Top 7 inspirativních webů pro vaši zahradu!

útulní zahrada se psem

Pokud hledáte inspiraci, jak své zahradní království, ať už je to doma na balkoně nebo přímo v zahradě, povznést a zkrášlit, případně by se vám sešli tipy na pěstování, po inspiraci se můžete vydat i do online světa.

Nezáleží na tom, zda máte dům nebo byt, svůj kousek zahrádky si můžete vytvořit kdekoli. Zahrada nemá jen praktický účel v podobě pěstování plodin, ale v mnoha případech je velkým anti-stresem a prostředkem na odreagování se a odpočinek.

Internet je skvělým místem, na které se můžete obrátit, pokud hledáte inspiraci, nápady či rady nebo řešení problému v rámci vaší zahrady. My jsme pro vás vybrali pár domácích ale i zahraničních webů a portálů, které nabízejí zajímavé inspirace pro vaši zahradu, a to pro všechny – od začátečníků až po zkušené a “ostřílené” zahrádkáře. A to nejen v oblasti pěstování či péče o rostliny, ale i zahradního designu.

České online inspirace pro vaši zahradu

Jinazahrada.cz

Hledáte praktické rady a tipy týkající se péče o plodiny? Odpovědi můžete najít na webu jinazahrada.cz. Navíc v sekci Inspirace také najdete zajímavé články nejen o tom, jak pečovat o trávník, zahradní jezírko či jak efektivně využít místo na vaší zahradě.

zahradní jezýrko

Garden-design.cz

Inspirací v zahradním designu pro vás mohou být i stránky, které tuto službu nabízejí. Ve většině případů totiž na stránkách zveřejňují i ukázky svých prací. Jedním z takových webů je také garden-design.cz, na kterém kromě klasické fotogalerie najdete i virtuální prohlídky některých jejich zahradních projektů. Tak můžete načerpat inspiraci a přenést ji přímo do vaší zahrady.

Zahradni-design.cz

Inspiraci pro vaši zahradu můžete načerpat i od zkušených a kreativních zahradních designérů a architektů. Nejen inspiraci a návrhy, ale i ukázky konkrétních realizací zahradních designů nabízí zahradni-design.cz.

Rockandflower.cz

Web tohoto ateliéru zahradní architektury může být pro vás velkou studnou inspirace. Rock and Flower studio se věnuje krajinné architektuře a navrhování zahrad. Na jejich webové stránce najdete originální řešení mnohých zahrad zhmotněné do skutečnosti v podobě fotografií reálných uskutečněných projektů. Nejen originalita, ale i nápaditost a funkčnost jejich projektů vám mohou ujasnit představy o vaší vlastní zahradě.

stránka rockandflower.cz

Dávka inspirace ze zahraničí

Propagatingdan.com

Inspiraci pro vaši zahradu můžete načerpat i ze zahraničí. Tento web dýchá zahradním designem, architekturou a skutečně inspirativními realizacemi mnohých zahrad pod záštitou Dana, vystudovaného zahradního architekta z Anglie. Prohlédněte si výběr zahrad zveřejněn na webu a nechte se unést nádhernými zahradními prostředími.

stránka propagatingdan.com

Alexandranoble.com

Pořádnou dávku zahraniční inspirace najdete i na tomto webu. Barevná, ale zejména inspirativní a okouzlující fotogalerie mnohých realizací vás jistě osloví hned po jejím otevření.

Inspirace na závěr

Skvělé inspirace najdete i ve formě různých videí s ukázkami zahrad a různých designů. Různé rozmístění zeleně, různé druhy zeleně, zahradní nábytek, altány či umístění chatek nebo domků najdete i v tomto krátkém videu:

Dopřejte si to nejlepší

Nechte se i vy unést do světa zahradního designu, zahradní architektury či péče o vaše zahradní království. Nezáleží na tom, zda bydlíte v domě nebo bytě, svůj kousek zahrady si můžete vytvořit kdekoli. A na to, abyste se v něm cítili co nejpříjemněji vám dokáže pomoci právě atmosféra, kterou si vytvoříte. Dopřejte svému zahradnímu království nejen péči po praktické, ale i estetické stránce. Konec konců, děláte to i pro sebe – vždyť kde je lepší místo k odpočinku, jako přímo na zahradě?

Při vytváření si dokonalého prostoru a místa na odpočinek a relaxaci občas potřebujeme inspiraci. Ne vždy máme totiž jasnou představu o tom, jak bychom si své zahradní království chtěli zařídit. Věříme, že naše tipy na zahradní inspirace vám pomohou při realizaci vašich nových zahradních projektů.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma