Články

Jaké jsou nejčastější rozměry altánů?

miniaturní domek vedle červeného otazníku

Altány jsou oblíbenými zahradními stavbami, které s sebou přinášejí mnoho benefitů. Usnadňují práce na zahrádce, zpříjemňují odpočinek na čerstvém vzduchu a vytvářejí útulné místo pro společná posezení s rodinou či přáteli. Jejich výhodou je, že jsou dostupné v různých provedeních, velikostech, barvách či tvarech, a tak se nestane, že byste nenašli ten správný altán pro vás. Chtěli byste si i vy užívat výhod altánku? Můžete začít uvažovat o výběru už teď a vybrat si na novou sezónu ten svůj vysněný!

Při výběru bude důležitým kritériem nejen tvar a provedení altánku, ale také jeho velikost. Při výběru altánku totiž musíte brát v úvahu také dispozici vaší zahrady či pozemku a tomu přizpůsobit i velikost altánku. Kromě toho, důležitou roli hraje i účel, pro který budete chtít altán využívat a kolik lidí chcete, aby se do něj vešlo. Chtěli byste v něm organizovat větší posezení či oslavy, nebo naopak sháníte altán, který vám poslouží jako útulné místo k odpočinku jen pro vás?

Abyste to s výběrem altánku měli o něco jednodušší, sepsali jsme pro vás nejčastější rozměry zahradních altánků. Podívejme se společně na to, s jakými velikostmi altánů se můžete setkat nejčastěji.

Čtvercový půdorys

Čtvercový půdorys altánku patří k těm nejvíce rozšířeným. Nejčastěji se můžete setkat s rozměry 300 x 300 cm. Zahradní altán s tímto rozměrem se skvěle hodí do menších a středně velkých zahrad. Takový altán je vhodný například pro čtyřčlenné rodiny. Altány s tímto rozměrem naleznete také v naší nabídce. Je ním například altán Nebraska, Miami, Baltimore, Colorado, Malibu, San Diego, Kalifornia, Columbus, Louisiana, Texas, Houston, San Francisco, Las Vegas anebo altán Virginia. Jedná se o klasické zahradní altány se čtvercovým podkladem o rozměru 300 x 300 cm, vybavené sloupy, případně zábradlími. Jejich výhodou také je, že máte možnost vybrat si také z větších rozměrů, v případě, že by se vám zalíbil design altánku, ale chtěli byste či potřebovali větší.

Zahradní altán Texas

Další rozměry

Zahradní altány naleznete také v dalších jiných rozměrech a provedeních. Co se týká rozměrů, často se využívají i altány se šestiúhelníkovým půdorysem, které mají obvykle průměr od 320 cm. Příkladem takového altánku z naší nabídky je altán Arizona nebo Alabama. Pro větší zahrady či početnější rodiny se spíše bude hodit větší altán, například altán Oregon o rozměrech 600 x 400 cm. Kromě klasických altánů můžete narazit i na jiné tvary, například jako je uzavíratelný altán Utah o rozměrech 400 x 300 cm.

Záhradní altán Utah

Všechny altány z naší nabídky mají řadu možností jejich rozměrů. Můžete si vybrat z jednotlivých velikostí uvedených v nabídce. A tedy i altány o rozměru 300 x 300 cm si můžete objednat ve větším provedení, např. 400 x 400 cm. Tak si budete moci vybrat ten správný pro vaši zahradu či pozemek. V případě jakýchkoli otázek týkajících se (nejen) velikosti altánů, vám je rádi zodpovíme a pomůžeme při plnění vašeho zahradního snu.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice