Články

Wellness v zahradě již letos? Proč ne!

naskládané dřevo a dřevěné vybavění do sauny

Při slově dovolená si mnozí hned představí moře, pláž, hory či jakékoliv jiné místo mimo našeho domova. Co kdybychom vám řekli, že za dovolenou již nebudete muset cestovat? Plnohodnotný odpočinek a relax můžete mít i přímo doma, například na zahradě. Vytvořte si vlastní domácí wellness již letos a užívejte si volné chvíle pořádným odpočinkem. Jak si vytvořit oázu odpočinku a jet na dovolenou přímo na zahradě?

Jednou z odpovědí na otázku je domácí wellness, respektive domácí venkovní sauna. V poslední době lze stále častěji vídat na zahradách či v rekreačních oblastech dřevěné zahradní domky či chatky, které slouží jako soukromé domácí sauny. Dnes dostupné zahradní stavby totiž již mohou sloužit pro jakýkoliv účel a výjimkou nejsou ani zmíněné domácí sauny. Zahradní domky, altány či chatky se stále častěji využívají právě k odpočinku a rekreaci. Nabízejí skvělý prostor na odreagování se a načerpání nových sil po náročných dnech.

Dokonalé místo k odpočinku

Zahradní domácí sauna má ve většině případů podobu zahradní chatky, domku či dřevěného srubu z kvalitního dřeva či masivu. Důležitým prvkem pro saunu na zahradě je také pevný a rovný podklad. Interiér a exteriér zahradní sauny sestává z kvalitního materiálu, díky kterému se sauna nerozpálí horkem. Existuje mnoho variant, velikostí a provedení. Obecně je taková domácí venkovní sauna velmi atraktivním konceptem, protože se svým vzhledem hodí do přírodního prostředí zahrady, kterou nejen ozvláštňuje, ale také přispívá k vytvoření dokonalého místa na odpočinek.

Takový typ domácího wellness s sebou přináší hned několik benefitů. Tím největším je právě míra soukromí, které taková domácí sauna nabízí. Je tak vhodná pro všechny, kterým nevyhovují přeplněné wellness centra či aquaparky a rádi si vychutnávají odpočinek v soukromí. Zároveň nebudete muset nikam cestovat a ten pravý relax můžete mít přímo doma na zahradě. Domácí zahradní sauna je zároveň i skvělým doplňkem do zahrady, protože vytváří harmonii s prostředím. Taková autentická atmosféra ještě více přispívá ke kvalitě oddechu, který si na vlastní zahradě můžete užívat. Sauna v exteriéru navíc nabízí autentický zážitek, kdy si během saunování můžete vychutnávat výhled na zahradu.

K domácí sauně na zahradě se dokonale hodí i bazén, ve kterém se po saunování můžete ochladit. Ne každý si však bazén na zahradě může dovolit, nebo záhada nedisponuje dostatečným prostorem. V takovém případě si do zahrady můžete nainstalovat zahradní sprchu. Ta je skvělým prvkem zejména během léta, kdy osvěžení padne vhod. Vnější saunu však můžete využívat kdykoliv během roku, nejen v létě. Například v zimě můžete po saunování na ochlazení využít sníh ve vaší zahradě. ☺

Dopřejte si odpočinek jako na dovolené během celého roku, a to přímo ve vaší zahradě. Ať už byste rádi strávili čas a odpočívali samotě, nebo s rodinou či přáteli, domácí wellness vám poslouží kdykoliv. Proč se vyplatí investovat do celoročního odpočinku, si můžete přečíst v našem článku zde.

Saunování je nejen skvělým relaxem pro tělo, ale odpočine si i mysl. Pravidelné saunování má příznivé účinky tak, jak po fyzické, tak i po psychické stránce. Ať už si chcete odpočinout po těžké práci nebo vytížených dnech, domácí wellness vám může prospět načerpat nové síly. Saunování přispívá k prokrvení celého těla a tím snižuje napětí a bolest ve svalech, zároveň podporuje imunitní systém a je skvělou prevencí proti nachlazení či chřipce. Pomáhá také bojovat i vůči virům, bakteriím a roztočům, které se nacházejí v lidském těle. Při pobytu v sauně se vaše tělo může zbavit škodlivých látek, protože právě díky horkému prostředí se otevírají póry, přes které se tyto škodlivé látky vyplavují ven.

Pokud stále nejste přesvědčeni, že domácí wellness na zahradě je dobrý nápad, nebo byste chtěli vědět více o účincích saunování, přečtěte si několik důvodů, proč se vyplatí mít na zahradě saunu

Vyberte si vnější saunu z naší nabídky

Možná se ptáte, jak takové domácí wellness na zahradě funguje. Svou zahradní saunu, která bude součástí vašeho domácího wellness, si můžete vybrat z naší nabídky venkovních saun. Naše vnější sauny jsou vyráběny z kvalitních a trvanlivých materiálů, které zaručují příjemný relax a komfort. Výběr nabízí několik variant, a tak si můžete být jisti, že si najdete tu pravou vnější saunu pro vás.
Můžete si vybrat saunu TERVO, která má klasický vzhled zahradní chatky s dvěma místnostmi a prostornou terasou. První místnost je využívána jako šatna a druhá místnost jako uzavřená sauna s dvěma úrovněmi laviček. Strop sauny je z vnitřní strany vyrobený z perodrážky, který zabraňuje úniku tepla pod střechu. Sauna Tervo je vyrobena z trvanlivého skandinávského smrku.

Sauna Tervo

Dokonalým rekreačním doplňkem do vaší zahrady může být i sauna SEPPO. Je vybavena dvěma stejnými místnostmi, z nichž se první využívá jako šatna druhá jako uzavřená sauna s dvěma úrovněmi laviček. I sauna Seppo je vyrobena z trvanlivého skandinávského smrku a uvnitř je strop vyroben z perodrážky pro zabránění úniku tepla pod střechu.

Sauna Seppo

Na chvíle oddechu v pohodlí zahrady se vám může hodit vnější sauna OSKARI. Sauna je vybavena terasou se dvěma dřevěnými lavicemi a dvěma místnostmi. První místnost slouží jako šatna a v druhé se nachází pec (pec není součástí dodání). Uvnitř sauny je strop vyroben z perodrážky zabraňující úniku tepla pod střechu. Stejně jako všechny vnější sauny z naší nabídky, i sauna Oskar je vyrobena z trvanlivého skandinávského smrku.

Sauna Oskari

Všechny vnější sauny z naší nabídky mají dostupný balík doplňkových služeb, které můžete využít. Jde například o montáž či pokládku střešní krytiny. Tyto doplňkové služby jsou realizovány našimi specializovanými montážními týmy. Venkovní zahradní stavby jsou dodávány v syrovém stavu, tedy nenatřené. Avšak můžete využít naší sezónní akci a získat tak balení kvalitního bezbarvého nátěru značky Remmers již v ceně. Tento nátěr slouží na dlouhodobou a ekologickou ochranu dřeva v exteriérech. Nátěr chrání dřevo před poškozením vlivem hmyzu, hub či plísní.

Ještě před tím, než se venkovní sauna stane součástí vaší zahrady, je třeba připravit podkladovou plochu. Jak ji připravit a jak probíhá samotná montáž, si můžete přečíst zde.

Tip: Pokud byste přece jen i během vaší dovolené na zahradě měli chuť být aktivní a nejen lenošit, můžete zkusit tzv. aktivní rekreaci. Jakým aktivitám se během léta ve své zahradě můžete věnovat, si přečtete v tomto článku.

I dovolená doma – na zahradě, může být skutečným a plnohodnotným odpočinkem, během kterého zapomenete na všechny starosti a načerpáte nové síly. Domácí vnější wellness je postupně stále více oblíbenou formou odpočinku a není se čemu divit. Přináší s sebou mnoho benefitů, od časové úspory až po maximální soukromí ale i autentičnost prostředí. Kromě toho, domácí venkovní sauna je nejen odpočinkem, ale má i řadu benefitů pro lidský organismus. Užijte si dovolenou, za kterou nemusíte nikam cestovat. Vyberte si svou ideální vnější saunu a vychutnávejte si chvíle oddechu kdykoliv to budete potřebovat.


magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice