Články

Chatka pro dva. Jaké jsou možnosti v Čechách?

chata u vody

Chtěli byste si pořádně a hlavně nerušeně odpočinout? Pobyt na chatě je ideálním způsobem, jak strávit čas mimo jiných lidí a hotelů a vychutnat si relax v prostředí přírody. Soukromí, tiše a harmonie s přírodou – to je to, co pobyt na chatě zaručuje. A právě to jsou ideální podmínky, pokud chcete pořádně vypnout hlavu a načerpat novou energii. Kam se vybrat na chatu v Čechách? Inspirujte se zajímavými místy jako stvořenými na pořádný odpočinek.

Co se v článku dočtete:
• Tipy na chaty uprostřed přírody v Čechách
• Výhody pobytu na chatě na samotě
• Jak můžete mít i vy svou vlastní chatku

Pobyt mimo města v přírodě s sebou přináší řadu pozitivních stránek. Už jen samotná příroda má na člověka neuvěřitelně uklidňující vliv. Vnáší harmonii, vyvážení a příjemné pocity do našich běžných dní. Vždyť si jen představte – pohled na krásné hory, lesy či louky, procházku po lese, šum řeky a klidnou hladinu jezera, čerstvý vzduch a svěží vánek. Dokonce už i samotná představa přírody dokáže v člověku navodit pocit klidu a naplněnosti. Není tomu tak? I právě proto je pobyt na chatě v obklopení přírody skvělým způsobem, jak se zrelaxovat. Pokud hledáte skvělý odpočinek, přírodu a klid, vybrat se na chatu do přírody, například na víkendový pobyt či dovolenou, je to, co byste měli udělat. Vezměte s sebou svoji polovičku, kamaráda, kamarádku či sourozence a vyberte se za dokonalým odpočinkem. Inspirujte se výběrem několika chat v Čechách, které se nacházejí uprostřed přírody, a tak zaručují soukromí a ideální podmínky pro odpočinek.

Chaty na samotě uprostřed přírody v Čechách

Chaty na samotě mají neuvěřitelné kouzlo. Poskytují pobyt v obklopení přírody, kde vás nic nebude rušit. Budete daleko od rušných měst a ulic. Tomu se říká místo jako stvořené k odpočinku. Kde v Čechách můžete hledat takové chaty? Hledali jsme za vás a přinášíme vám výběr několika z nich. Možná vás některé z inspirují a zaujmou a vyberete se za odpočinkem, jakmile to bude možné.

Chata v lese na samotě

chata v lese na samote
Zdroj: kudyznudy.cz
Chata v lese na samote 3
Zdroj: kudyznudy.cz
chata v lese na samote 2
Zdroj: kudyznudy.cz

Chata v lese leží přímo uprostřed přírody a obklopuje ji deset hektarů soukromého lesa. Poskytuje ubytování na samotě, kde můžete pozorovat okolní přírodu, rybník ale i zvířátka, které občas zavítají na terasu. Chata v lese je ideálním útočištěm pro dvě osoby. Nabízí ložnici, obývací pokoj, plně vybavenou kuchyň, koupelnu a toaletu. Třešničkou na dortu je terasa s výhledem na jezero a sauna se sprchou. Chata se nachází v jižních Čechách v oblasti Česká Kanada.

Chtěli byste vědět více o Chatě v lese? Pročtete si zde.

Chata Hůrka

Chata Hurka
Zdroj: megaubytko.cz
Chata Hurka 2
Zdroj: megaubytko.cz

V blízkosti obce Horní Planá v části Hůrka leží tato chata na samotě. Nachází se přímo u vodní nádrže Lipno a velkou výhodou je, že k ní patří i soukromá pláž. Lokalita, v níž se chata nachází, je vyhledávána tak jako v létě, tak v zimě. Chata Hůrka poskytuje prostor pro odpočinek a relax, ale i aktivní sportování, jako například cyklistika, vodní sporty nebo lyžovačku během zimy.

Chtěli byste vědět více o Chatě Hůrka? Pročtete si zde.

Housebót na Slapské přehradě

Housebót na Slapské přehradě
Zdroj: kudyznudy.cz
Housebót na Slapské přehradě 2
Zdroj: kudyznudy.cz

Skvělé podmínky pro odpočinek v přírodě nabízí i Houseboat na Slapské přehradě. Je ideálním místem pro milovníky vody. Můžete si užívat chvíle odpočinku a relaxu a plavit se opuštěné písečné pláže. Houseboat zaručuje maximální soukromí a je plně vybaven pro účely rekreace ale i různých sportovních aktivit.

Chtěli byste vědět více o Housebóte na Slapské přehradě? Pročtete si zde.

Maringotka pod Boubínem

Maringotka pod Boubínem
Zdroj: kudyznudy.cz
Maringotka pod Boubínem 2
Zdroj: kudyznudy.cz

Maringotka pod Boubínem se nachází na polosamotě v ne zcela objevené části Šumavy. Leží ve východním podhůří hory Boubín na vrcholu krásného údolí pod lesem. Nabízí netradiční glampingové ubytování s komfortním zařízením v interiéru. Maringotka je zrekonstruovaná a obložená dřevem a za poplatek navíc můžete využít saunu nebo vířivku. Ideální místo na perfektní oddech, co říkáte?

Chtěli byste vědět více o Maringotke pod Boubínem? Pročtete si zde.

Víte, o co jde, když se mluví o glampingovom ubytování? Slovo glamping má svůj původ v angličtině a je spojením dvou slov – „glamorous“ a „camping“. Jde o spojení krásy a luxusu s kempováním. Glamping je styl kempování určen pro ty, kteří milují přírodu a chtějí být s ní v bezprostředním kontaktu, ale zároveň si chtějí užívat komfort a výhody moderních vymožeností. Glamping je spojením kempování v přírodě a výhodami, které poskytuje ubytování v apartmánu či hotelu. První glampinogové typy ubytování se objevily v exotických destinacích, jako například v Thajsku či na Bali, ale postupně se rozšiřují i k nám do Evropy. 

Včelíny Želiv – glamping v maringotce

marintgotka včelín Želiv
Zdroj: kudyznudy.cz

Glampingové ubytování uprostřed přírody daleko od lidí nabízí i tato maringotka při včelíně Želiv. Nachází se na kraji louky u lesa a nabízí krásný výhled na okolní přírodu a blízký les. Pokud hledáte ničím a nikým nerušený pobyt v prostředí přírody, mohla by být pro vás tou správnou volbou.

Chtěli byste vědět více o maringotce při včelími Želiv? Pročtete si zde.

TeePee Spa u Pyskočel

TeePee Spa u Pyskočel
Zdroj: kudyznudy.cz
TeePee Spa u Pyskočel 2
Zdroj: kudyznudy.cz

Ubytování ve stylu glamping nabízí i tento Teepee Spa u Pyskočel. Jde o luxusně zařízené teepee s vnějším wellness, které obsahuje saunu a vířivku. Nabízí skvělé podmínky pro odpočinek v přírodním prostředí a komfortní a pohodlné ubytování. Nachází se v malebném Posázaví v osadě Pyskočely.

Chtěli byste vědět více o Teepee Spa u Pyskočel? Pročtete si zde.

Teepee v Teepee Village Tatranka v Safari rezorte

Teepee Village Tatranka
Zdroj: kudyznudy.cz

O něco jiného teepee zase naleznete v Hluboké u Borovan. Nabízí glampingové ubytování v indiánském stylu. Teepee Village je součástí Safari resortu, a tak budete obklopeni africkou atmosférou a zvířaty. Nabízí možnost vyzkoušet s indiánský život, dobrodružství a zážitek z (nejen) africké fauny.

Chtěli byste vědět více o Teepee v Teepee Village Tatranka? Pročtete si zde.

Africa House

Africa House
Zdroj: kudyznudy.cz
Africa House 2
Zdroj: kudyznudy.cz

Safari atmosféru a pobyt na samotě si můžete vychutnat i v Africa House. Jde o autentický Safari stan, který byl dovezen z Jižní Afriky. Nachází se nedaleko Zoo Lešná a spojuje v sobě luxus, kempování a přírodu. Tento glampingový typ ubytování se nachází nedaleko Zlína v obci Štípa

Chtěli byste vědět více o Africa House? Pročtete si zde.

Chaty v Dobčických v rybníčcích

Dobčické rybníčky
Zdroj: kudyznudy.cz
Dobčické rybníčky 2
Zdroj: kudyznudy.cz

Originální ubytování na vodní hladině v uprostřed přírody najdete v Dobčických rybníčcích. Pobyt v maximálním soukromí v obklopení vody a okolní přírody je ideálním místem na pořádný relax. Na tomto místě zažijete skutečně autentický pobyt, chatky jsou bez elektřiny a voda se čerpá ruční pumpou. Jde o opravdový únik mimo realitu, kde doslova vypnete od běžného života.

Chtěli byste vědět více o chatkách na Dobčických rybníčcích? Pročtete si zde.

Výhody pobytu na chatě na samotě

Chata na samotě je ideálním místem pro všechny, kteří hledají tiché a klidné místo v soukromí na ničím a nikým nerušený relax. Strávit určitý čas v obklopení přírody je mnohdy doslova terapií. Pomáhá nám zmírnit projevy stresu, protřídit myšlenky, přijít na nové nápady či si jen tak bez jakéhokoliv přemýšlení pořádně odpočinout a resetovat. Přírodní prostředí pozitivně ovlivňuje psychické i fyzické zdraví člověka. Už jen samotná změna prostředí tam, kde je čerstvý vzduch a barvy přírody se hemží kolem, je prospěšná. V životě je balanc důležitý, a netřeba na něj zapomínat ani v tomto případě. Někdy prostě padne vhod vyměnit městské prostředí a rušné ulice za ticho lesů, luk a hor. Chatka na samotě také nabízí vysokou míru soukromí, čímž zaručuje stoprocentní nerušený odpočinek.

Pobyt na chatě na samotě je způsob, kterým můžete zpomalit z uspěchaného tempa dnešní doby. Je také skvělým místem na digitální detox

Víte co je digitální detox? Digitální detox má svou podstatu v tom, že na jistý čas nebudete využívat technologie a zařízení, které běžně využíváte a odpojíte se od sítě. 

V dnešní době, nebudeme si lhát, využíváme moderní technologie téměř nonstop. Ne vždy jsou ale usnadněním a zefektivněním našeho času. Mají i svou odvrácenou stránku, kdy nás mohou doslova zahltit – množství mailů, telefonátů, upozornění či zpráv a notifikací na sociálních sítích. Někdy je toto množství pohlcující a způsobuje nám ještě více stresu. Právě proto se v poslední době stále více zdůrazňuje význam digitálního detoxu jako způsobu prevence negativních účinků digitálních technologií. Chata na samotě může být ideálním místem, které vám s digitálním detox pomůže. Můžete se na ni vydat cíleně i za tímto účelem. Budete tak v novém prostředí a v obklopení přírody plné nových impulsů, a tak vás připojení nazpět bude lákat o něco méně. Budete moci trávit čas bez online-u, bez jakýchkoliv pípnutí zpráv, mailů či telefonátů. Pokud je pro vás těžké vzdát se na jistý čas smartphonu či jiného zařízení, pobyt na chatě na samotě může být dobrým pomocníkem. Nebudete ve stejném prostředí a kolem sebe budete mít mnoho míst k prozkoumání, a tak vám ani nezbude čas na digitální technologie.

Chtěli byste svou vlastní chatu?

Jednou z největších výhod vlastnit chatu je možnost vydat se za odpočinkem kdykoliv budete chtít či potřebovat. Vlastnit chatu dnes již není výsadou jen těch majetnějších. Dnes se dá chata pořídit v poměrně dostupných cenách. Zajistit si pozemek a chatu je v dnešní době poměrně finančně nenáročnou záležitostí samozřejmě odvíjí se to od velikosti chaty a pozemku. Ceny pozemků se liší v závislosti na velikosti, lokality ale i typu. Pozemky v blízkosti míst jsou cenově výše. Při výběru pozemku jsou samozřejmě prvořadé vaše preference a možnosti, ale pro chatu určenou k odpočinku se více hodí pozemek mimo rušného města a obydlených oblastí. Nejideálnější případ by byl, pokud byste vlastnili či dokázali si pořídit pozemek v přírodě na samotě.

Zahradny-domcek-Panorama-4

Mít vlastní chatu je k nezaplacení. Můžete se vydat na víkendový pobyt či dovolenou kdykoliv vám to bude vyhovovat a nemusíte se omezovat, jako při chatách k pronájmu. Zároveň, Vlastní chata vám zajistí maximální soukromí, abyste si mohli dokonale vychutnat odpočinek mimo města. Dnes je nabídka chat poměrně široká a vybírat si můžete z různých materiálů, velikostí, tvarů a provedení. Nejčastější volbou, co se týče materiálů, je dřevo. Dřevěné chaty skvěle zapadají do přírodního prostředí, a tak ještě více zvýrazňují autentičnost pobytu. Dřevěné chaty jsou také poměrně finančně dostupné, a tak se nemusíte obávat, že byste si nevybrali iv případě, pokud je váš rozpočet omezený. Pro inspiraci si můžete prohlédnout i dřevěné chaty z naší nabídky. Najdete v ní chatky menších rozměrů až po patrové chaty vhodné i na bydlení.

Při výběru dřevěné chaty by měl být prvním faktorem, na který se zaměříte, typ a kvalita materiálů. U dřeva, které je organický materiál a snadněji podléhá povětrnostním vlivům, je kvalita mimořádně důležitá. Jen kvalitní dřevo dokáže účinně odolávat vlivům počasí, jako je vlhkost, vítr, sluneční záření, mráz ale i mechanickým poškozením. Jak však rozpoznat kvalitní dřevo? Mělo by se vyznačovat vyšší hustotou, díky čemuž je také odolnější a tím pádem i trvanlivější. Například, dřevěné chaty z naší nabídky jsou vyráběny z borovicového a smrkového dřeva, které pochází ze skandinávských a sibiřských oblastí. Tento typ dřeva je hustší a tvrdší než tuzemský smrk či borovice, a tak odolává i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Čím je vyšší odolnost dřeva, tím je vyšší i jeho trvanlivost a tím pádem i trvanlivost dřevěné stavby.

Odpočinek na chatě na samotě přináší množství benefitů. Dopřát si pořádný relax mimo rušných ulic míst je k nezaplacení. Věříme, že jsme vás inspirovali a nejblíže, když budete moci, vydáte se načerpat nové síly na výlet do přírody. Můžete vyzkoušet některé z ubytováni z článku, nebo se konečně rozhodnout splnit si sen o vlastní chatě. Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně dřevěných chatek či jiných staveb, jsme vám k dispozici. Rádi zodpovíme, poradíme a bude nám ctí, pokud vám pomůžeme ke splnění vašeho snu o vlastní chatce či jiné dřevěné stavbě.


magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice