Články

Co všechno potřebujete vědět, když kupujete zahradní chatku?

zahradní chatka

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte zahradní chatku? Skvělý nápad! Je nejen spolehlivým pomocníkem pro každého zahrádkáře, ale můžete si v jejím prostředí i pořádně odpočinout, zrelaxovat či strávit příjemné chvíle s rodinou nebo přáteli. Podívejte se spolu s námi na to, co všechno před koupí zahradní chatky potřebujete vědět. Tak vám bude jasnější nejen výběr samotné zahradní chatky, ale dozvíte se například i to, z jakých konkrétních materiálů zahradní chatky vyrábíme či jak probíhá jejich montáž.

Zahradní chatka je sama o sobě velmi oblíbenou a stále více populární zahradní stavbou. Výjimkou není ani to, že zdobí mnohé pozemky v rekreačních či zahrádkářských oblastech. Slovíčko „zdobí“ je samozřejmě pouze obrazné. Zahradní chata není totiž jen ozdobou místa, na kterém je postavena. Kromě estetické funkce se pyšní i mnoha praktickými funkcemi, které spolehlivě využívají nejen zahrádkáři či pěstitelé, ale i milovníci odpočinku, víkendových pobytů, dovolených v přírodě či lyžovaček. Sloužit může dokonce i jako chata k pronájmu. Chtěli byste i vy takového „pomocníka“? Přečtěte si, co byste před samotnou koupí měli vědět.

Z jakých materiálů se zahradní chatky vyrábějí?

Většina našich výrobků je vyráběna ze skandinávského nebo sibiřského smrku. Tento typ dřeva má mnohem vyšší hustotu než tuzemský smrk a tím je mimořádně odolné i vůči nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Tento typ dřeva se vyznačuje vysokou kvalitou a jeho vlastnosti zajišťují trvanlivost zahradních staveb. Podrobné informace o použitých materiálech najdete v popisech u každého produktu z naší nabídky. Všechny zahradní chatky se dodávají v syrovém stavu, tedy nenatřené, avšak ke každé chatce v rámci probíhající akce dodáváme samostatný bezbarvý impregnační nátěr, který vám vystačí na natření celé chatky. Tento nátěr si zákazník realizuje ve vlastní režii a následně je ještě třeba natřít chatku vrchním nátěrem nebo lazurou (lakem).

Tip: Víte jak pečovat o dřevo? Přečtěte si v našem předchozím článku na blogu Jak pečovat o dřevo zahradní chatky?

Jak probíhá koupě?

Pokud jste si vybrali svou vysněnou zahradní chatku z naší nabídky, objednat si ji můžete několika způsoby. Vzhledem k tomu, že naše produkty se vyznačují mnohými specifiky, zvolili jsme formu objednávek telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím objednávkového formuláře, abychom se s vámi mohli přímo spojit a vysvětlit vám všechny podrobnosti. Následně po objednávce se realizuje platba. Po zaplacení 1/3 zálohové platby z celkové částky zahradní chatky na účet může zbylá platba přenést bankovním převodem 3 dny před termínem montáže nebo hotovostí po ukončení a převzetí produktu. Pokud zahradní chatka přesahuje hodnotu 120 000 Kč, platba se provádí v 3 etapách – zálohová platba ve výši 30% z celkové částky, následně 50% celkové částky před samotným dodáním chaty a zbývajících 20% po ukončení stavby.

V základní ceně zahradní chatky je obsažena kompletní konstrukce bez doplňkových služeb. Základní cena tedy zahrnuje podlahu, stěny, střešní bednění, okna, dveře, kování, kliky a podobně. Zákazníci si však mohou vybrat i doplňkové služby jako montáž, zateplení, okenice, malování, pokládka krytiny, střešní krytina, úprava konstrukce či příprava podkladu.

Dodání, doprava a montáž

V případě, že si z naší nabídky zahradních chatek vyberete balík služeb, to znamená koupě stavby a montáž, poskytujeme bezplatný dovoz vaší stavby v rámci celé České republiky (pokud není v katalogové kartě uvedeno jinak). Nicméně se jedná o velkou zahradní chatku nebo je třeba materiál na místo stavby přepravit jako nadrozměrný náklad nebo vícekrát, účtujeme dopravu individuálně po dohodě se zákazníkem.

Čekací doba od objednání vaší zahradní chatky do dodání se pohybuje od několika dnů do několika týdnů. Závisí to na typu zahradní chatky. Pokud produkt, který si zákazník objedná, je aktuálně skladem a zákazník si ho chce smontovat svépomocí, v tomto případě je čekací doba 5 až 10 dní. Pokud si zákazník objedná kompletní balík i s montáží, může se doba dodání pohybovat v rozpětí 35 až 45 dní, podle možností i dříve.

Pokud je již stavba u vás doma, na řadě je montáž. Obvykle jde o rychlý proces, ve většině případů dokážeme zahradní stavby postavit už v průběhu jednoho dne. Během montáže je třeba zajistit přístup k elektřině 220 V. Pokud na místě stavby není proud, zákazník by nás o tom měl informovat při upřesnění si termínu montáže a náš tým se vybaví elektrocentrálou. Zahradní chatka se obvykle neukotvuje, avšak pokud bude stát na příliš závětrném místě kotvení si může zákazník zrealizovat ve vlastní režii po dokončení montáže, nebo jako doplňkovou službu v naší režii.

montáž zahradní chatky

Před montáží je třeba zajistit přístup k místu stavby. Pokud přístup není možný, je třeba nás o tom předem informovat. Pokud se staveniště nachází více než 15 metrů od našeho vozu a více k němu přístup autem není možný, v den montáže je třeba zajistit 2 osoby na přesun montážních prvků.

Tip: Nezapomeňte ani na přípravu podkladové plochy! Jak na to? Pročtete si Na co nezapomenout při podkladové ploše a jak probíhá montáž zahradní chatky.

Dá se zahradní chatka využívat celoročně?

Nemusíte se obávat, že byste si výhody zahradní chatky mohli užívat pouze během příjemných teplých dní. Své zahradní království si můžete vychutnávat i během chladnějších či zimních měsíců. Celoroční využívání zahradní chatky je možné díky její možnosti zateplení. Dá se zateplit ať už z vnitřní nebo vnější strany a stejně je možné zateplit i podlahu a střechu. V naší režii zahradní chatky zateplujeme z vnitřní strany. Tloušťka izolace je standardně 100 – 150 mm a následně se obejmou tatranským profilem o tloušťce 14 mm. V takovém provedení jsou chatky z 58 mm tloušťky a více vhodné i pro celoroční používání.

chatka ukrytá mezi lesním porostem

Zahradní chatka je skutečně skvělým doplňkem (nejen) do zahrady. Poskytuje mnoho benefitů, což je důvodem, proč je stále častěji vídaný součástí mnoha pozemků a zahrad. Má široké využití ať už na dovolenou, výlety, pronájem ale i jako perfektní a spolehlivý pomocník při zahradničení. Splňte si i vy svůj sen o zahradní chatce a vytvořte si své zahradní království. Věříme, že jsme vám výběr té pravé zahradní chatky pro vás usnadnili.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice