Články

Svatební dekorace altánů

bílé svatební dekorace

Velkou výhodou zahrad je to, že dokážou sloužit k množství účelů. Ať už je to pěstování vašich oblíbených plodin, zahradní posezení nebo rekreace. Výjimkou však nejsou ani o něco méně „tradiční“ aktivity. Svatba na zahradě v poslední době nabírá na popularitě. I když se to možná na první pohled nezdá, zahrada a zahradní altán se dokážou proměnit ve skutečně romantické místo. V tomto článku vám přinášíme inspirace na svatební dekorace pro zahradu a zahradní altán.

Co v článku naleznete:

Svatba na zahradě je v našich končinách o něco méně tradiční záležitostí v porovnání se zahraničím. Avšak v poslední době jí chuť přichází stále více mladých párů. Svatba na zahradě má přece jen své specifické kouzlo. A zároveň přináší hned několik praktických výhod. Máte-li k dispozici dostatečně velkou zahradu, máte o několik starostí při plánování svatby méně. Tou nejhlavnější je rezervace prostor. Zahrada vám nabídne dostatek prostoru nejen na obřad ale také svatební hostinu. Samozřejmě, vše záleží na velikosti zahrady ale i počtu hostů, které na svatbu budete zvát. Do malé zahrady se jen těžko vejde sto lidí. Ovšem někdy se iz malé zahrady dá vytvořit „větší“ a prostornější. Tady naleznete pár tipů jak udělat z malé zahrady velkou.

Vraťme se ale zpátky ke svatbě na zahradě. Svatba na zahradě je sice rozhodně specifickou v porovnání s klasickými svatbami, ale ne méně romantickou. Možná právě naopak – přírodní prostředí zahrady může celé slavnosti dodat na autentičnosti, harmonii a dokáže vytvořit tu pravou atmosféru.

Na svatbě v zahradě by rozhodně neměl chybět svatební altán a zvážit můžete i využití svatebního stanu. Svatební stany poskytnou řešení i při nepříznivém počasí. Svatební altán je zase neodmyslitelnou součástí celé ceremonie, protože je hlavním dějištěm obřadu. Svatební altán může mít různé podoby, tvary i materiály. Nejčastěji se ovšem zvyknou využívat dřevěné či kovové altánky. Svatební altán by měl být samozřejmě patřičně velkolepý s ohledem na událost, jakou je svatba. Jakým způsobem se tedy dá zahradní altán připravit a ozdobit na svatbu? Podívejme se společně na několik inspirativních nápadů a tipů na svatební zahradní dekorace a ozdoby.

Altán má velkou výhodu v tom, že je snadné přizpůsobit jej tak, aby vyhovoval jakémukoli stylu, tématu či designu, který jste si na svatbu vysnili. Svatební dekorace altánků se v poslední době vyvinuly do takové míry, že si máte z čeho vybírat.

Osvětlení

Osvětlení je na události jakou je svatba mimořádně důležité. Pomáhá vytvořit osobitou, příjemnou a útulnou atmosféru. Světla, světýlka, svíčky, světelné řetězy – nejde jen o obyčejný dekorační prvek pro svatební altán. Osvětlení hraje klíčovou roli, protože určuje náladu a energii celé události. K osvětlení svatebního altánu ale i celé zahrady můžete využít světelné lucerny, řetězy, svíčky, závěsná světla, světla na zemi a nezapomeňte ani na osvětlení svatebního stolu, kde se velmi hodí právě elegantní svíčky. K vyzdobení svatebního altánu se skvěle hodí světelné řetězy. Můžete je použít na střechu a okraje altánu, který tak bude elegantně a romanticky rozzářený.

Tip: Na svatbu v zahradě si můžete pro hosty připravit také prskavky. Můžete jimi vytvořit okouzlující moment. Třeba právě tehdy, když nevěsta se ženichem vstoupí mezi hosty. Prskavky navodí slavnostní dojem a osvětlí prostředí jako množství malých ohňostrojů.

svatební altán s baldachýnem
Zdroj foto: residencestyle.com


svatební stůl
Zdroj foto: pinterest.com


svatební pergola
Zdroj foto: pinterest.com

Látkové dekorace

Použití látkových dekorací je efektivní a nenáročný způsob, jakým vyzdobit svatební altán. Nejedná se o žádný nový nápad. Patří mezi nejpoužívanější metody zdobení (nejen) svatebních altánů. Na výběr máte girlandy, závěsy, štoly či ozdobné prostěradla. K výzdobě altánu můžete použít různé látky, nejvhodnější jsou však takové, které jsou jemné, hladké a navozují pocit čistoty a harmonie. Také barevné provedení by mělo evokovat tyto pocity, právě proto například bílá barva je tou správnou volbou. Látky můžete provázat přes interiér vašeho altánu a zavěsit je ze stropu.

dřevěný svatební altán
Zdroj foto: pinterest.com
bílý svatební altán
Zdroj foto: pinterest.com

Květiny, květiny, květiny

Květy k události jako je svatba neodmyslitelně patří. Proto by neměly chybět ani ve svatebním altánu. Využít můžete květiny v květináčích, řezané květiny, kytice, květiny v závěsných květináčích… Čerstvé a živé květiny dodávají celému prostředí svěžest a sami o sobě jsou dekorací. Také květiny či rostliny ve květináčích jsou dobrou volbou. Dodají jedinečný a svěží vzhled. Mohou být klíčovým dekoračním prvkem nebo doplňkem k dalším svatebním květinám. Navíc výhodou květin ve květináčích je, že po jejich použití v altánku je nemusíte vyhazovat, ale můžete si je odnést či nechat doma ai po rok budou přidávat hodnotu vašemu domovu a domácnosti.

svatební altán s kyticemi
Zdroj foto: pinterest.com
svatební altán s květinami
Zdroj foto: pinterest.com
svatební pergola s kyticemi
Zdroj foto: pinterest.com
svatební altán
Zdroj foto: pinterest.com

Zeleň má zelenou

U rostlin a květin ještě trochu zůstaneme. K výzdobě svatebního altánu se velmi často využívají také zelené rostliny, jako je například listový eukalyptus či olivové větvičky. Alternativou jsou i palmové listy, kapradiny či filodendrony. Tuto „zeleň“ lze využít hned na několik způsobů. Můžete jí doplnit látkové vyzdobení svatebního altánu, umístit je jako dekorace na svatební stoly či židle či případně jako ozdobu stropu zahradního stanu či dokonce svatebního dortu. Skvěle se hodí také do vázy na zdobení stolů a dokonale vypadají v kombinaci s bílými květy, například růžemi.

svatební kytice
Zdroj foto: pinterest.com
svatební stan
Zdroj foto: pinterest.com

svatební dort
Zdroj foto: pinterest.com

Svatební stužky

Svatební altán můžete vyzdobit i stužkami. Jejich zavěšení do altánku dodá nádech královskosti, elegance i sofistikovanosti. Existuje několik způsobů, jak začlenit stužky do svatební výzdoby altánu a zahrady. Můžete stuhy převázat po obvodu altánku případně je připevnit na spodek či zadní část každé židle. Stuhy jsou poměrně dostupnou dekorací. Pro dokonalý vzhled, který se hodí pro svatební slavnost, zvolte například zlaté stuhy nebo stuhy v neutrálních barvách. S pomocí stuh můžete také vytvořit různé svatební dekorace, které lze umístit jak do svatebního altánu, tak do prostředí zahrady. Samozřejmě, barevná volba je na vás a kombinace volte na základě barevného tématu svatby.

svatební dekorace na stoličce
Zdroj foto: pinterest.com
svatební dekorace na stromě
Zdroj foto: pinterest.com

Zasedací řád

Zasedací svatební řád je praktickou záležitostí, která však může sloužit i jako svatební dekorace do zahrady. Existuje spousta kreativních způsobů, jakými takový zasedací pořádek vytvořit. Inspirujte se několika z nich.

svatební dekorace oznámení
Zdroj foto: pinterest.com
svatební dekorace oznámení
Zdroj foto: pinterest.com
svatební dekorace lístečky
Zdroj foto: pinterest.com

Přivítací tabule či koutek s fotkami

Kromě zasedacího pořádku je pěknou dekorací i taková přivítací tabule. Můžete ji umístit vedle svatebního altánu či ke vstupu do zahrady, tak, když budou hosté přicházet, bude první, čeho si všimnou. Určitě všichni ocení takové milé přivítání. Jako přivítání také může sloužit nejen tabule, ale můžete vytvořit koutek s fotografiemi – mohou v něm být umístěny buď fotografie nevěsty a ženicha, nebo jejich rodiče, prarodiče či ty členy rodiny, kteří se na svatbě již nemohli zúčastnit. Takový koutek je nejen pěknou dekorací, ale také emotivním prvkem a úctou k blízkým. 

vítejte na svadbě
Zdroj foto: pinterest.com
svatební dekorace balíčky
Zdroj foto: pinterest.com
svatební dekorace
Zdroj foto: pinterest.com
svatební dekorace žebřík
Zdroj foto: pinterest.com

Svatba na zahradě je o možná o něco více netradiční, než klasická svatba, ale to jí rozhodně neubírá na její velkoleposti. Právě naopak, prostředí zahrady s přírodou kolem dodává na autentické atmosféře a vytváří harmonii. S využitím zahradních prvků, jakým je například právě svatební altán či stan si můžete zorganizovat originální svatbu se vším, co k ní patří. Tu pravou slavnostní atmosféru vám pomohou vytvořit zahradní svatební dekorace a svatební dekorace do altánu. Pokud máte k dispozici dostatečně prostornou zahradu a v uvažujete nad organizací svatby, věříme, že jsme vás tímto článkem inspirovali a možná začnete i vy přemýšlet nad svatbou na zahradě. Inspirujte se některými z nápadů pro svatební dekorace a vytvořte si nádherné a slavnostní prostředí.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice