Dřevěná garáž nebo přístřešek?

moderní dřevěná garáž

Dřevěná garáž či přístřešek jsou skvělým řešením, kterým zajistíte ochranu vašeho vozidla před výkyvy počasí, poškozením či dokonce odcizením. Takové formy ochrany vozidel jsou stále více oblíbené a najdete je v různých provedeních. Jaké výhody má dřevěná garáž a kdy se zas více vyplatí přístřešek?

V první řadě záleží na tom, jaké jsou vaše preference při ochraně vozidla. Samozřejmě, v mnoha případech je směrodatná i cena a zároveň i obtížnost montáže. Kdy je tedy lepší zvolit si na zahradu dřevěnou garáž a kdy přístřešek?

Garáž – ochrana před nepříznivým počasím i odcizením

Dřevěná garáž je skvělým řešením, kterým ochráníte své vozidlo před vlivy nepříznivého počasí, ale i před rizikem poškození či dokonce odcizení. Zároveň kromě ochranné funkce může být dřevěná garáž i doplňkem ve vaší zahradě, protože její vzhled zapadá do přírodního prostředí zahrady. Při výběru garáže je však třeba dbát na to, abyste měli dostatek prostoru pro její umístění, proto si předem promyslete, zda je vaše zahrada dostatečně velká na to, abyste do ní mohli dřevěnou garáž umístit. Velkou výhodou takové garáže je i to, že kromě ochrany pro vaše vozidlo vám může posloužit i jako prostor pro uskladnění kol, sedaček či nářadí. Velkou výhodu má i během zimy, kdy se nemusíte každé ráno trápit oškrabáváním zamrzlých skel. V nabídce dřevěných garáží najdete mnoho provedení a také velikostí. Můžete si vybrat například z jedno ale i dvoumístných garáží.

dřevená garáž

Přístřešek jako ekonomičtější řešení

V případě, že hledáte o něco ekonomičtější řešení ochrany vašeho vozidla, odpovědí může být právě přístřešek. Ten ochrání vaše auto před deštěm, sněhem ale i krupobitím. V dnešní době je tento typ ochrany vozidel velmi oblíbený, přičemž přístřešek je buď součástí domu nebo je řešen samostatně. Většinou se umisťuje v blízkosti příjezdové cesty a většinou má podobu zastřešené pergoly. Nevýhodou přístřešku je to, že vám nezajistí, abyste v zimě nemuseli nasedat do studeného auta. Ale i přesto, pokud je správně umístěn, může snížit vrstvu sněhu a ledu na autě. Oproti garáži má nevýhodu v tom, že míra bezpečnosti je o něco nižší, protože vozidlo není v uzavřeném prostoru.

dřevěný přístřešek

Co je třeba před montáží?

Pokud přemýšlíte nad tím, že si dřevěnou garáž případně přístřešek zajistíte i vy, pravděpodobně vás bude zajímat, jak probíhá samotná montáž těchto zahradních staveb a co všechno k ní potřebujete. Montáž vyžaduje předem připravenou podkladovou plochu, na kterou se již v průběhu jednoho dne může dřevěná garáž či přístřešek postavit. Podklad nepotřebuje žádné speciální úpravy, stačí připravit zpevněnou a zarovnanou plochu. Dřevěné garáže jsou po složení samostatné a v rámci stability nevyžadují žádné kotvící prvky. Kotvení se vyžaduje pouze při přístřešcích. Podklad by měl být co nejvíce vodorovný a může být rozličných tvarů, ať už je to kruh, čtverec nebo šestiúhelník. Jako základ podkladové plochy je možné vysypat a zhutnit štěrkové lože přibližně 10 až 15 centimetrů, na které se následně uloží zámková nebo betonová dlažba do roviny. Jde o nejjednodušší a nejméně finančně náročné řešení.

Dřevěná garáž či přístřešek jsou tedy jednoduchým a poměrně finančně nenáročným řešením, pokud chcete zajistit ochranu vašeho vozidla před nepříznivými vlivy počasí ale i poškozením či krádeží. Kromě této praktické funkce mohou být také estetickým doplněním exteriéru vaší zahrady.doprava zdarma

zdarma CZ

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma