Články

Venkovní wellness po celý rok? Proč ne?

barel sauna

Chtěli byste si dopřát vytoužený odpočinek kdykoli se vám zažádá? Prozkoumejte spolu s námi, jak si vytvořit vlastní venkovní wellness ještě letos a pořídit si tak dokonalé relaxační útočiště!

Čo v článku nájdete:

V rychlém tempu moderního života se oddech a zpomalení stávají stále více důležitými. Naše vnitřní ale i tělesná pohoda je úzce spjata s prostředím, ve kterém žijeme a trávíme čas. Někdy však trávíme až příliš času zavření v interiérech. „Únik“ z vnitřních prostor a ponoření se do přírodního prostředí nabízí řadu výhod pro naše fyzické i duševní zdraví. Jednou z možností jak si dopřát odpočinek, relax a být v prostředí přírody může být i venkovní wellness. Jak jej můžete mít doma ještě letos?

Typy venkovních wellness zařízení

Venkovní wellness zařízení si v poslední době získávají velkou popularitu. A to díky tomu, že poskytují příležitost k odpočinku, relaxaci a mnoha zdravotním benefitům. Nabízejí únik od shonu každodenního života a možnost ponořit se do krásy přírody. Jaké typy venkovních wellness zařízení můžete zvážit?

Sauny

Venkovní sauny jsou stále více oblíbené, protože kromě klasických výhod saunování poskytují vysokou úroveň soukromí a možnost využívat je kdykoli bez omezení. Venkovní sauny mají obvykle podobu menších zahradních domků ze dřeva, v poslední době jsou oblíbené také barelové sauny. Venkovní zahradní sauny naleznete také v naší nabídce, pokud byste měli zájem, velmi rádi vám s výběrem pomůžeme.

Tip: Přečtěte si proč se vyplatí mít na zahradě saunu a jaké jsou účinky pravidelného saunování.

Vířivky

Vířivky také patří mezi velmi oblíbená wellness zařízení. Dnes už je jejich nabídka široká, a tak si můžete vybírat z různých provedení, velikostí i materiálů. Nezapomínejte, že vířivka by měla mít pevný podklad a na škodu určitě není ani její zastřešení. K tomu můžete využít zahradní altán, který vám kromě přístřeší poskytne i příjemné útočiště i na zahradní posezení. Nabídku zahradních altánů si můžete prohlédnout zde.

virivka

Bazén

Bazén na zahradě je snem mnoha majitelů domů. Dnes už může být tento sen poměrně jednoduše realitou. Existuje mnoho druhů bazénů, způsobů jejich konstrukce a také různých druhů s ohledem na velikost a povrch pozemku. O tom, jak můžete mít bazén na zahradě jsme pro vás již psali – typy a druhy bazénů pro malé i velké zahrady naleznete v tomto článku.

Meditační koutek

Stále více lidí se uchyluje k meditaci. Je to jeden z dalších způsobů, jak snížit stres, „vypnout“ mysl a zaměřit se na přítomný okamžik. Zahrada poskytuje ideální prostředí pro meditaci, protože přírodní prostředí navozuje pocit klidu a harmonie. Můžete si vytvořit meditační koutek, na kterém se můžete pravidelně věnovat vašim meditačním praktikám. K vytvoření takového koutku jsou ideální dřevěné zahradní domky, které poskytnou příjemný a chráněný prostor, na kterém vás nikdo a nic nebude rušit.

Venkovní wellness během celého roku

Venkovní wellness nemusí být jen sezónní záležitostí. Dá se využívat během celého roku. Každé roční období poskytuje své kouzlo, které lze využít k odpočinku a relaxaci. Abyste si mohli naplno vychutnávat výhody venkovního wellness během celého roku, je důležité přizpůsobit jej různým ročním obdobím.

Jaro

Jaro je obdobím, kdy se vše omlazuje a obnovuje, díky čemuž je ideálním obdobím pro svěží venkovní wellness aktivity. Zároveň poskytuje ideální čas pro přípravu zahrady a její přizpůsobení k tomu, aby se z ní stala dokonalá oáza odpočinku. Během jara můžete do zahrady vysadit aromatické rostliny a bylinky, abyste stimulovali své smysly a podpořili relaxaci. Dobrou volbou je například levandule či rozmarýn. Už i samotné sázení můžete vnímat jako wellness praktiku – jakousi formu meditace, kdy mysl soustředíte na fyzickou činnost. Jaro často přináší příjemné teploty, které umožňují venkovní posezení v pohodlné a útulné atmosféře. V jaru už můžete na zahradě začít i cvičit, skvělé wellness praktiky jsou například jóga či Tai Chi.

Léto

Léto přináší ještě více možností a času trávit chvíle na čerstvém vzduchu a využívat benefity slunečních paprsků. Váš venkovní wellness můžete v létě rozšířit o vodní prvky, jako jsou fontány, bazény či zahradní sprchy, abyste během teplých dnů měli možnost zchladit se. Během léta je důležitá i ochrana před nadprůměrným vystavením slunci, a proto slunečníky, pergoly či přístřešky by ve vašem venkovním wellness určitě neměly chybět. Pokud byste si váš wellness chtěli posunout o level výše, můžete si pořídit masážní stůl či koutek do vaší zahrady a uspořádat masážní a relaxační procedury.

Podzim

Podzim nabízí krásný přechod z letních veder do chladnějších dnů. Pro zpříjemnění venkovního zážitku si můžete pořídit vyhřívané venkovní sezení, například s využitím vyhřívaných podložek či přikrývek, abyste se udrželi v teple a pohodlí i během chladnějších podzimních večerů. Určitě nezapomeňte ani na útulné polštáře a deky, které dotvoří útulnou a uklidňující atmosféru. V prostoru vaší zahrady, například pod altánkem či na terase zahradní stavby nebo domu, si můžete dopřát podzimní hodiny jógy, díky kterým zrelaxujete vaše tělo i mysl.

Zima

Zima je zase čas na nacházení tepla a pohodlí. Venkovní sauna nebo vířivka mohou být perfektním způsobem, jak zůstat v teple a relaxovat i během zimních měsíců.

barelova sauna

Vaše zahradní posezení můžete na zimu zateplit nebo zaizolovat proti větru a chladu a zakomponovat zdroj tepla, abyste si vytvořili příjemné a teplé místo k relaxaci a odpočinku. O tom, jak si zajistit teplo v zahradní chatce, jsme pro vás už psali – všechny rady a tipy na způsoby ohřívání zahradních staveb naleznete v tomto článku.

Tip: Abyste měli ve vašem zahradním posezení příjemně teplo i během zimy je důležité i zateplení. Přečtěte si, jak zateplit zahradní domek, chatku či altán.

Ekologická řešení pro venkovní wellness

I při domácím wellness lze myslet ekologicky a udržitelně. Integrace ekologických řešení a možností do exteriéru je krokem k tomu, abychom dosáhli rovnováhy mezi pohodlím, které hledáme a zodpovědností vůči našemu životnímu prostředí.

Můžete zvážit několik eko-friendly alternativ, které zakomponujete do vašeho venkovního wellness.

Jednou z nich jsou například solární ohřívače vody. Ty využívají značnou část slunečního záření, kterou můžete použít k ohřívání bazénu, venkovní sprchy či vířivky.

Dobrou volbou jsou také recyklované materiály, jako například recyklované dřevo, které můžete využít ke stavbě terasy či jógové plošiny. Pokud byste si chtěli vytvořit například zahradní chodníček, který vede k vašemu wellness království, i k tomu můžete využít recyklované nebo přírodní materiály.

Tip: Jaké ekologické materiály můžete využít při stavbě chodníku? Odpověď naleznete našem článku o tom, jak si vytvořit chodník na zahradě.

Volba pro recyklované nebo použité či nepotřebné materiály sníží poptávku po nových materiálech a také přispěje ke snižování množství odpadu.

Pro ekologičtější venkovní wellness můžete také začít sklízet dešťovou vodu. Ne ani tak ke koupání, ale spíše jako obnovitelný zdroj pro zavlažování vašich rostlin a květin či do jezírka na vaší zahradě. Tak budete moci zvelebovat a zkrášlovat okolí vašeho venkovního wellness bez zbytečného zatěžování životního prostředí.

Venkovní wellness i v malém prostoru

Chtěli byste si vytvořit oázu odpočinku, ale máte omezený prostor? I v tomto případě lze nalézt řešení.

K dokonalému odpočinku nepotřebujete prostorné sauny a velké vířivky. Někdy pro pořádný relax postačí i pohled na zeleň, vodní plochu či příjemné posezení u šálku bylinkového čaje.

outdoor wellness

Máte-li omezený zahradní prostor, důležitým aspektem je výběr správného a vhodného nábytku a příslušenství, které vyhovují rozměrům zahrady či terasy. Můžete zvážit skládatelný nábytek, abyste maximalizovali funkčnost. Skvělou volbou jsou také vertikální zahrady, kterými vnesete zeleň do prostoru bez jeho zbytečného zaplnění. Důležitou úlohu hraje i osvětlení, díky kterému si umíte navodit příjemnou a relaxační atmosféru – zvolte měkké světlo v podobě světelných řetězů či luceren. Do vašeho vnějšího prostoru můžete k navození relaxační atmosféry začlenit i menší vodní prvky, jako je mini fontána. Zvuk tekoucí vody má příznivé a uklidňující účinky. Zvážit také můžete instalaci kompaktní houpačky či závěsného křesla, které poskytují útulné místo pro čtení či odpočinek. I doplňky jako jsou například difuzory či voňavé svíčky mohou přidat na atmosféře a podpořit relaxaci.

outside wellness

Můžete také využít několik strategií pro „zvětšení“ prostoru. Jednou z nich je využití zrcadel, která tím, že budou odrážet přirozené světlo, vyvolají dojem většího prostoru. Kromě toho, využití vertikálních polic může pomoci zorganizovat vaše předměty, aniž by zabíraly podlahovou plochu.

Tip: Jak udělat i z malé zahrady velkou? Přečtěte si těchto 7 designových tipů na to, jak lze i z malé zahrady vytvořit prostornější místo.

Závěr

Vytvořte si svoji vnější oázu odpočinku ještě letos a užívejte si jejích výhod bez omezení. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro zahradní saunu, vířivku nebo si jen chcete vytvořit útulný a pohodlný koutek, na kterém můžete vypnout od starostí – mít vlastní místo určené k relaxaci je k nezaplacení.

S několika tipy, které jsme vám v článku sepsali si umíte vytvořit dokonalé útočiště, které vám může sloužit během celého roku. A to i v případě, že máte omezený venkovní prostor. Pusťte se nyní do přípravy vašeho soukromého wellness, abyste si mohli užívat jeho výhod již tento podzim.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice