Články

Co se nás nejčastěji ptáte na sociálních sítích

dřevěný zahradní domek

Zahradní altány, domky či chatky jsou stále více oblíbenými stavbami, které (nejen) zdobí zahrady mnoha našich zákazníků. Je samozřejmé, že pokud se rozhodnete pro koupi domečku, chatky či altánku, budete chtít o dané stavbě či montáži vědět co nejvíce. Ať už jde o materiál, proces nákupu nebo mnohé jiné detaily, rádi vám na všechno odpovíme. Podívejme se tedy na odpovědi na to, co se nás nejčastěji ptáte na sociálních sítích.

Jaká je cena domku / altánku / chatky a co zahrnuje?

Každý zahradní domek, chata či altán z naší nabídky má svou samostatnou cenu. Základní cena zahrnuje kompletní konstrukci bez doplňkových služeb. 

To znamená, že v základní ceně není obsažena:

 • montáž, 
 • zateplení, 
 • okenice, 
 • malování, 
 • střešní krytina, 
 • pokládka krytiny, 
 • úprava konstrukce a 
 • příprava podkladu. 

Zákazníci si ve vlastní režii řeší také služby jako elektroinstalace, vodoinstalace, základovou desku a komín. Nejvhodnějším vytápěním v dřevěných domcích je elektrické, do chatek je samozřejmě možné instalovat i krb s komínem, případně kamna. Co se týče dopravy, na naše produkty poskytujeme bezplatný dovoz v rámci celé České republiky, pokud není v katalogové kartě uvedeno jinak. Pokud je nutné na místo výstavby přepravit nadrozměrný náklad, účtujeme cenu za dopravu individuálně.

Jaký je způsob nákupu a platby?

Vzhledem k tomu, že naše produkty mají mnoho individuálních specifik, objednávky mohou zákazníci dělat telefonicky, mailem nebo prostřednictvím kontaktního, respektive objednávkového formuláře. Takovou formu objednávek jsme zvolili i pro to, abychom se se zákazníky dostaly do přímého kontaktu a mohly jim vysvětlit všechny podrobnosti případně odpovídat na otázky či nejasnosti. Když si zákazník již produkt objedná, zaplatí 1/3 zálohové platby z celkové částky produktu na účet. Následně na to se může zbylá platba provést bankovním převodem 3 dny před termínem montáže nebo hotovostí po ukončení a převzetí produktu. Pokud si zákazník zakoupí produkt v částce nad 120.000 Kč, platba se provádí v 3 etapách. Nejprve se zaplatí zálohová platba ve výši 30% z celkové částky, pak 50% z celkové částky před dodáním produktu a zbývajících 20% po ukončení stavby.

Jak probíhá montáž a co všechno je třeba zajistit?

Před samotnou montáží je třeba, aby zákazník připravil místo pro výstavbu a zároveň k němu zajistil přístup. V případě, že na staveniště není možný přístup, je třeba nás informovat předem. Také, pokud se staveniště nachází 15 metrů a více od zaparkování vozidla, je třeba, aby zákazník v den montáže zajistil minimálně dvě osoby na přesun montážních prvků. Zákazníci se často ptají, zda si altánky, chatky či domky vědí postavit i sami, ale při montáži jsou potřeba minimálně dva zruční mistři. Proto většina z nich využívá možnost montáže našim vyškoleným personálem. Samotná montáž trvá přibližně 1 pracovní den. Samozřejmě, při větších provedeních či jiných doplňkových službách je čas montáže individuální, ve většině případů se pohybuje od několika pracovních dnů až po několik týdnů.

montáž zahradního domku

Jak připravit podkladovou plochu?

Zákazníci by také měli připravit podkladovou plochu, na níž se samotný zahradní domek, chata či altán postaví. Důležité je, aby byla podkladová plocha pevná a v rovině. Ve většině případů se jako podkladová plocha zahradních altánů doporučuje zhutněné štěrkové lůžko obložené obrubníky, zámkovou nebo jinou dlažbou či betonovou deskou a pod. Při zahradních stavbách o rozměru 25 metrů čtverečních a více se doporučuje připravit betonovou desku či obvodový betonový základ s vnitřní plochou vysypanou a zarovnanou například štěrkem. Více o přípravě podkladové plochy naleznete zde.

Je nezbytné zajistit stavební povolení na zahradní domky, altány či chaty?

Pokud si z naší nabídky zákazník vybere produkt (domek, chatu, altán), který nepřesahuje 25 metrů čtverečních, v tomto případě je třeba zajistit minimální ohlašovací povinnost. V případě, že stavba přesahuje 25 metrů čtverečních, je třeba, aby zákazník zajistil stavební povolení. Nicméně, aby si byl zákazník 100% -tní jistý, doporučujeme, aby konkrétní situaci řešil zda se poradil s příslušným stavebním úřadem. Legislativním omezením jsme se věnovali v tomto článku.

Je možné provést na chatách, altánech či domcích nějaké změny?

Naše produkty jsou sériové výrobky. To znamená, že jednotlivé změny by znamenaly navýšení ceny přibližně o 30 až 70% od ceny základního modelu a doba dodání by se prodloužila. Z tohoto důvodu změny na našich zahradních stavbách nejsou možné. Zákazníci si však mohou v případě zájmu doobjednat další prvky jako okno či dveře, samozřejmě za předpokladu, že konstrukce produktu umožňuje jejich následnou instalaci.

zahradní domek po stavbě

Jaká je životnost zahradních staveb?

Při správné péči o zahradní domek, altán či chatu je jejich životnost několik desítek let. Několik let znamená při správné péči i 30 a více. Pro co nejdelší životnost zahradní stavby doporučujeme tloušťku stěn 70mm. Samozřejmě, že velký vliv na dřevo má i počasí a povětrnostní podmínky. Všechny naše zahradní stavby jsou vyráběny z vysoce kvalitního skandinávského smrku nebo sibiřského modřínu. Při každém nabízeném produktu se nacházejí podrobné informace o použitých materiálech v popisu.

zahradní altán

Je možné si nabízené produkty někde prohlédnout?

Naše produkty bohužel vystaveny nemáme, ale zákazníkům nabízíme možnost prohlídky u některého z našich zákazníků, kterému jsme daný produkt postavili. Většina našich staveb je na Slovensku.

Zdroj fotek: www.mujaltan.cz

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

 • 3 letá záruka v ceně každého produktu
 • Ke každému produktu impregnat zdarma
 • Doprava zdarma na vybrané výrobky
 • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice