Články

Altán nad vířivkou. Ano či ne?

hot tube in the garden gazebo

Přemýšlíte nad řešením zastřešení vířivky? Jednou z možností může být také zahradní altán. Podívejte se spolu s námi, jak vám tato zahradní stavba může pomoci vytvořit si místo, kde můžete nerušeně relaxovat!

Co v článku naleznete:

Mít na zahradě vlastní vířivku nabízí řadu výhod. Poskytuje skvělé místo k relaxaci, kde si můžete odpočinout po náročných dnech. Je také místem k pro setkání a kvalitní čas s rodinou či přáteli. Můžete si tak užívat příjemné chvíle odpočinku v obklopení přírody.

Taková mini oáza v zahradě je ideální způsob, jak si zajistit možnost relaxu kdykoli to budete potřebovat. A to, aniž byste se museli přesouvat do mnohdy přeplněných wellness center.

Při řešení vířivky v zahradě se často řeší i otázka jejího umístění. Abyste si mohli chvíle odpočinku vychutnávat naplno, důležité je, abyste měli zajištěno dostatečné soukromí. Určitě přece nechcete, aby na vás zíraly zvědavé oči sousedů či kolemjdoucích, když si právě vychutnáváte dokonalý relax. Umístění vířivky a zabezpečení soukromí jsou dvě velmi podstatné věci, od kterých se odvíjí konečný zážitek při koupání se. No a právě tady přichází do hry zahradní altán.

altan nad virivkou

Zahradní altán totiž nemusí sloužit jen k zahradnímu posezení. Dá se využívat pro mnoho dalších účelů a mezi nimi ik zastřešení vířivky.

Výhody altánu nad vířivku

Ochrana před vlivy počasí

Jednou z hlavních výhod umístění altánu nad vířivku je ochrana před povětrnostními vlivy. Ať už je to silné slunce, déšť nebo i sněžení, altán poskytne úkryt, díky kterému si budete moci pohodlně vychutnávat vířivku bez ohledu na aktuální počasí.

Zvýšení soukromí

Altán nad vířivkou může zvýšit pocit soukromí. Pomůže dotvořit vaši oázu odpočinku, kde můžete relaxovat bez obav. Tuto výhodu ocení všichni, kdo si chtějí chránit svůj osobní prostor a vytvořit si soukromé útočiště před vnějším světem.

Estetická přitažlivost

Z hlediska designu dodává altán nad vířivkou do vnějšího prostoru nádech elegance a sofistikovanosti. Může sloužit jako ústřední bod, který zvýší celkovou estetiku vaší zahrady a vytvoří vizuálně přitažlivé prostředí pro relaxaci a zábavu.

Rozšířené využití

Altán poskytuje přístřeší a soukromí, díky čemuž jej využijete nejen při koupání se ve vířivce, ale i při venkovních posezeních. Zajistí, že budete mít své soukromé místo pro příjemně strávený čas ve vaší zahradě.

dreveny altan nad virivkou

Zdroj: welshhottubs.co.uk

Jaký altán zvolit nad vířivku?

Na trhu je dostupných mnoho typů altánků, od různých materiálů, přes provedení a styl až po velikost. Podívejme se na několik nejčastějších možností.

Tradiční dřevěný altán

Dřevěný altán může poskytnout útulný vzhled a navodit příjemnou atmosféru. Skvělou výhodou je, že se hodí téměř do každé zahrady, od tradičních přes rustikální až po moderní designy. Dřevo samo o sobě navozuje spojení s přírodou, a tak dřevěný altán může ještě více umocnit relaxační potenciál vašeho zahradního wellness. Výhodou také je, že si ho můžete natřít či namořit tak, aby vám ladil s designem vaší zahrady, nebo ponechat přirozenou barvu dřeva pro přírodní vzhled. Dřevěné altány jsou nejčastěji vyráběny z dřevin, jako je cedr, smrk či borovice.

Tip: Dřevěné altány z naší nabídky jsou vyráběny z borovicového či smrkového dřeva, které pochází ze skandinávských či sibiřských oblastí. Díky tomu, že vyrůstalo v těchto severských podmínkách, má vyšší hustotu a je tak pevnější i odolnější v porovnání s tuzemským smrkem či borovicí.

Modernější kovový altán

Tento typ altánů má elegantní kovové rámy obvykle vyrobeny z hliníku nebo oceli. Mají čisté linie a současný design, který může zahradě dodat moderní nádech a mnohdy jsou doplněny i různými estetickými ornamenty. I kovové altány lze povrchově přizpůsobit tak, aby odpovídaly estetice zahradního prostředí. Kovové altány se hodí do moderních a minimalistických zahrad.

romanticky kovovy altan nad virivkou

Přírodní živý altán

Abyste si ještě více umocnili pocit spojení s přírodou, pro vaši vířivku si můžete zvolit také přírodní, živý altán. Můžete k tomu využít například pergolu, kolem které vysadíte popínavé rostliny, jako je například réva, růže či jiné popínavé rostliny. Tak si vytvoříte místo, které hladce splyne s přírodním prostředím zahrady. Zeleň, která se bude na altánku popínat, vám poskytne klidné prostředí s dostatkem soukromí, aniž by zcela blokovala výhled na okolí. Navíc takový přírodní altán může přilákat i volně žijící živočichy, jako jsou motýli či vážky, což ještě více podpoří spojení s přírodou.

Jako altán nad vířivku lze však využít i dalších možností, jako je například zahradní pavilon či dokonce stanový altán.

Tip: Abyste si zabezpečili dostatek denního světla při koupání se ve vaší vířivce, můžete také zvážit altán se střechou z polykarbonátových panelů, které vás ochrání a zároveň propustí světlo.

Nezapomente na kvalitu

Každý styl či materiál altánku jinak přispívá k atmosféře a estetice vnějšího prostoru. Aby jste si jej ale užívali naplno a spolehlivě vám sloužil, je důležité zaměřit se na kvalitu materiálů.

Pokud si nad vířivku vyberete dřevěný altán, je důležité nezapomínat na to, že dřevo je přírodní materiál a může snadněji podléhat povětrnostním vlivům. Právě proto je kvalita dřeva důležitá – čím kvalitnější dřevo, tím lepší odolnost. Dobrou volbou by mohly být, jak jsme již zmiňovali, severské dřeviny, které jsou odolnější vůči vlivům počasí. Samozřejmě, u dřevěných zahradních staveb, včetně altánů, je důležité také nezapomínat na pravidelnou péči. Abyste si udrželi dřevo v co nejlepším stavu, je třeba jej pravidelně ošetřovat. Jednou za čas mu dopřejte přebroušení a opětovné natření ochrannými nátěry.

Tip: Zajímá vás, jak pečovat o dřevěné stavby? Potom by vám neměl ujít náš článek, ve kterém naleznete tipy na péči o zahradní stavby.

Pokud jde o kovové altány, kov je relativně odolný materiál. Pokud si pro svoji vířivku chcete pořídit tento typ altánu, vybírejte určitě takový, který má pevnou a stabilní konstrukci. Kovový altán, je-li správně chráněn či ošetřen, je odolný i vůči povětrnostním podmínkám. Vlivem slunečního záření nebledne a nenapadají ho škůdci. Může na něm však vlivem vlhkosti vznikat koroze. Abyste tomu zabránili, může být užitečné natřít kovový altán nátěrem proti rzi.

Řešení pro zvýšení soukromí

Při zabezpečení soukromí ve vaší vířivce rozhodně hraje důležitou roli umístění vašeho venkovního wellness. Ideální je, pokud si vířivku a altán umístíte do zátiší v zahradě, do jejího rohu či na místo, na které nedosáhnou oči zvědavých sousedů či kolemjdoucích. Máte-li v zahradě stromy a keře, které by vám mohly poskytnout alespoň částečné překrytí, zvažte umístění vířivky s altánkem v jejich blízkosti.

Ne vždy však zahrada poskytuje dostatek soukromí. Naštěstí, existuje několik způsobů, jak si jej zvýšit.

Váš altán můžete doplnit o boční stěny. Ty se dodávají v různých materiálech, ať už je to dřevo, bambus nebo plast a poskytují různé úrovně přehlednosti.

altan nad virivkou

Do altánku můžete zvolit i mřížkové panely, které vám nejenom zajistí soukromí, ale budou také sloužit jako dekorace. Lze je umístit na boky či zadní část konstrukce altánu a skvěle se hodí pro popínavé rostliny. Tak si budete moci vytvořit přírodní zátiší, které navodí spojení s přírodou a zajistí soukromí.

Pro větší soukromí můžete zvolit také závěsy, které umístíte po stranách vašeho altánu. Můžete si vybrat různé barvy tak, aby ladily s designem ve vaší zahradě. Navíc takové závěsy mohou dodat exotický nádech, díky čemuž se budete i ve své zahradě cítit jako na dovolené. Závěsy můžete podle potřeby kdykoli zatáhnout nebo je zavázat, abyste si užili výhled do vaší zahrady.

Kromě doplňků pro altán můžete soukromí ve vašem zahradním wellness zvýšit i strategickou úpravou terénu. V okolí altánku si můžete vysadit rychle rostoucí odrůdy vysokých rostlin, keřů či stromů, které vám poskytnou dodatečné překrytí a vytvoří přírodní bariéru mezi vaší vířivkou a okolím. Dobrou volbou mohou být jehličnaté keře či stromy, abyste měli soukromí zajištěno během celého roku.

Další funkce a doplňky pro lepší zážitek

Abyste si svůj čas odpočinku a relaxace užili co nejvíce, můžete si do altánku nad vířivkou pořídit několik doplňujících funkcí.

Dokonalou atmosféru vám pomůže navodit správné osvětlení. Existuje několik způsobů a druhů osvětlení do altánku. Můžete si do něj nainstalovat světelné řetězy, které dodají romantickou atmosféru, úsporné led pásy s možností barevného přizpůsobení či lucerny, které si pověsíte na konstrukci altánku. Můžete také zvolit kombinaci více typů osvětlení a vytvořit si pomocí něho atmosféru, kterou právě chcete, ať už je to jemné ambientní osvětlení nebo jasnější osvětlení pro lepší viditelnost.

altan nad virivkou v tme

Zdroj: modrastrecha.cz

Do svého zahradního wellness si můžete také nainstalovat zvukové systémy či vestavěné audio systémy a vychutnávat si tak během relaxace příjemnou hudbu. Pokud nechcete mnoho investovat nebo se příliš trápit instalací těchto systémů, postačí vám také přenosný bezdrátový reproduktor, který můžete napojit na váš telefon. Tak se vyhnete zbytečným „kabelovačkám“.

Tip: Smart zařízení mohou být skvělým usnadněním a zpříjemněním času stráveného v zahradě. Přečtěte si více v našem článku Jak využít chytrá zařízení v zahradě.

K vířivce si také můžete přidat například menší barový pult, na kterém můžete podávat nápoje a občerstvení, například pokud si k sobě do wellness pozvete přátele.

Do altánku nad vířivku si můžete pořídit i další doplňky, jako například úložný prostor na vše, co k vašemu wellness budete potřebovat, ať už jsou to ručníky, pantofle, svíčky nebo i nějaká ta láhev prosecca. 🙂

Altán nad vířivkou je skvělým způsobem, jak si vytvořit oddělený prostor ve vaší zahradě určený k relaxaci. Zajistí ochranu před povětrnostními vlivy, díky čemuž si můžete pobyt ve vířivce vychutnávat v jakémkoli počasí. Zajistí také více soukromí, a tak budete moci nerušení odpočívat. Ať se rozhodnete pro jakýkoli typ či materiál altánu, pomůže vám zpříjemnit a usnadnit vaše chvíle relaxace. Při výběru altánu nad vaši vířivku se můžete inspirovat také naší nabídkou dřevěných altánků. Pokud vás některý z nich zaujme, neváhejte nás kontaktovat, velmi rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy či poradíme při výběru.

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

  • 3 letá záruka v ceně každého produktu
  • Ke každému produktu impregnat zdarma
  • Doprava zdarma na vybrané výrobky
  • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice