě i bazén, o to více se vám k němu bude hodit právě takový oddechový altán.

moderní dřevěný zahradní altán

Kovový altán je stále „in“

Při slově altán nám ve většině případů napadne hned hnědá dřevěná konstrukce typická pro velké množství zahrad. No krokem vpřed v designu je tento altán, vyrobený z kovu. Navádí pocit elegantnosti a čistoty a poskytuje nádherný výhled na okolí města.

moderní zahradní altán s výhledem na město

Elegance v podobě zděného altánku

Pokud chcete sáhnout po úplně jiném typu materiálu, tak vyzkoušejte zděný altánek. Evokuje úplnou nadčasovost. Je elegantním a sofistikovaným řešením pro místo odpočinku, relaxu ale i různých společenských událostí či oslav s rodinou a přáteli.

moderní zahradní altán s krbem

Altán jako zimní zahrada

Tento altán je výrazně moderním zahradním prvkem, který již dříve navozuje dojem samostatné místnosti v zahradě. Je ideálním řešením i pro chladnější večery ale i dny. Moderní nábytek či dokonce i okna na stěně altánku jsou ideálním řešením, vhodným zejména do moderních typů zahrad. Tím, že je celý uzavřený vás navíc ochrání před případným špatným počasím a v zimě se dá využít například jako zimní zahrada.

moderní zahraní altán s prosklenou stěnou

Na trhu je mnoho různých altánů. Vybrali jste si už ten svůj? Sezóna je sice v plném proudu, ale to vám nebrání udělat si radost altánkem i uprostřed léta. A nemluvě o tom, že altán se dá využít opravdu celoročně!

Zdroj obrázků: www.pinterest.com, www.mujaltan.cz

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice