5 pohádkových zahradních domků, které vás chytí za srdce

Hansen House

Léto je obdobím kdy můžeme trávit mnohem více času na zahradě. Během teplých dnů, ale i večerů se v nás probouzí chuť užívat si příjemné chvíle v příjemném prostředí. Zahrada nabízí dokonalý prostor na odpočinek, ať už o samotě nebo ve společnosti našich blízkých. Častou a oblíbenou součástí zahrad jsou i zahradní domky, altány či chatky. Celé prostředí zahrady se může proměnit na skutečné království, přímo jako z pohádky. Podívejte se spolu s námi na několik inspirativních pohádkových zahradních domků.

Pokud i vy máte k dispozici vlastní zahradu a zahradní domek, altán či chatku, určitě je vaším cílem dosáhnout to, abyste v jejich prostředí cítili co nejpříjemněji. Tak si totiž můžete vychutnávat plnohodnotný odpočinek a relaxaci v krásném a harmonickém prostředí, které se v některých případech může proměnit doslova na pohádku. Pokud hledáte nápady, jak si vytvořit vlastní pohádkové království přímo doma na zahradě, inspirací vám mohou být následující zahradní domky, které jsou jako vytržené z pohádkových příběhů. Často se říká, že domov je tam, kde je naše srdce. Při pohledu na tyto pohádkové zahradní domky však ani vaše srdce nezůstane chladné a zatoužíte vnést si trochu “pohádkové” rovnou k vám domů.

Koktejl dokonalého pohádkového domečku

Pohádkové domky či chaty jsou kombinací pokory a krásy. Většinou jde o maličké chalupy, které oplývají mnoha – častokrát ručně dělanými – detaily. Takové domky či chatky mohou připomínat například perníkovou chaloupku či pohádky bratří Grimmů. Jako taková pohádková chata či domek vlastně vzniká? Je na to potřebných hned několik “ingrediencí”. Především, nejdůležitější z nich je samotné prostředí, ve kterém je chatka či domek situována. Nejideálnější je les s čarodějnicemi, vlky, vílami či elfy, kteří se schovávají za každým stromem a skálou. Druhou důležitou ingrediencí je samotná chatka či domeček a jejich provedení. Některé z nich mohou být založeny na historických stylech, zatímco jiné oplývají kreativními vzory, které pocházejí pouze z představ jejich tvůrců. Nicméně, i ty realističtější jsou “jednou nohou” v pohádce. Nejzajímavější z nich jsou však ty, které se nejvíce angažují v oblasti fantazie. Do třetice, jsou to detaily, jako například divoké a podivné křivky, ozdobné tvary, zakřivené střechy či malé kamenné chodníčky, které skutečně vytvářejí dojem, jako kdyby byla chata či domek jako vytržen ze stránek pohádkové knihy.

Pohádková vesnice

Ručně vyřezávané ozdoby, nepravidelné komíny či křivé střechy, to jsou pohádkové domky z pohádkové vesnice v Kalifornii. O založení této vesničky plné pohádkových domků a chatek se zasloužil Hugh Comstock v 20-tých letech 19. století. Pohádková vesnička vznikla na popud Hughovej manželky, která ho požádala, aby jí vytvořil místo, na kterém by mohla vystavovat a prodávat své umělecké panenky. Nakonec z tohoto místa vznikl domeček nazývaný Hansen a později se k němu přidali další a z jejich pozemku postupně vyrostla pohádková vesnička.

Hansen House
Zdroj: https://enchantedlivingmagazine.com/the-fairy-tale-cottages-of-carmel-by-the-sea/

Hobití domek ve Wales

Simon Dale, tvůrce tohoto domku, neměl sice zkušenosti jako truhlář, přesto byl odhodlán postavit si dům, který by byl v dokonalém souladu a obklíčení přírodou kolem a zároveň byl vytvořen z recyklovaných materiálů. Za tímto účelem vytvořil svůj lesní příbytek, který vypadá jako vytesaný z příběhů J.R.R. Tolkiena. Design domku umožňuje zvýšit energetickou účinnost, udržet domek v teple v zimě a v chladu v létě. V přízemí se nachází útulná obývací pokoj a dětský pokoj, které jsou vyhřívané kamny na dřevo. Na druhém patře je hlavní ložnice. Ačkoliv má domek přírodní estetiku, obsahuje i prvky moderního bydlení, jako například solární panely, které poskytují energii pro všechno od osvětlení až po počítač.

hobití domček
Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/low-impact-woodland-house
hobit house interiér
Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/low-impact-woodland-house
hobití domček interiér
Zdroj: https://www.atlasobscura.com/places/low-impact-woodland-house

Nautilus domek v Mexiku

Tento opravdu netradiční mušlový nebo spíše šnekový domek se nachází v Mexiku a byl postaven a navržen Javierem Senosiainom. Domek byl postaven v roce 2006. Jeho výjimečností je nejen jeho netradiční tvar, ale i obrovský stěna barevných mozaik, které osvětlují celý obytný prostor domku v ohromujícím duhovém efektu.

nautilus domček
Zdroj: https://hiconsumption.com/nautilus-giant-seashell-house-in-mexico-city/
nautilus domček interiér
Zdroj: https://hiconsumption.com/nautilus-giant-seashell-house-in-mexico-city/

Mušlový pohádkový domeček

V Mexiku se kromě tohoto duhového domku nachází i další, pohádkový domeček připomínající mořské mušle. Celý exteriér i interiér domku navozuje pocit, jako kdyby jste se nacházeli přímo v moři či v příbězích o Malé mořské víle. I nejmenší detaily, jako například zrcadlo, vodovodní kohoutek či rám postele mají tvar nebo jsou vyrobeny z mušlí.

mušľový domček
Zdroj: https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic
mušľový domček kúpeľňové zrkadlo z mušlí
Zdroj: https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic
mušľový domček posteľ v tvare mušle
Zdroj: https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

Stromodom ve Velké Británii

Rozhodně inspirativním je i tento pohádkový stromodomeček. I přesto, že tento domek vypadá víceméně nenápadně, naleznete v něm tři ložnice, plně funkční kuchyň i balkon. Stejně jako exteriér, tak i interiér domku je impozantní, dokonce jím procházejí i větve stromů. Nábytek a dekorace v domku skvěle doplňují jeho celkový charakter. Tento pohádkový domek se nachází v anglickém městě Eastbourne a je určen k pronájmu. Jedna noc na tomto pohádkovém místě vás vyjde přibližně 175 liber.

stromodom
stromodom spálňa
stromodom interiér

Máte i vy u vás na zahradě nějakou pohádkovou chatu nebo domek?

Zdroje článku:
https://www.mojaltanok.sk/rozpravkove-zahradne-domceky/
https://www.boredpanda.com/magical-fairy-tale-houses/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma