Články

Jak zajistit zahradní stavbu?

miniaturní domek vedle červeného otazníku

S příchodem podzimu a chladnějších dnů už na zahradě netrávíme tolik času, jako v hlavní sezóně během léta. Mnoho zahrádkářů si během podzimu připravuje zahradu na zazimování a během chladných dnů na ni zavítá jen zřídka. A právě tehdy, když jsme na zahradách méně, je důležitá její ochrana a zabezpečení.

Čo v článku nájdete:

Podzim je obdobím, kdy připravujeme svoji zahradu a všechny její části na zimu. S příchodem chladných dní ji už nevyužíváme tak často, jako během teplejších jarních či letních dní. Příprava zahrady na zimu spočívá také v zazimování zahradních staveb, zahradního nářadí a potřeb. A právě ty se během období, kdy jsme na zahrádkách mnohem méně, stávají cílem vandalů či zlodějů. Zahradní přístřešky, chatky či domky na nářadí, které slouží k uskladnění cenného zahradnického nářadí, vybavení, jízdních kol či jiných mimosezónních potřeb, jsou v dnešní době stále náchylnější ke vloupání a krádeži. Důvodem je samozřejmě to, co se v nich ukrývá, ale i fakt, že jsou mnohdy mnohem méně zajištěny než dům. A navíc, nástroje, které uskladňujete v zahradním přístřešku či chatce mohou zloději následně použít při vloupání se do domu. Zabezpečení zahradní stavby je proto mnohem více důležité, než se mnoho lidí domnívá.

Zahradní stavby by měly mít stejnou úroveň zabezpečení, jako zbytek vašeho domu. Už jen pár jednoduchých bezpečnostních opatření může ochránit váš přístřešek, chatku či zahradní domek před vykradením. Abychom vám pomohli zajistit vaši zahradní stavbu před vandaly a zloději, shrnuli jsme několik jednoduchých a nenáročných tipů, kterými zvýšíte ochranu vaší zahradní stavby a toho, co se v ní ukrývá.

jak zabezpečit zahradní stavbu

Vyberte zahradní stavbě vhodné místo

Prvním krokem k efektivní ochraně vaší zahradní stavby je výběr jejího umístění. V ideálním případě by měla být umístěna tak, aby ji nebylo vidět z ulice, nýbrž abyste na ni měli zároveň výhled z domu. Schovat zahradní stavbu před zloději či vandaly vám pomohou i keře či stromy. Zahradní chatku či domek můžete umístit například za živý plot nebo kolem ní vysadit keře, které ji budou ze strany ulice zakrývat.

Znemožněte výhled do zahrady

S pomocí vysokých živých plotů můžete v podstatě zajistit celou zahradu a učinit ji „neatraktivní“ či neviditelnou pro zloděje. Můžete také zvážit instalaci plotových panelů, pomocí kterých znemožníte výhled z ulice do vaší zahrady. To může pomoci k tomu, že potenciální vandaly vaše zahrada lákat nebude, protože nevidí, co se v ní nachází.

malý kluk se dívá do díry v dřevěném oplocení

Minimalizujte také počet vstupů do vaší zahrady. Pokud je to možné, nainstalujte těžká uzamykatelná vrata, přes která lupiči do nitra zahrady neuvidí.

Zajistěte okna a dveře vaší zahradní stavby

Zvýšení úrovně bezpečnosti dveří a oken na vaší zahradní chatce či domečku je při její ochraně před zloději nezbytností. Jsou to totiž nejčastější místa, přes která se lupiči do zahradní stavby vloupají. Při zabezpečení dveří zahradní stavby máte na výběr ze dvou možností. Buď si pořídíte nové bezpečnostní dveře nebo dodatečně zajistíte staré dveře. Nejjednodušším způsobem, jak zajistit již existující dveře na zahradní stavbě, je namontování zámku z vnější strany a závory z vnitřní strany. Chcete-li opravdu pořádně zajistit svoji zahradní stavbu, vyplatí se investovat do bezpečnostního zámku dveří, který je odolný vůči vandalismu a je vyroben z kvalitních materiálů. Vhodnou volbou mohou být uzavřeny bezpečnostní visící zámky, které mají nechráněnou jen malou část oků a tak je obtížné je proříznout či odřezat. S počtem zámků na vaší zahradní stavbě však buďte opatrní. Určitě nechcete, aby to vypadalo, že máte co skrývat. Bylo by riskantní nainstalovat několik zámků najednou.

Nesmíme zapomínat ani na zabezpečení oken. Poskytují pohled do nitra vaší zahradní stavby a mnohdy jsou lákadlem už i pro zvědavé sousedy, natož zloděje. Pokud využíváte zahradní stavbu jen ke skladování, pak okna možná ani nebudete potřebovat a můžete je zcela zakrýt. Můžete využít nalepovacích bezpečnostních fólií, které také zabraňují rozbití skla. Pokud ve své zahradní stavbě světlo potřebujete, můžete zvážit žaluzie či závěsy, které znemožní pohled do interiéru. Záleží také na volbě samotných oken. Chcete-li pro svoji zahradní stavbu vyšší bezpečnost, můžete zvolit okna z tvrzeného či vrstveného skla. Kromě toho také můžete na okna instalovat uzamykatelné kliky a záchytná ramínka, která znemožní otevření oken.

Zajistěte obsah zahradní stavby

Chcete-li ochránit předměty, které skladujete v zahradní stavbě, vhodnou volbou je uchovávat je v obtížně manipulovatelných úložných jednotkách. Využít můžete uzamykatelné zásuvky a skříňky. Pokud v zahradní stavbě skladujete kola, sekačky či jiné větší předměty, můžete zvážit jejich připevnění k podlaze nebo stěnám. Vhodnou strategií při ochraně větších a drahých předmětů před ukradením je jejich uzamčení dohromady. Uzamkněte například kolo, sekačku a foukač listí dohromady. To potenciálním zlodějům znemožní manipulaci s nimi, což je může do jejich krádeže odradit.

Bezpečnostní světla

Instalace osvětlení se solárním senzorem pohybu je také vhodným odstrašujícím prostředkem pro zloděje. Světla se senzorem pohybu jsou rychlým a jednoduchým způsobem, jak odhalit, že se na zahradě děje něco neobvyklého. Kromě toho, světla na pohybový senzor jsou také praktickým doplňkem do zahrady i pro vás, zvláště pokud se potřebujete na zahradě pohybovat po setmění.

Bezpečnostní kamera

Instalace bezpečnostní kamery vám zajistí, že budete mít svoji zahradní stavbu pod dohledem prakticky kdykoli. Vhodnou volbou jsou pohybem spouštěné bezpečnostní kamery, které zaznamenávají video při pohybu na zahradě a mohou streamovat přímo do vašeho počítače či smartphonu. Pro vstup do vaší zahrady či na zahradní stavbu umístěte nápis, který informuje, že je objekt chráněn kamerovým systémem. Zloděje dokáže odplašit už i atrapa kamery, ale skutečná kamera je spolehlivějším řešením. Pokud by i náhodou došlo k loupeži, záznam z ní vám může pomoci zloděje vypátrat.

bezpečnostní kamera

Bezpečnostní poplašný systém

Bezpečnostní alarm dokáže odplašit zloděje a vetřelce i v případě, že se dokázali vloupat do vaší zahrady i přes zmíněné bezpečnostní opatření. Poplašná zařízení proti vloupání zabrání tomu, aby vetřelec pokračoval v jeho naplánované loupeži. Umístěte pohybový senzor do rohu vaší zahradní stavby spolu se senzorem dveří. Ideální pro zahradní stavbu je bezdrátový poplašný systém, právě díky tomu, že nemusí být připojen k elektrické síti. Tak bude mít vaše drahé zahradní vybavení, jako jsou sekačky, kola či jiné sportovní potřeby, zajištěnou další vrstvu ochrany.

S pomocí těchto tipů můžete zvýšit zabezpečení vaší zahradní stavby, ať už je to zahradní chatka, přístřešek či domeček na nářadí. Bezpečnost by měla být i v zahradě na prvním místě, určitě přece nechcete přijít o svůj majetek. Pokud byste přece jen chtěli mít ještě větší jistotu či být klidnější, můžete zvážit pojištění zahradní stavby a předmětů, k jejichž krádeži by na zahradě mohlo dojít.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice