Články

Vyzdobte si zahradní chatku již nyní a užívejte si kouzlo Vánoc déle!

vánoční dekorace na domě

Vánoce na nás vyskakují z každého obchodu a dá se říci, že za chvilku jsou tu! Je nejvyšší čas, abyste začali přemýšlet nad vánoční výzdobou pro váš altán či zahradní domek. A když si ho vyzdobíte už teď, tak můžete vychutnávat vánoční atmosféru mnohem déle. Inspirujte se tedy několika tipy na vánoční výzdobu pro váš zahradní domek či altán a připravte svůj exteriér na toto kouzelné sváteční období.

Vánoce jsou kouzelným obdobím, kdy všechno kolem působí o něco klidnější a útulnější. Takovou skutečnou vánoční atmosféru si můžete navodit tak jako v interiéru, tak i ve vaší zahradě, domku či altánku. V tomto blogu vám přinášíme několik tradičních i netradičních tipů na to, jak si vyzdobit zahradní domek či altán.

Vánoční světýlka

Světla a světelné řetězy již tradičně patří k těmto svátkům. Obvykle se jimi výzdoba vánoční stromeček, ale využít je můžete i ve vaší zahradě. Při světelných řetězech si však dejte pozor, abyste používali ty, které jsou vhodné do exteriéru. Pokud máte na zahradě stromky, můžete světelné řetězy rozvěsit na nich a vytvořit tak velmi elegantní a i praktickou výzdobu. Tímto způsobem můžete vyzdobit i váš zahradní domek, altán či terasu.

vánoční ozdoby na domě

Přírodní materiály

Vánoční dekorace nemusí být jen kupované. Při zdobení vaší zahrádky, domku či altánku můžete využít i materiály, které najdete na zahrádce. Ať už jehličí, šišky, oříšky, vytvořit z nich můžete různé zajímavé vánoční dekorace. Například váš zahradní altán, respektive dveře či okna zahradního domku můžete ozdobit vlastnoručně vytvořeným věncem nebo girlandou z čerstvého jehličí. Ze šišek si můžete vyrobit řetěz a oříšky využít jako malé ozdůbky pro váš vánoční věnec. Využít můžete také ovoce jako pomeranče či mandarinky, které jsou v tomto předvánočním období velmi oblíbené. Můžete je nakrájet na kolečka, nechat vysušit a využít jako ozdoby.

výroba vánočního věnce

Z materiálů, které máte doma můžete využít i zavařovacích skla, do kterých umístíte svíčky. Tímto způsobem si v zahradě můžete vytvořit příjemnou atmosféru či osvětlit si cestu ke vchodu domu nebo zahradního domku.

Využít lze i popadané větvičky ze zahrady. Můžete na nich zavěsit vánoční koule či různé jiné ozdoby. Takovou ozdobenou větvičku lze pak umístit do altánku či na terasu nebo balkon.

zahrada s vánočními dekoracemi

Svůj zahradní domek či zahradní altán můžete ozdobit i živými girlandami. Olemujte například okna či zárubně dveří girlandami z jehličí. Mnohokrát je plot na zahradě buď betonový či železný. Aby nepůsobil tak chladně, můžete takovými girlandami ozdobit i oplocení vaší zahrady.

Vánoční stromek v exteriéru

Kdo řekl, že vánoční stromeček patří jen do interiéru? Klidně ním můžete ozdobit i váš zahradní domek či altán. Pokud máte na terase jehličnatý stromek v květináči, můžete ozdobit i ten. Využijte například světelné řetězy do exteriéru či vánoční ozdoby, které se vám zvýšily ze zdobení stromečku uvnitř. Vánočními ozdobami můžete ozvláštnit i stromy, které vám rostou na zahradě.

vánoční stromek v lese

Oblíbenými exteriérovými vánočními ozdobami jsou i světelné instalace. Dnes už najdete širokou nabídku takových ozdob v různých provedeních. Ať už různé postavičky jako sněhulák, Santa Klaus a vánoční sob se saněmi nebo velké světelné sněhové koule, spolu se světýlky vytvoří takové instalace tu pravou vánoční atmosféru. Navíc jsou velkým potěšením a atrakcí pro děti, které z takových ozdob mají vždy velkou radost.

zahrada s vánočními dekoracemi

Svůj zahradní domek si můžete ozdobit i vánočním betlémem. Ten patří mezi oblíbené vánoční dekorace. Můžete ho umístit na terasu domku. Najdete dokonce i betlémy, které jsou určeny do exteriérů, a tak můžete ozdobit i prostor ve vaší zahradě či dvorku před domem.

Jako dekorace můžete využít i věci, které již dosloužily svému účelu. Příkladem může být konvice na zalévání zahrady, kterou už nevyužijete. Můžete ji použít jako vázu pro vánoční kytici. Umístěte do ní větvičky z jehličnatých stromů, větvičky či větvičky ze šípek. Takovou kytici můžete ještě dozdobit šiškami, oříšky ale i zbylými vánočními ozdobami, které máte doma. Kytici můžete umístit na terasu před váš zahradní domek či do altánku nebo před dveře.

Vyzdobte si svou zahradu, zahradní domek nebo zahradní altán již nyní a užívejte si vánoční pohodu o něco déle. Potěšte se pohledem na kouzlo Vánoc z okna vašeho domu na váš dvoru nebo zahrádku nebo si tuto sváteční atmosféru užívejte ve vašem zahradním domku u šálku dobrého čaje či svařeného vínka.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice