Články

Jaká je životnost našich zahradních staveb?

miniaturní domek vedle červeného otazníku

O výhodách zahradních domků, altánků a chatek se již přesvědčilo mnoho zahrádkářů či milovníků rekreace a odpočinku. Jak dlouho můžete využívat benefity, které nabízejí a jaká je životnost našich zahradních staveb?

Zahradní stavby jsou nejen praktickým doplňkem, který můžete využívat při zahradničení. Dopomohou vytvořit ideální atmosféru na odpočinek, relaxaci a příjemné chvíle na zahradě s rodinou či přáteli. Jsou také stavbami s estetickou hodnotou, které vnesou do každého prostředí harmonii. Velkou výhodu je, že při správné péči vám vaše zahradní stavba dokáže sloužit i několik desítek let. Od čeho závisí životnost zahradních chatek, domků či altánků? A jak dlouhá je životnost našich zahradních staveb?

Kvalitní materiály

Pro výrobu našich zahradních staveb využíváme vysoce kvalitní smrkové a borovicové dřevo, které pochází ze skandinávských nebo sibiřských oblastí. Tento typ dřeva se oproti tuzemskému dřevu vyznačuje vyšší hustotou. Což v překladu znamená i vyšší odolnost i vůči nejnáročnějším povětrnostním vlivům. Takové dřevo je tedy i trvanlivější. Zahradní stavby z naší nabídky mohou mít životnost i 100 let. Důležité však je, aby měli zajištěnou dostatečnou a správnou péči. Dřevo na výrobu každé naší zahradní stavby je zároveň hluboko impregnované namáčením v kvalitních preparátech. Ty zaručují dokonalou ochranu před škůdci, plísněmi i zmodráním.

Správná péče

K delší životnosti zahradní stavby můžete přispět i důkladnou péčí. Dřevo je přírodní materiál, který oproti těm umělým snadněji podlehne vlivům počasí a vlhkosti. Právě proto je důležité pravidelně ho udržovat, ošetřovat poškozené dřevo a podle potřeb dopřát zahradní stavbě celkové ošetření s využitím nátěrů. Tak zajistíte, že vám vaše zahradní stavba bude sloužit kvalitně a dlouhodobě.

Tip: Jak správně pečovat o dřevo? Přečtěte si jakou péči si tento materiál vyžaduje. 

Dřevěné stavby jsou mnohdy ústředním bodem celé zahrady. Jsou skvělým praktickým ale i estetickým doplňkem, který na zahradě či pozemku vytváří skvělou atmosféru pro všechny vaše oblíbené zahradní aktivity. Skvělou zprávou je, že při kvalitních materiálech a správné péči vám dokáže zahradní chatka, altán či domek sloužit i sto let.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice