Články

Dřevěné výrobky do zahrady

titulna fotka_drevena zahrada

Dřevěné prvky v zahradě mohou přinést harmonii, spojení s přírodou a také zkrášlit a zefektivnit váš venkovní prostor. Oživte vaši zahradu začleněním dřevěných výrobků!

Čo v článku nájdete:

Dřevo je oblíbeným přírodním materiálem s mnoha praktickými i estetickými vlastnostmi. Přináší s sebou spojení s přírodou a dotváří harmonickou atmosféru. Jeho využití sahá od stavebnictví až po umění. Pokud jde o vaši zahradu, začlenění dřevěných výrobků a prvků může přinést teplo, šarm a dotek přírodní krásy. Od funkčních struktur až po dekorativní prvky nabízí dřevěné výrobky všestrannost, nadčasovost a přitažlivost.

V tomto článku se podíváme na několik dřevěných výrobků, které mohou pozvednout estetiku vaší zahrady a vytvořit nejen harmonické spojení mezi přírodou a designem, ale také funkční a praktické místo ve vaší zahradě.

Dřevěný zahradní nábytek

Aplikace dřevěného zahradního nábytku do venkovního prostoru může dodat teplo a eleganci a vytvořit také nadčasové místo, na kterém si můžete vychutnávat příjemná zahradní posezení a relaxovat.

Dřevěný zahradní nábytek vyzařuje přirozenou krásu a splyne s prostředím zahrady. Ať už máte zahradu v moderním, rustikálním či tradičním stylu, dřevěný nábytek může doplnit jakékoli designové téma.

Důležité je zaměřit se na kvalitní dřevo, aby byl nábytek odolný a trvanlivý. Vhodnou volbou pro zahradní nábytek jsou dřeviny jako například akácie, teak či eukalypt. Pokud byste chtěli trošku exotiky, můžete si vybrat například bambusový zahradní nábytek. Dobře udržovaný dřevěný nábytek dokáže odolávat vlivům počasí včetně slunce, deště a teplotních výkyvů. Pokud mu zajistíte správnou péči, dřevěný zahradní nábytek vám poslouží dlouhá léta.

zahradny nabytok

Dřevěný nábytek je typický svojí pohodlností a všestranností. Ať už se jedná o lavici z masivního dřeva, útulné houpací křeslo nebo prostornou jídelní soupravu, dřevěný nábytek poskytuje ergonomickou oporu a příjemný zážitek ze sezení. Navíc lze snadno přizpůsobit a doplnit polštáři nebo přikrývkami, abyste zvýšili pohodlí a dodali vašemu venkovnímu sezení osobní styl.

Tip: Přečtěte si, co musí splňovat kvalitní zahradní nábytek.

Kromě klasického zahradního nábytku k sezení jsou skvělou volbou i dřevěné doplňky, které vám zajistí maximální komfort a možnosti odpočinku, jako jsou zahradní houpačky či závěsná houpací křesla.

Dřevěné pergoly a altány

Přidání dřevěné pergoly nebo altánku do zahrady může vytvořit příjemné místo k posezení a zahradní relax, které vám poskytne stín a chládek. Tyto zahradní architektonické prvky dodávají zahradě na zajímavosti – mohou sloužit jako podpora pro popínavé rostliny, jako je například břečťan či růže, což z nich činí kromě funkčního prvku také estetický zahradní doplněk. Ať už preferujete tradiční design nebo modernější styl, dřevěné pergoly a altány nabízí nadčasovou eleganci, která hladce splývá s přírodním prostředím každé zahrady.

letna zahrada

Tip: Inspirujte se nejkrásnějšími pergolami a přečtěte si, jak na výběr vlastní.

Dřevěné zahradní stavby

Praktickým ale také estetickým doplňkem do zahrady jsou také komplexnější zahradní stavby, jako je například dřevěný zahradní domek či dřevěná chatka. Poskytují útočiště a krytou plochu nejen pro venkovní setkání, ale také občasné přenocování či jako místo pro vaše hosty.

domcek

Velkou výhodou takovýchto zahradních staveb je všestrannost jejich využití. Můžete je využívat jako místo pro uskladňování zahradního nářadí, sportovních potřeb či jiných předmětů. Zároveň také mohou být místem, na kterém se budete věnovat vašim zálibám, mohou se přeměnit na zahradní dílnu či ateliér. Kromě toho lze využít i pro pracovní účely jako domácí kancelář či dokonce i domácí posilovna.

Výjimkou nejsou ani dřevěné venkovní sauny, které jsou v poslední době stále více populární. Mají podobu dřevěného zahradního domku či chatky a uvnitř ukrývají místnost pro saunování. Tak za odpočinkem a wellnessem už nebudete muset nikam cestovat a užívat si dokonalou rekreaci přímo doma na zahradě.

barelova sauna

Tip: Chtěli byste si vytvořit domácí wellness na zahradě? Prohlédněte si nabídku dřevěných saun a přečtěte si, jaké zařízení si do sauny pořídit.

V nabídce dřevěných staveb také naleznete i praktické dřevěné přístřešky na auto a garáže, které jsou vhodnou alternativou, pokud nemáte k dispozici kamennou garáž a rádi byste si vytvořili bezpečné parkování a ochranu před povětrnostními vlivy pro váš vůz. Dřevěný přístřešek na auto se hodí do každé zahrady a lze jej instalovat jako samostatnou stavbu nebo jako boční součást domu. Poskytne ochranu vozu před silným sluncem, deštěm, krupobitím či sněhem. Dřevěná garáž poskytne o něco vyšší ochranu, jelikož je uzavíratelná, tím pádem ochrání vozidlo i před poškozením cizími osobami či odcizením. Navíc dřevěné přístřešky a garáže skvěle vypadají a doplňují harmonické prostředí zahrady.

pristresok

Dřevěné okraje, obruby a ploty

Dřevěné zahradní obruby dotvářejí jedinečný design vaší zahrady a zároveň také pomáhají rozdělit zahradu na různé oblasti. Ať už je to obrys kolem květinových záhonů, vyznačení zahradního chodníčku nebo lemování hranice kolem keřů či stromů, dřevěné obruby mohou působit jako přirozeně vypadající okraj. Všestrannost dřeva umožňuje možnosti designu, se kterými si můžete vyhrát. Můžete si vytvořit jednoduché linie ale také složitější vzory, díky čemuž si umíte přizpůsobit estetiku zahrady podle vlastního vkusu.

okrasné kvety

Dřevěné dekorace

Kromě funkčních a praktických zahradních prvků si můžete do zahrady pořídit také dřevěné dekorativní předměty, které pozvednou celkové kouzlo vaší zahrady. Do zahrady můžete přidat dřevěné květináče, ptačí budky, zvonkohry či různé zahradní tabule a značky. Tyto prvky dodají vašemu venkovnímu prostoru osobitost, zvýrazní její charakter a vytvoří příjemnou atmosféru pro vás, vaše hosty ale i volně žijící zvířátka.

O dřevěných zahradních dekoracích jsme pro vás napsali celý samostatný článek. Naleznete v něm inspirace na více i méně tradiční dřevěné dekorace, které zkrášlí vaši zahradu ale i prostředí zahradního altánu či domku.

Tip: Praktické či estetické dřevěné výrobky do zahrady si můžete vyrobit i sami. Vyrobte si například vkusný dřevěný zahradní koš, jehož foto návod k výrobě naleznete v tomto našem článku!

Závěr

Dřevěné výrobky mohou do zahrady přinést nejen funkčnost, ale také estetiku. Ať už je to zahradní nábytek, dřevěné stavby či dřevěné zahradní dekorace, všestrannost a nadčasový design dřeva přinese do vaší zahrady kousek harmonie a přírodní krásy. Začleněním dřevěných výrobků můžete vytvořit ze zahrady příjemný prostor, který bude splývat s okolní přírodou. Tak se vaše zahrada přemění na klidné útočiště, kde můžete relaxovat a trávit váš volný čas.

Tip na další čtení:

Druhy dřeva a jejich využití

Dekorace do altánu

Dřevěná garáž (nejen) pro vaše auto

Nápady na zahradní altány: 8 elegantních zahradních staveb pro úkryt a stín

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice