Články

Chatka pro dva. Jaké jsou možnosti v Čechách?

ubytovanie pre dvoch

Hledáte dokonalé místo, na kterém si můžete pořádně odpočinout? Pobyt na chatě je skvělý způsob, jak si užít čas v obklopení přírody a načerpat novou energii. O zajímavých místech pro dokonalý relax pro dva jsme vám již v našem magazínu psali a pro velký úspěch přicházíme s novými tipy na chaty, kde můžete najít klid a ticho a užít si příjemné chvíle odpočinku.

Co v článku naleznete:

Pobyt na chatě uprostřed přírody je skvělý způsob, jak strávit čas mimo rušná místa a vychutnat si relax v obklopení přírody. V dnešní uspěchané době je stále více důležité dopřát si čas od času pořádný oddech a vypnout od stresů každodenních dnů. Pro zdravý a plnohodnotný vztah je nezbytné najít si čas na vzájemné spojení a jedním ze způsobů, jak to udělat, je vydat se k pobytu na chatě uprostřed přírody. Idylické prostředí přírody nabízí řadu výhod a umožňuje nejen pořádně si odpočinout, ale také posílit vzájemné pouto. Přečtěte si, kam se vydat za odpočinkem a také jak si vytvořit útočiště k rekreaci přímo doma.

Využijte výhod pobytu na chatě v přírodě

Příroda má pozoruhodnou schopnost podporovat relaxaci a vnitřní klid. Útočiště na chatě v obklopení přírody nabízí klidnou atmosféru, ideální k odpočinku a načerpání nových sil. Můžete si užívat uklidňujících zvuků přírody, šustění listí, zpěv ptáků, žblnání vody ale i pohled na noční hvězdnou oblohu.

Pobyt na chatě ve dvou poskytuje příležitost opětovně se spojit s partnerem. Mimo rozptýlení každodenního života vám tento osamotí strávený čas nabízí možnost soustředit se jeden na druhého, otevřeně si povídat a užívat si vzájemné přítomnosti a společných zážitků. Ať už preferujete romantiku nebo dobrodružné výlety a turistiku, prostředí chaty v přírodě poskytuje příležitost pro smysluplná spojení.

Skvělou výhodou pobytu na chatě je také možnost odpojení se od technologií. V dnešní digitální době jsou to často technologie a čas strávený před obrazovkou, které brání kvalitně strávenému času s našimi blízkými. Pobyt na chatě tak můžete využít jako formu digitálního detoxu, během kterého se odpojíte od technologií a budete si užívat přítomných okamžiků, což prohloubí vzájemné pouto.

Pobyt na chatě v přírodě také otevírá příležitost k venkovním dobrodružstvím. Můžete se vydat na společnou turistiku, cyklistiku či dokonce kajakování – tyto společné zážitky jsou skvělým způsobem, jak si vytvořit trvalé vzpomínky. Zapojení se do fyzických aktivit také zlepšuje náladu a může být společným dobrodružstvím.

V rychlém tempu života občas zapomínáme na krásu jednoduchosti a zpomalení. Útočiště na chatě vám umožní na chvíli zpomalit a užívat si neuspěchané tempo. Můžete trávit dlouhá rána v posteli, vychutnávat si klidnou snídani či jen tak se procházet v přírodě, aniž byste někam spěchali.

Kam se vybrat na chatu pro dva v Čechách?

Hiden Retreat

Uprostřed žulového lomu v obklopení krásné přírody se nachází toto skvělé místo pro dokonalý odpočinek. Kromě toho, že poskytuje ubytování v nádherné přírodě, můžete také využít soukromou saunu plovoucí na hladině, dřevěný vytápěcí cedrový sud či možnost grilovat nebo rybařit.

Hidden retreat
Zdroj: https://www.amazingplaces.cz/cs/kouzelna-mista/hidden-retreat-

Více o Hidden Retreat, ceny a možnosti rezervace naleznete zde.

Tiny House Perun

Tento domeček na kolech se nachází na samotě u města Úpice – Radeč u lesa. Vsazený uprostřed přírody, poskytuje dokonalé útočiště a skvělý výhled na okolní krajinu. Je ideálním místem k pobytu pro dva as sebou si můžete vzít i pejska.

Tiny House Perun 1
Zdroj: https://www.hauzi.sk/tiny-house-perun
Tiny House Perun 2
Zdroj: https://www.hauzi.sk/tiny-house-perun

Více o Tiny House Perun, ceny a možnosti rezervace naleznete zde.

Stromhouse

Hledáte o něco netradičnější ubytování uprostřed přírody? Co takhle vyzkoušet ubytování na stromě? Přesně také nabízí i Stromhouse, který naleznete v Posázaví v osadě Pyskočely nedaleko Prahy. Užijete si nejen ubytování v korunách stromu ale také krásné výhledy na okolní přírodu. Prostředí ubytování nabízí také posezení s ohništěm a grilem, máte možnost pronajmout si tenisový kurt v blízkosti a můžete se také vydat na výlety do okolní přírody.

Více o Stromhouse, ceny a možnosti rezervace naleznete zde.

Tip: Prohlédněte si těchto 15 tipů na ubytování na stromě V Čechách a vyzkoušejte netradiční ubytování v korunách stromů.

Glamping hideandseak

Unikátní glampinovou formu ubytování uprostřed přírody poskytuje koncept hideandseak, který nabízí několik různých ubytování v srdci české přírody. Na výběr ponouká několik různých unikátních míst, kde si můžete vychutnávat ničím nerušený odpočinek a dokonale vypnout od stresů každodenního života.

Některé z ubytování, které hideandseak nabízí:

Dva rybníky

Toto pohádkové ubytování najdete uprostřed šumavské přírody, nachází hodinu a půl cesty autem od Prahy, mezi Horažďovicemi a Plzní.

Dva rybníky
Zdroj: https://hideandseek.cz/cs/ubytovaci-jednotka/dva-rybniky

Palouk

Na tomto místě, které se nachází kousek od Kašperských Hor, si můžete vychutnat nejen dokonalý pobyt v srdci přírody, ale využít také borový sud s kachlemi, který si můžete vyhřát podle chuti.

Malý háj

Uprostřed pastvin a luk v blízkosti lesa naleznete další ubytování na samotě, které se nachází jen hodinu a půl severozápadně od Prahy. Můžete si zde užívat nikým a ničím nerušený odpočinek, zastavit se, pozorovat přírodu a užívat si klidu a ticho.

Všechny ubytovací jednotky od hideandseak si můžete prohlédnout zde.

I vlastní chata je řešení

Mít k dispozici vlastní chatu je snem mnoha z nás. Za odpočinkem se tak můžete vybrat kdykoli budete chtít a na jak dlouho budete chtít. Dnes je možnost vytvořit si takové útočiště k odpočinku poměrně dostupným řešením. Už dávno neplatí, že vlastní chatu si mohou dovolit jen ti bohatí. Vaše vlastní útočiště může být i menší chatkou – velikost chaty není to, co určuje její potenciál poskytnout prostor pro dokonalou rekreaci.

Skvělé je, máte-li k dispozici pozemek v přírodě, kam byste si chatku mohli umístit. Případě můžete chatku situovat i v prostředí vaší zahrady a vytvořit si tak místo k odpočinku, za kterým nemusíte nikam cestovat. Pokud zvažujete koupi pozemku, vyberte si ideálně takový, který bude dál od rušných ulic měst a budete si moci vychutnávat klid a ticho přírody.

Mít vlastní chatu je k nezaplacení. Můžete se vydat na víkendový pobyt či dovolenou kdykoli vám to bude vyhovovat a nemusíte se omezovat, jako při chatách k pronájmu. Zároveň, vlastní chata vám zajistí maximální soukromí, abyste si mohli dokonale vychutnat odpočinek mimo město.

Při výběru chatky máte možnost vybrat si z různých velikostí, provedení a materiálů. Nejčastější volbou jsou právě dřevěné chaty, neboť právě ty poskytují ideální atmosféru k odpočinku a relaxaci. Dřevo je přírodním materiálem, který navozuje harmonii a ještě více podporuje spojení s přírodou.

Při výběru dřevěné chaty by měl být prvním faktorem, na který se zaměříte, typ a kvalita materiálů. U dřeva, které je organický materiál a snadněji podléhá povětrnostním vlivům, je kvalita mimořádně důležitá. Jen kvalitní dřevo dokáže účinně odolávat vlivům počasí, jako je vlhkost, vítr, sluneční záření, mráz ale i mechanickým poškozením. Jak však rozpoznat kvalitní dřevo? Mělo by se vyznačovat vyšší hustotou, díky čemuž je také odolnější a tím pádem i trvanlivější. Například, dřevěné chaty z naší nabídky jsou vyráběny z borovicového a smrkového dřeva, které pochází ze skandinávských a sibiřských oblastí. Tento typ dřeva je hustší a tvrdší než tuzemský smrk či borovice, a tak odolává i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Čím je vyšší odolnost dřeva, tím je vyšší i jeho trvanlivost a tím pádem i trvanlivost dřevěné stavby.

Pokud byste si chtěli pořídit svoji vlastní dřevěnou chatku, není třeba zapomínat na pravidelnou péči o její dřevo, aby vám v dobrém stavu vydržela co nejdéle.

Tip: Přečtěte si, jak správně pečovat o dřevěné stavby.

Odpočinek na chatě uprostřed přírody přináší řadu benefitů. Dopřejte si i vy pořádný relax mimo rušné ulice měst a odreagujte se od každodenních povinností a starostí. Můžete se vybrat na některou z chat z tohoto článku, nebo se konečně rozhodnout splnit si svůj sen o vlastní chatě. Inspirovat se můžete naší nabídkou dřevěných chat. Obraťte se na nás v případě jakýchkoli otázek a my vám je rádi zodpovíme.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice