Články

Dřevěné dekorace do zahrady

váza na květiny ze dřeva

Chtěli byste si zkrášlit či ozvláštnit vaši zahradu, zahradní altán, chatku či domek? Nyní je ten správný čas na to, abyste si vytvořili příjemné prostředí plné harmonické atmosféry. Tak si budete vaši zahradu moci užívat naplno ještě letos, například během babího léta. Dřevo je oblíbeným materiálem nejen zahradních staveb či nábytku, ale i dekorací a doplňků. Vnese vám do zahrady příjemnou atmosféru a soulad s přírodou. Inspirujte se několika tipy na dřevěné zahradní dekorace a doplňky.

Zahrada je sama o sebe harmonickým místem dokonalým na odpočinek a relax. Čas na zahradě si můžete zpříjemnit pobytem v zahradním domku, altánu či chatce. Pokud byste si chtěli jejich okolí zkrášlit, zkuste využít dřevěné dekorace do zahrady, které vám vnesou novou energii do vašeho zahradního království. Ať už se rozhodnete zkrášlit váš altán, chatku, zahradní domek, terasu nebo květinové záhony, skalky či cokoliv jiného na zahradě, máte záruku, že dřevem nic nezkazíte, protože se dokonale hodí do přírodního prostředí zahrady.

Přivítání do zahrady

dřevěná uvítací cedule s visícím květináčem
Zdroj: https://thefinerdesigner.com/diy-wooden-hanging-planter/

Rádi na zahradě trávíte čas se svými blízkými či pořádáte posezení, grilování nebo oslavy? Pěkným a vkusným doplňkem do zahrady může být i takové milé přivítání v podobě dřevěné dekorace. Přivítejte na zahradě vaše hosty, ale potěšte i sami sebe pokaždé, když se do své oázy klidu vyberete. 

Originální řebřík

zahradní řebřík dekorovaný ptačími budkami
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/52763856@N06/6949926868/

Máte doma starý dřevěný řebřík? Nemusíte ho vyhazovat, můžete jej přeměnit na originální zahradní dekoraci. Co třeba takový „stojan“ vašich rostlinky či květiny? Navíc, můžete si ho dozdobit světelnou řetězem a originální zahradní doplněk je na světě!

Visací řebřík

Zdroj: https://www.detentejardin.com/amenagements/comment-faire-soi-meme-un-treillage-en-bois-9978

V případě, že doma nemáte starý řebřík, zajímavým doplňkem a dekorací pro váš zahradní altán, chatku, domek či terasu může být i takový závěsný „řebřík“. Ten si totiž velmi jednoduše dokážete vytvořit i sami. Bude vám na to stačit jen pár dřevěných větví, provázek a popínavá rostlinka.

Netradiční váza

váza na květiny ze dřeva
Zdroj: https://mothernatured.com/gift-ideas/diy-ready-made-natural-home-office-decor-ideas/

Odřezky kmenů dřeva nemusí skončit jako nepotřebný materiál. Zapojte trochu kreativity a vytvořte si z nich například takovou netradiční vázu pro květiny z vaší zahrádky. Můžete ní ozdobit stůl na terase, zahradní chatku či altán.

Dřevěný svícen

lampa ze dřevěných větev
Zdroj: https://www.homary.com/lighting/rustic-handmade-natural-tree-branches-1-light-twig-table-lamp-with-solid-wooden-base.html

Skvělou ozdobou na stůl, ať už do zahradní chatky, altánku nebo domku, může být i takový netradiční svícen vyrobený z větviček stromů. S troškou kreativity a dovednosti nebudete mít problém si takový rustikální svícen vyrobit ani sami.

Zahradní nábytek z kmenů stromů

nábytek ze dřeva na terase
Zdroj: https://www.etsy.com/it/listing/243875521/tabella-di-log-di-cedro-rosso-pezzo?utm_source=OpenGraph&utm_medium=PageTools&utm_campaign=Share

Dřevo můžete využít i jako materiál pro zahradní nábytek. Nemusíte však hned kupovat nové zahradní židle, křesla či stůl. Pokud potřebujete místo navíc, například pro vaše hosty v případě zahradního posezení či nový zahradní stůl, můžete si zahradní nábytek vyrobit rovnou z kmenů stromů. Takový druh nábytku dokonale zapadne do zahrady a jejího prostředí.

Dřevěné zahradní postavičky

dřevěné motýle
Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/787848528552714683/

Vytvořte si do vaší zahrady i veselou dekoraci, například v podobě motýlů, jako tato. Pro výrobu takové dekorace nepotřebujete hodně materiálu, jen kousky dřeva a lepidlo. Procvičte si svou kreativitu a dovednosti a vytvořte si veselé dekorace, které můžete využít jako dekoraci zahradní chatky, altánku či domku. Do vytváření takové dekorace můžete zapojit i vaše děti či vnoučata, ty takové kreativní aktivity zbožňují.

Zahrada je místem, na kterém se chceme cítit dobře, odpočinout si a trávit příjemné chvíle s rodinou či přáteli. Zpříjemněte si čas na zahradě i vy a ozdobte si ji různými dřevěnými dekoracemi. Ty vnesou do vašeho zahradního altánku, chatky či domku přírodní a příjemnou atmosféru. Přesně takovou, jakou potřebujete k dokonalé relaxaci.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice