Články

Ochraňte zahradní domek a dopřejte mu dostatečné ošetření

impregnační nátěr

Zahradní domky představují pro mnohé především relax, aktivní odpočinek a kontakt s přírodou. Na druhé straně ale nemůžeme zapomenout na to, že i zahradní domky potřebují určitou péči a ochranu. Většina vlastníků zahradních chat považuje aktivní odpočinek za nejlepší formu odpočinku. A co je lepší než spojit příjemné s užitečným?

Nejčastěji používaným materiálem zahradních domků je právě dřevo. Naše společnost používá to nejkvalitnější dřevo. Dřevo jako materiál však potřebuje určitou ochranu. Je velmi důležité chránit jej před nepříznivým počasím nebo hmyzem či jinými drobnými živočichy. Jaký nátěr použít, aby byl kvalitní a poskytl naší chatě tu správnou ochranu?

Jak ochránit zahradní domek

Pokud potřebujete ošetřit či nalakovat větší plochu zahradního domku, případně vlastníte starší chatu, postačí fermežové barvy. V první řadě musíte zahradní domky napustit napouštěcí fermeží a následně je natřít vnějšími fermežovými nebo syntetickými barvami ve dvou vrstvách. Dřevo tak chytí druhý dech a dřevěné chaty budou vypadat mladší.

Věděli jste, že zahradní altánky a domky v naší nabídce dodáváme již s impregnačním nátěrem? Ušetří vám to počáteční starosti a vaše chatka, altán či domek na nářadí jsou chráněny již od začátku.

škála barev

Pokud se rozhodnete pro novou chatu z naší nabídky, v rámci doplňkových služeb můžete využít možnost natřít chatu vysoce kvalitní, syntetickou lakovou lazurou německé profi zn. Remmers, která již obsahuje i základní nátěr. Ten proniká do hloubky dřeva a preventivně ho chrání před vlhkostí, UV zářením, zmodráním, plísněmi a řasami. Navíc je v tomto případě možné si zvolit hedvábně matný odstín ze široké barevné škály.

Pokud máte starší zahradní domek

Pokud jste si nekoupili zahradní domek u nás a jeho povrch a dřevo jsou poškozeny, můžete použít sklenářský tmel, kterým vyplníme všechny do očí bijící spáry, kterých se přirozeně chcete zbavit. Dnes je běžné, že dřevěné chaty a zahradní domky se už nejenže staví, ale zejména kupují. Někteří mají více štěstí a narazí na zahradní domek ve velmi dobrém a zachovalém stavu. Jiní mají dostatek odvahy a trpělivosti, aby se rozhodli pro koupi starších domků a pustí se do jejich opravy. V takovém případě si je třeba dát před samotným nátěrem chaty pozor. Zahradní domky které jsou na některých místech prohnilé je třeba nejdříve ošetřit, případně všechny prohnilé latě odstranit. Bylo by škodou utrácet jakýkoliv nátěr na dřevo, které je již ze samého počátku poškozené.

malování zahradního domku

Pokud máte zahradní domek, který byl lakem nebo nátěrem ošetřen již dříve, tak jako první nezapomeňte původní lak nebo barvu obrousit. Takto se zbavíme původního nátěru a připravíme chatku na ten nový. Původní barvu nebo lak obruste bruskou nebo brusným papírem. Zaměřit se je třeba hlavně na ta místa, které pod vlivem času zčernaly. Pokud jste si vaším pozorným okem všimli, že dřevěná chata byla natřena specifickým olejovým lakem, znovu ji natíráme až poté, kdy dojde k jeho praskání a odlupování. I v tomto případě je neméně důležité zbavit se odloupaných částí nátěru. Nemusíte se bát zbrousit i vrchní část dřeva a zbavit jej tak zčernání vláken, které již nejsou pro dřevěné chaty nijak prospěšné. Následně můžete dřevo ošetřit. Pokud se rozhodnete pro brusku nebo jakoukoliv brusnou soupravu pamatujte, že závěrečnou fázi broušení je třeba dokončit ručně. Po tomto ukázkovém ošetření, natíráme dřevo jako nové.

V případě, že využijete tmavší nátěry, můžete s jejich pomocí doladit také zahradní nábytek. Zahradní chaty tak budou harmonizovat se svým okolím a prostor bude působit jednolitě. Pokud jste perfekcionista, určitě se vám bude líbit možnost, že s takovými nátěry můžete natřít i dřevěný plot, který ještě více posílí charakter vámi obývaného prostoru.

Zahradní domky mají v dnešní době různé využití. Především ale slouží na relax a odpočinek. Nezapomeňte si vybrat zahradní domek, který bude z kvalitního materiálu. Při správné péči o dřevo si pak zabezpečíte opravdu luxusní odpočinek na dlouhé období dopředu.

Zdroj obrázků: www.depositphotos.com, www.mujaltan.cz

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice