Vyberte si správný styl do interiéru domku či altánu!

zahradní domek v skandinávském stylu

Zahrada je skvělým místem k relaxaci a rekreaci. Kromě možností pěstování nám také nabízí prostor pro příjemné chvíle odpočinku s blízkými. Častou součástí mnoha zahrad jsou také zahradní domky a altány, které ještě více umocňují harmonii zahrady. Abyste se v jejich prostředí cítili co nejlépe, pomoci vám může několik tipů a inspirací, jak si je zařídit. Podívejte se spolu s námi na nejčastější styly, kterými se zařizují zahradní stavby a vyberte si ten svůj!

Teď, když ještě zahradní sezóna jen pomaličku začíná, je ideální období, během kterého máte možnost uvažovat o tom, jak si zařídit zahradní domek či zahradní altán. Ať už máte rádi jednoduchost nebo se lépe cítíte obklopeni mnoha dekoracemi, určitě byste si své zahradní království měli zařídit tak, abyste se v něm cítili co nejlépe. Inspirovat se můžete také několika nápady a styly, o kterých jsme psali a zároveň i již zařízenými zahradními domky a altánky z naší nabídky.

V tomto článku naleznete:

  • Minimalistický styl
  • Rustikální styl
  • Provensálský styl
  • Skandinávský styl
  • Japonský styl
  • Výběr zařízených zahradních staveb z naší nabídky

Jednoduchý minimalismus

zahradní domek v minimalistickém stylu

Minimalistický styl je někdy podceňován, jelikož se zdá být nudný. To ovšem není pravda, právě naopak. I s minimalistickým stylem dokážete vytvořit skutečné království. Je vhodný zejména pro ty, kdo preferují vzdušné a otevřené prostory s přirozeným prosvětlením, neutrální barvy, čistotu a nadčasovost. Minimalistický styl staví na jednoduchost a kvalitní materiály, jako jsou dřevo, kámen, sklo, ale i kov. Více o minimalistickém stylu si můžete přečíst v našem článku.

Tip: Zajímá vás, jak mohou vypadat minimalisticky zařízené dřevěné stavby? Příklady i s fotografiemi naleznete v tomto článku.

Rustikální nebo jinak venkovský styl

interiér zahradního domku v rustikálním stylu

Rustikální styl využívá přírodní materiály, zejména dřevo a kámen. Tento styl přináší do interiéru kousek přírody a umocňuje kouzlo okolí. Zahradní domek či zahradní altán zařízený v tomto stylu působí dokonale autenticky, neboť zapadá do přírodního okolí. Tento styl charakterizují také doplňky v přírodních materiálech, jako například len, ale také tlumené barvy a jednoduchý nábytek. O rustikálním stylu jsme psali víc v tomto článku.

Provensálský styl

zahrada v provensálském stylu

Zahradní domek či zahradní altán zařízený v provensálském stylu může působit výjimečně romanticky. K tomuto stylu již tradičně patří levandule, ale nejsou jediné, čím se tento styl vyznačuje. Charakterizují ho sluneční barvy, jako zlatá, červená ale také jasná a tmavá zelená. Kromě toho v tomto stylu převládají i kontrastní textury a barvy. Příkladem může být kovový nábytek v kontrastu s dřevěnými trámy a bílými stěnami. Více o provensálském stylu si můžete přečíst v tomto článku.

Severský skandinávský styl

zahradní domek v skandinávském stylu

Skandinávský styl propojuje zahradní domek či zahradní altán s přírodou, zároveň je jednoduchý a funkční. Definice skandinávského stylu v sobě spojuje všechny požadavky, které se většinou kladou na zahradní domek či zahradní altán. Vlastnosti tohoto stylu vycházejí z historie severských zemí. Je úzce spjat s přírodou, útulný a světlý. Je také charakteristický čistotou, pořádkem a jednoduchými barvami. Pokud byste si chtěli svůj zahradní domek či zahradní altán zařídit právě v tomto skandinávském stylu, více o něm se dočtete v tomto článku.

Japonský styl

zahrada v japonském stylu

Japonský styl se pojí s přírodní symbolikou a využívá k tomu přírodní materiály. Cílem japonského stylu je naučit se a vnímat symboliku přírody, díky čemuž pomocí něj dokážeme vytvořit harmonická prostředí. Typické je využívání štěrkové plochy, kamenů, vodních ploch, ale i zeleně. V japonském stylu převládají tři základní prvky, a to kámen, voda a rostliny. V japonském style se můžete setkat i s číselnou symbolikou. Mnohokrát se využívají přesné počty prvků v zahradě a nejčastěji se využívají lichá čísla. Častá je kombinace čísel 3, 5 a 7. Což symbolizuje například číslo 3 a jaké další prvky můžete využívat při zařizování zahrady v japonském stylu si můžete přečíst v tomto článku.

Inspirujte se zařízením našich dřevěných staveb

Při zařizování vašeho zahradního domku či altánu se můžete inspirovat také našimi dřevěnými stavbami, které již byly zrealizovány. Můžete načerpat nápady a tipy na nábytek, dekorace ale také umístění. Podívejte se na několik již zařízených dřevěných staveb z naší nabídky.

Zahradní domek Montana

Tento dřevěný zahradní domek Montana je skvělou alternativou do rekreační oblasti nebo i jako domeček k jezírku. Zahradní domek Montana disponuje velkou terasou, na které si můžete vychutnávat odpolední kávu či večerní sklenku vínka. Tento zahradní domek je skvělým místem také pro děti, které si mohou hrát ať už na terase nebo uvnitř.

zahradní domek Montana
interiér zahradního domku Montana

Zahradní altán Utah

Zahradní altán Utah je skutečně designovým kouskem, který osvěží vaši zahradu či dvůr. Je moderní dřevěnou stavbou, která nabízí možnosti pro realizaci se při jeho zařizování. Zahradní altán Utah disponuje posuvnými dveřmi a nabízí skvělé místo pro rodinné setkání, oslavy či grilovačky.

zahradní domek Utah
interiér zahradního domku Utah

Zahradní domek Bunkie

Dřevěný zahradní domek Bunkie je specifický tím, že nabízí mezipatro na spaní. Je skvělou volbou na víkendové výlety s rodinou ale také jako domeček v rekreační či zahrádkářské oblasti.

zahradní domek Bunkie
interiér zahradního domku Bunkie
interiérový dizajn zahradního domku Bunkie
postel v zahradním domku Bunkie

Zahradní domek či zahradní altán by měl splňovat nejen praktické funkce, jako například pomocník při zahradních pracích, ale měl by být také místem, na kterém se budete cítit příjemně. Dobrá atmosféra a pohodlí přispívají k tomu, abyste si mohli pořádně odpočinout a vypnout po náročném dni. Přemýšlejte už teď nad tím, jak byste si svůj zahradní domek či zahradní altán zařídili a připravte si ho na tuto sezónu.

doprava zdarma

zdarma pro vybrané produkty

doprava zdarma

3 roční záruka

doprava zdarma

Impregnát zdarma