Články

Jak využít zahradní domek pro zábavu pro děti?

jak zabavit deti v zahrdnim domku

Hry a pobyt na čerstvém vzduchu jsou pro vývoj děti nesmírně důležité. Tyto dvě činnosti můžete spojit pod jednu střechu – a to právě pod střechu zahradního domku. V tomto článku se podíváme na to, jak lze zahradní domky využít pro zábavu a hry pro děti. 

Čo v článku nájdete:

Zahradní stavby, ať už je to zahradní chatka, altán či domek, poskytují ideální prostředí pro hry, rozvoj kreativity dětí a také posilování rodinných vazeb. V tomto článku se blíže podíváme právě na zahradní domky.

Zahradní domky jsou často centrálním bodem na zahradě či pozemku, kde se potýká celá rodina. Poskytují pohodlí a také praktické přístřeší, díky čemuž si můžeme čas trávený na čerstvém vzduchu vychutnávat v jakémkoli počasí. Zahradní domky lze využívat nejen jako pomocníci při zahrádkářství, ale také k příjemným zahradním posezením, grilovačkám či dokonce přenocování nebo jako domek pro hosty. Tato mnoho-účelovost z nich dělá oblíbené venkovní stavby, které se stávají součástí stále většího množství zahrad a pozemků. Jednou z mnoha možností využití zahradního domku je také jako místo pro hru a zábavu pro vaše ratolesti. Jak přeměnit zahradní domek na multifunkční centrum zábavy pro vaše děti?

Tematický domeček na hraní

Přeměňte váš zahradní domek na tematické místo, které přenese děti do různých světů.

Zde je několik nápadů:

Pohádkový zámek

Vyzdobte zahradní domek barevnými látkami, pohádkovými světly a dekorativními předměty, jako jsou například pohádkové hůlky či korunky, abyste vytvořili dojem pohádkového zámku. Do přípravy výzdoby můžete zapojit také vaše děti a společně si vytvořit například korunky z papíru či kartonu, které si děti mohou vybarvit či ozdobit podle svých představ.

Pirátská loď

Proměňte zahradní domek na místo jako stvořené pro piráty. Vyzdobte ho pirátskými vlajkami, přidejte kormidlo, hračkářské meče a pirátské klobouky a námořní dobrodružství může začít! Můžete dětem také připravit honbu za pokladem – ukryjte v prostředí zahrady poklad (například truhlu se sladkostmi) a děti se tak budou muset, jako správní piráti, pustit do jeho hledání.

zahradni domecek pro deti

Vesmírná stanice

Zahradní domek můžete také proměnit v tématu vesmíru a vytvořit z něj „vesmírnou stanici“, na které si děti mohou hrát na astronauty. K dekoraci domečku můžete využít ozdoby ve vesmírné tématice, nebo si společně s dětmi vyrobit planety a hvězdy, které pak umístíte do domečku. Můžete také přidat nalepovací hvězdy, které svítí ve tmě, pokud byste se chtěli s vašimi ratolestmi vydat na noční vesmírné dobrodružství.

Tip: Přečtěte si také „Jak postavit zahradní domek pro děti„.

Místo pro kreativní a umělecké činnosti

Zahradní domek můžete přeměnit i na ateliér pro vaše malé umělce. To může být skvělým způsobem, jak podpořit a rozvíjet jejich kreativitu, tvořivost a umělecké cítění. K vytvoření ateliéru ze zahradního domku bude zapotřebí zajistit dostatek prostoru, ale i denního světla a dostatečné větrání.

aktivity v zahradnim domecku

Vybavte zahradní domek uměleckými potřebami, jako je papír, pastelky, fixy, barvy a štětce. Nezapomeňte na malířská plátna a stojany a aby se děti cítili jako skuteční umělci. Můžete jim také pořídit malířské pláště, které zároveň ochrání jejich oblečení. Kromě potřeb pro kreslení a malování můžete zahrnout i další materiály pro řemeslné činnosti, jako jsou korálky, šňůrky a různé jiné materiály. Můžete také děti podpořit v tom, aby si svá díla vyráběla z materiálů, které mohou získat v přírodě, jako jsou například květiny, listí či například kaštany během podzimu.

A abyste mohli spolu s dětmi obdivovat jejich výtvory, můžete část domku věnovat také na jejich výstavu. Vytvořte mini galerii, kde si děti mohou vystavit svá umělecká díla.

Vnější koutek ke čtení

Mají vaše děti rády knížky? Potom jim můžete zahradní domek proměnit v útulný koutek ke čtení. Vytvořte místo, na kterém se mohou děti ponořit do příběhů knih nebo si můžete číst společně. Důležité je zajistit pohodlí – do domečku můžete pořídit sedací pytle, polštáře a přikrývky, abyste vytvořili útulný a příjemný prostor. Nainstalujte také poličky na knihy tak, aby byly pro děti snadno dostupné. K vytvoření čtecího koutku také můžete využít baldachýn, kde se děti mohou schovat se svými oblíbenými knihami. Nezapomeňte ani na dobré osvětlení, které je pro čtení velmi důležité.

jak vyuzit zahradni domek pro deti

Ateliér pro mladé hudebníky

Pokud mají vaše děti hudební talent, pak můžete zahradní domek přeměnit také na hudební studio. Ať už je to hra na kytaru, klávesy, bicí nebo zpěv, domeček tak může být jejich vlastním „nahrávacím“ studiem, ve kterém se budou cítit jako skutečné super hvězdy. Nezapomeňte ani na vystoupení – zorganizujte spolu s dětmi koncert, aby vám mohli předvést svůj talent.

Tip: Přečtěte si také „Jak zabavit děti v létě v zahradě„.

Místo pro malé vědce

Zahradní domek se dá přeměnit i na vědeckou laboratoř pro vaše prcky. Mohou v něm zkoušet různé vědecké experimenty pro děti, které kromě toho, že poskytují zábavu, jsou také skvělým způsobem, jak podnítit jejich zvědavost o okolní svět. Vybavte zahradní domek encyklopediemi, zajímavými vědeckými plakáty a také například mikroskopem, lupou či sadou na experimenty.

zahradni domek pro deti

Sezónní zábava

Přizpůsobte aktivity v zahradě a zahradním domku různým ročním obdobím. Na jaře se můžete zaměřit na sázení plodin či květin a pozorovat společně s dětmi proces kvetení. Během léta si zase můžete užívat kopec osvěžující zábavy s vodními hračkami či nafukovacím bazénem. Na podzim zase můžete sbírat spadané listí či kaštany a vytvářet si společně různé dekorace či postavičky. V zimě můžete proměnit zahradní domek na útulné útočiště, kde si zachumlení v pohodlných dekách vychutnáte horké kakao či čokoládu.

Zahradní domky mohou být mnohem víc než jen doplňková stavba na vaší zahradě. Mohou se přeměnit na kouzelný prostor, který podpoří fantazii vašich dětí a kde se mohou a chvíli utáhnout a věnovat se svým oblíbeným aktivitám a hrám. Poskytují také příležitost ke společné zábavě pro celou rodinu. Promyšleným designem zahradního domku s různými tématy a aktivitami tak můžete vytvořit poutavé prostředí, které podpoří rozvoj vašich dětí, umožní jim trávit více času na čerstvém vzduchu a v neposlední řadě poskytne nekonečné hodiny zábavy.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice