Jak stavíme domečky
Možná jste si už položili otázku, jak se vlastně takový zahradní domek staví? V tomto článku vám přinášíme postup, jak pracujeme, abyste si mohli užívat svůj již hotový nový zahradní domek či zahradní chatku. Podívejte se spolu s námi na to, jak jsme postavili zahradní chatku Montana.
Montana je dřevěný zahradní domek s velkou terasou. Je oblíbeným produktem, protože představuje výbornou alternativu například k jezeru či do rekreační oblasti. Tato zahradní chata je vyrobena ze skandinávského smrku. Tyto materiály zajišťují robustnost a zejména stabilitu domku. Díky řádné údržbě je trvanlivost zahradního domku zaručena a vy si ho tak můžete užívat mnoho let. Zárukou jsou taktéž i sladěné materiály a prvky, které umožňují snadnou montáž. Podívejme se tedy společně na to, jak samotná montáž probíhá.
Základem je pevný základ
Prvním krokem před samotnou montáží je, aby měli zákazníci připravený rovný, pevný a dostatečně velký základ. Kvalitní základ je podmínkou, která zabezpečí životnost a funkčnost zahradního domku. Ať už si zákazník zvolí betonovou desku, nebo zámkovou dlažbu, podstatné je, aby zahradní domek stál na pevných a kvalitních základech, které se vyznačují stabilitou. Kvalitní základy jsou v neposlední řadě i ochranou pro váš zahradní domek před škůdci, jako například myši či krtci.
Jako zahradní domek montujeme?
Po tom, jak je podklad zajištěn, prvním krokem při montáži domku je rozložení podkladových hranolů. Ty se umisťují pod stěny a příčky a později se na ně klade podlaha. Důležité v tomto případě je, aby hranoly nebyly umístěny daleko od sebe, aby se podlaha neprehýbala.
Na rozložené hranoly se pak umístí a přišroubují startovací lišty a pokračuje se ukládáním stěnových desek s využitím pero-drážkového spojování.
Co se týče oken a dveří, díry na jejich vsazení jsou již předem připraveny. Rám s oknem se nasune tehdy, když jsou desky zhruba v polovině výšky okna. U dveří se pokračuje stejně, ale někdy se vsází až nakonec.
Po dokončení stěn po úroveň dveří se pokračuje se střešními štíty. Nejprve se zakládají krokve a pak se na ně nabíjí dřevěná střecha. Následně se realizuje pokládání finského asfaltového šindele.
Dalším krokem je montáž okrasných a lemovaných desek a následně se nabíjí podlaha, která se také spojuje formou pero-drážky. Pak, pokud dveře ještě nebyly založené, realizuje se založení dveřního rámu a dveří a posledním krokem je nastavení dveří a oken.
Při výstavbě či montáži dřevěného domku si vystačíme i bez elektrické přípojky. Zahradní domek je tedy možné postavit v případě, že se nachází na odlehlém místě, ale dostupném místě. Pokud přístup k podkladové ploše není možný autem a je třeba nosit komponenty na vzdálenost větší než 15 metrů, je třeba, aby zákazník zajistil součinnost a pomoc při nošení těchto komponentů na místo montáže.
Konkrétní (na obrázcích postavený) zahradní domek Montana sestává z jedné místnosti o rozloze 12,9 metrů čtverečních a terasy s rozlohou 8,9 metrů čtverečních. V přední části domku se nacházejí dvoukřídlé dveře a jedno jednokřídlové okno. Na levé straně domku se nachází jedno dvoukřídlé okno. Okno je samozřejmě možné umístit i vpravo. Rovněž je možné vyměnit vchodové dveře s oknem na přední straně. Obecně platí, že celý domeček se dá postavit i zrcadlově obráceně. Zahradní domek Montana je ideální do každé zahrady a jeho vnitřní i vnější část umožňuje odpočinek bez ohledu na počasí. Viz celou naši nabídku zde.
Zdroj fotek: www.mujaltan.cz