Články

Netradiční využití zahradního domku

domácí venkovní sauna

Dřevěné domky jsou oblíbenými doplňky do zahrady. V rámci svého klasického využití pomáhají při zahradních pracích či poskytují místo na odložení zahradního nářadí. Věděli jste ale, že zahradní domek se může proměnit i na něco víc, než jen obyčejný skladovací prostor?

Zahradní domky si dnes nacházejí všestranné využití. Jsou univerzální stavbou, kterou můžete využít prakticky na cokoliv. Chtěli byste mít pokoj k domu navíc? Pracovní prostor či místo, na kterém se mohou hrát vaše děti? Stále více lidí využívá zahradní domek jako způsob rozšíření svého domova. Proč neuvažovat zahradní domek jako alternativu? Podívejte se spolu s námi na výběr několika netradičních způsobů využívání této oblíbené zahradní stavby.  

Místo k relaxaci, meditaci, jógu

Chybí vám místo, na kterém byste si mohli pořádně odpočinout a vypnout od všech starostí či povinností? Zahradní domek jako relaxační místnost je tou správnou volbou pro všechny nadšence relaxačních aktivit. Ať už je to meditace, masáž, jóga, aromaterapie, nebo i obyčejné posezení u poháru vína například při dobré knize. Ve vaší relaxační místnosti můžete dělat cokoliv, co vám pomůže odpočinout si a vyčistit si hlavu. Zahradní domek si tak můžete přoměnit na království odpočinku s příjemnou a pohodlnou atmosférou. Bude místem, na kterém vás nikdo a nic nebude rušit a v klidu načerpáte novou energii.

místo na relaxaci
Zdroj: https://mymodernmet.com/she-sheds/

Pokoj pro hosty

Zahradní domek může dokonale sloužit i jako místo pro vaše hosty. Je sice netradičním, ale originálním způsobem, jak poskytnout hostům místo, na kterém mohou přenocovat. Ať už je to rodinná návštěva nebo pár přátel, kterým se po zahradní grilování na noc nechce jít domů. Zahradní domek má všechny predispozice, aby fungoval jako plnohodnotné místo k bydlení. Stačí, když si vyberete vhodnou velikost domku, dodáte mu energii a topení či případně ho i zateplíme, aby se dal využívat i během zimních měsíců. Tak dopřejete svým hostům soukromý prostor, ve kterém se mohou pokaždé skvěle vyspat.

pokoj pro hosty
Zdroj: https://www.stylemotivation.com/backyard-escapes-17-amazing-backyard-cottage-design-ideas/

Domácí venkovní sauna

Domácí vnější sauny dnes již nejsou ničím netradičním. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří mají rádi saunování, ale přeplněné wellness či relax centra jim nejsou zcela po vůli. (Co v současné době ani není možné.) Dřevěný zahradní domek je skvělou volbou, pokud toužíte po pořádném odpočinku nejen pro vaši mysl, ale i tělo. Venkovní zahradní sauna má skvělou výhodu nejen v tom, že vám zajistí dokonalé soukromí, ale i skvěle zapadá do přírodního prostředí a vy si během saunování budete moci užívat pohled na vnější prostředí vaší zahrady. A navíc, budete mít jistotu, že vás nikdo nebude rušit a tak si tuto oblíbenou relaxační proceduru můžete vychutnat naplno.

domácí venkovní sauna
Zdroj: https://infraredsauna.com/sanctuary-outdoor-five-person-infrared-sauna/

Místnost pro vaše záliby

Rádi malujete či kreslíte? Nebo vás baví vytvářet nové věci? Pokud jste vy nebo některé z vašich dětí umělecky založení, zahradní domek bude vynikající alternativou pro vaše osobní aktivity. Vytvořte si tzv. „Hobby místnost“. Pokud budete mít vyhrazené místo k provádění všech svých koníčků, bude to prospěšné nejen pro udržení pořádku v domácnosti, ale výhodou je i to, že se budete moci nechat unášet proudem kreativity, aniž vás něco kolem rušilo. Zahradní domek by v tomto případě měl být vybaven velkými okny, abyste si zajistili co nejvíce přirozeného světla.

hobby room
Zdroj: https://www.smartgardenoffices.co.uk/news/why-smart-garden-rooms-make-the-best-hobby-rooms/

Zahradní bar

Do zahrad přichází i nový trend v podobě zahradního baru. Na popularitě začaly tyto zahradní bary nabírat ve Velké Británii před pár lety a poměrně rychle se z nich stal fenomén. Smyslem toho, že budete mít k dispozici svůj vlastní zahradní bar, je mít místo, kde se můžete nejen pochlubit svými barmanskými schopnostmi, ale také pozvat své přátele a rodinu a socializovat se. Nemluvě o tom, že už nebudete muset stát ve frontě, dokud si objednáte.

zahradní bar
Zdroj: https://greatgardens.co/product/great-gardens-garden-bar/

Místnost na hry s rodinou

Přestavba zahradního domku na „hrací místnost“ je skvělý nápad, který poskytuje hodiny zábavy celé rodině. Zahradním domkem alias hernou poskytnete svým dětem osobní prostor, který mohou využívat na hraní jejich oblíbených her. Nabídka zahradních domků je široká, vybrat si tak můžete z různých velikostí a provedení přesně tak, aby to vám a vaší rodině vyhovovalo. Zahradní domek poskytuje prostor a soukromí a snadno se hodí do každého zahradního prostředí.  

pokoj pro hraní her
Zdroj: https://www.gardenaffairs.co.uk/case-studies/garden-games-room

Jak jste se mohli přesvědčit, zahradní domek je možné využívat skutečně na cokoli. Inspirovali jste se i vy některým z nápadů? Chtěli byste si pořídit svůj vlastní zahradní domek? V tom případě jste zde na správném místě. Prohlédněte si naši nabídku zahradních staveb a možná si vyberete tu svou vysněnou právě u nás.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice