Články

Trendy pro rok 2023

ratanový nábytek

S každým novým rokem přicházejí také nové nápady a trendy. Výjimkou není ani zahrada a venkovní prostor. Jaké trendy nás čekají v roce 2023?

Čo v článku nájdete:

Podívejte se spolu s námi na to, co do zahrad přinese následující rok. Inspirujte se následujícími trendy a už nyní můžete začít přemýšlet nad tím, jak byste je mohli zakomponovat i do vaší zahrady.

Moderní zahradní nábytek

Zahradní posezení je jedním z klíčových elementů každé zahrady. Jinak tomu nebude ani v následujícím roce. Vytvořit si zahradní posezení (ať už na terase v altánku nebo i pod širým nebem) je skvělým způsobem, jak si zajistit prostor, na kterém můžete trávit příjemné chvíle s rodinou či přáteli a využít tak potenciálu zahrady naplno.

Jaké trendy v zahradním nábytku nás čekají následující rok?

Zahradní nábytek v roce 2023 se bude nést zejména v těchto znameních:

  • kvalitní a moderní materiály,
  • udržitelnost,
  • praktičnost,
  • světlé barvy,
  • modularita,
  • pohodlí.

Kvalitní a moderní materiály

Zatímco ratan si stále nese prvenství v oblíbenosti materiálů pro zahradní nábytek, v následujícím roce se očekává posun směrem k „luxusnějším“ materiálům. Moderním a trendy budou kovové materiály, jako je mosaz či měď, ale i vysoce kvalitní materiály jako například mramor či žula. Zaostávat však nebudou ani dřevěné materiály. Největším trendem bude ovšem kombinace materiálů, jako například zahradní židle s kovovým rámem a bambusovým sedadlem či zahradní stůl s betonovou deskou a dřevěnýma nohama. Takový zahradní nábytek ze smíšených materiálů je skvělý způsob, jak dodat venkovnímu prostoru zajímavost.

Udržitelnost

Zahradní nábytek v roce 2023 se bude také nést ve znamení udržitelnosti. Dnes je potřeba dbát na životní prostředí mnohem důležitější, než kdykoli předtím. Roste poptávka po trvale udržitelném zahradním nábytku, recyklovaných materiálech či opětovném použití materiálů. Vhodnou a finančně nenáročnou volbou může být například zahradní nábytek z palet. Tímto způsobem zrecyklujete materiál a při správné péči vám zahradní nábytek z palet dokáže vydržet i několik sezón.

Praktičnost

Víceúčelovost a praktičnost budou také trendy. Zahradní nábytek s úložným prostorem vám vyřeší hned dva problémy najednou. Vytvoříte si příjemné posezení a zajistíte místo pro uskladňování potřebných předmětů. Využít můžete například zahradní sedačky, jejichž sedací část lze zvednout a pod ní se nachází prostor pro uskladnění.

Světlé barvy

V následujícím roce můžeme také očekávat posun ke světlým barvám a teplým odstínům. Typické přírodní barvy budou stále in, ale přibude i kombinace světlého barevného schématu. Nebojte se trochu experimentovat s různými barvami – vytvořte si vnější prostor, který bude odrážet vaši osobnost. Máte rádi žlutou? Preferujete růžovou? Nebo spíše zelenou? Tyto barvy můžete bez problémů zakomponovat do vašeho zahradního posezení, například ve formě doplňků, jako jsou polštáře či deky.

Modularita

Stále více oblíbeným elementem v zahradním nábytku se stává i modulární design. Zahradní nábytek s modulárním designem se skládá z jednotlivých kusů, které lze přestavovat a vytvářet tak různé vzhledy. Tento typ nábytku je ideální pro menší prostory, neboť si jej můžete přizpůsobit vašim potřebám. Oblíbená jsou například zahradní lehátka, která se skládají z více částí a lze je rozložit na zahradní sezení se sedačkami a stolkem.

Pohodlí

Pohodlí zahradního nábytku bude také na seznamu trendů pro rok 2023. Svou popularitu stále více získává nadrozměrný zahradní nábytek, jako například zmíněná lehátka, ale i zahradní křesla či pohovky, které jsou ideální pro lenošení během letních dnů.

Sudové sauny a kádě

sudová sauna

Pohodlí a relax se také pojí s tímto trendem pro následující rok. Zahrada nabízí nekonečno možností jejího využití a mezi nimi i prostor k rekreaci a odpočinku. Jednou z možností odpočinku na zahradě je i domácí venkovní sauna. Dnes je koncept vlastní sauny na zahradě poměrně populární a stále více lidí objevuje jeho kouzlo. Poskytuje totiž mnohem vyšší míru soukromí a pohodlí než relax či wellness centra.

V následujícím roce se tento koncept posune od klasických kabinových saun směrem k sudovým saunám. Sudové sauny, jinak nazývané také barelové sauny, mají oproti klasickým venkovním saunám několik zásadních výhod. Jednoduše se instalují, jsou kompaktní a nezabírají mnoho prostoru na zahradě či pozemku. Současně jsou svým vzhledem vkusným a estetickým doplňkem do prostředí zahrady. Jejich největší výhoda však spočívá ve způsobu, kterým fungují. Jejich oválný tvar umožňuje efektivní, rychlé a rovnoměrné zahřívání, neboť zabraňuje usazování tepla v horních částech sauny. Oválný design zajišťuje, že vzduch je neustále v pohybu. Výsledkem je stabilní a efektivní teplo v celém prostoru. Doplňkem k sudovým saunám jsou i kádě, které poskytují místo k ochlazení se po proceduře. Poskytují autentický a unikátní zážitek, který se jen stěží dá porovnat s ochlazením se sprchou.

Plechové domečky a garáže s omítkou

garážové dveře na dálkové ovládání

Zahradní stavby jsou obecně oceněnými doplňky, neboť jsou jakými rozšířením obytného prostoru. Jsou víceúčelové, a tak jejich využití můžete přizpůsobit vašim aktuálním potřebám. Sešlo by se vám místo pro uskladnění nářadí? Chtěli byste si vytvořit zastřešené zahradní posezení? Nebo nemáte k dispozici kamennou garáž a hledáte spolehlivé místo pro parkování?

Úložný prostor či prostor navíc v zahradě je velkým plusem. Zahradní domky, altány či garáže jsou stále in, neboť poskytují mnoho praktických výhod. Kromě tradičních dřevěných zahradních staveb jsou stále více populární také plechové zahradní stavby s omítkou.

Plechové garáže mají výhodu v tom, že jsou dostupné v podstatně nižší ceně ve srovnání například se zděnou či betonovou garáží. Výhodou jsou také téměř nulové náklady na údržbu a relativně vysoká trvanlivost – díky omítce ani po letech nevyžadují nový nátěr či renovaci. Navíc, takové plechové garáže s omítkou vypadají téměř k nerozeznání od těch zděných. Jsou tedy rychlým, efektivním a nízkonákladovým způsobem, jak zajistit kvalitní garážování vašemu vozidlu. Plechové domky ale i garáže s omítkou lze využít i k dalším jiným účelům, například ke skladování, jako sklep či dílna. Jsou dostupné v různých barevných variantách v estetických a vkusných provedeních. Můžete si tak vybrat přesně tak, aby stavba ladila k vašemu domu či zahradě. Montáž obvykle netrvá dlouho a v případě potřeby lze i opětovně odmontovat a přemístit.

Zahradní design v 2023

ratanový nábytek s vankouši a dekou

Zahradní design se během příštího roku zaměří na integraci vnitřních a vnějších obytných prostor. To může být v podobě terasy, která vede z domu na zahradu, popřípadě přístavby verandy či pergloy nebo samostatných zahradních staveb. Takovýmto způsobem si kousek pohodlí interiéru přesunete z obývacího pokoje i ven do exteriéru. Klíčové bude již zmiňované zahradní posezení a vhodný výběr zahradního nábytku. Převládat budou pohodlné a luxusní materiály a takový zahradní nábytek, který bude působit dojmem interiéru.

Ti, kdo mají relativně prostorné zahrady, mohou také zvážit vytvoření jednotlivých zón v zahradě, podobně jako v interiéru. Můžete si vytvořit prostor pro venkovní přípravu jídla a stolování, prostor pro posezení a lenošení či prostor pro aktivity a hry pro děti. Zahradní zóny začaly nabírat na popularitě již během letošního roku a očekává se, že v tom následujícím budou ještě více populární.

Tip: I když nemáte k dispozici velkou zahradu, nemusíte zoufat. Pokud hledáte nápady na design pro malé zahrady, případně jak je zařídit tak, aby vypadaly větší, nebo abyste si neukracovali z prostoru, inspiraci naleznete v tomhle našem článku

Zahradní design se kromě integrace vnějších a vnitřních prostor zaměří také na jednoduchost, funkčnost a pohodlnost. Tyto principy v sobě spojuje právě skandinávský styl, který může sloužit jako inspirace. Pro skandinávský styl je typická jednoduchost barev a vzorů, prostornost a přirozené osvětlení. Spojuje v sobě funkčnost a pohodlnost a přebírá inspiraci z přírody a života v severských zemích.

U severských zemí ještě chvíli zůstaneme – možná jste už slyšeli o dánské filozofii hygge. Spočívá ve vytváření útulnosti a pohodlí ve vašem okolí, které můžete sdílet s vašimi blízkými. Tento trend již koluje několik let a je stále více oblíbený. Možná právě proto, že poskytuje příjemnou, útulnou a hřejivou atmosféru a dodává pocit harmonie a klidu. A právě tyto přívlastky bude nést zahradní design i v roce 2023.

Který z těchto zahradních trendů vás oslovil nejvíc? Využijete některý z nich i ve vaší zahradě? Nyní během zimy máte skvělý čas na to, abyste přemýšleli a plánovali, jak svůj venkovní prostor v následujícím roce zvelebíte. Věříme, že jsme vás těmito tipy inspirovali a využijete některé z nich při zkrášlování vaší zahrady.

Zároveň vám chceme poděkovat za přízeň, kterou jsme od vás, našich zákazníků, dostávali během celého roku 2022. Podařilo se nám spolu s vámi zrealizovat množství krásných zahradních projektů a velmi nás těší, že jsme byli při realizaci vašich zahradních snů. Do nového roku vám přejeme všechno dobré, ať je plný radosti, příjemných chvil a dalších splněných přání. My se na vás v roce 2023 těšíme také s dalšími novinkami do vašich zahrad v nabídce! ☺

Šťastný Nový Rok!

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice