Články

Zahradní domky. Jaké možnosti u nás naleznete?

zahradni domek

Zahradní domky se stávají stále oblíbenějšími stavbami, které tvoří součást mnoha zahrad a pozemků. Přinášejí s sebou mnoho výhod, od praktičnosti až po eleganci a spojení s přírodou. Jaké zahradní domky najdete v naší nabídce?

Čo v článku nájdete:

Dnes jsou zahradní domky velmi populární venkovní stavby, které zpříjemňují pobyt či práci na zahradě. Zatímco v minulosti byly vnímány spíše jako boudy na nářadí či zahradnické vybavení, dnes se z nich staly mnohoúčelové a estetické doplňky venkovních prostor. Nejsou jen obyčejnými dřevěnými budkami na uskladnění motyk či hrábí, právě naopak, jsou elegantními stavbami, kde můžete trávit příjemné chvíle v obklopení přírodního prostředí vaší zahrady. Tyto všestranné venkovní stavby mohou být skvělým pomocníkem při zahradničení, místem na zahradní posezení, odpočinek, setkání s blízkými či v některých případech i na přespání či dokonce celoroční bydlení.

Na jaké účely mohou sloužit zahradní domky?

Jednou z největších výhod zahradních domků je fakt, že se dají využívat na mnoho účelů. Zde je několik příkladů jejich využití:

Skladování

Tradičně se zahradní domky využívaly a stále využívají jako úložné prostory pro zahradnické nářadí, sekačky na trávu, kola či jiné outdoorové vybavení. Díky praktickému designu a bohaté úložné kapacitě jsou ideální na uskladnění a organizování potřebných předmětů. Díky tomu mohou majitelé domů uvolnit prostor v garáži či domě a zajistit, že jejich vybavení bude chráněno před povětrnostními vlivy.

Domácí dílna

Zahradní domky se skvěle hodí i jako venkovní domácí dílna, zejména v případech, kdy nemáte k dispozici garáž či byste si chtěli vytvořit místo pro své kutilské aktivity. Můžete v nich uskladňovat své nářadí a věnovat se vašim projektům.

Místo na odpočinek a relaxaci

Zahradní domky se dají proměnit v útulné venkovní obytné prostory, kde můžete relaxovat uprostřed krás vaší zahrady. Dají se vybavit pohodlným sezením, nábytkem a dekorativními prvky, aby poskytly klidné útočiště či už na čtení, vychutnání si šálku čaje nebo jednoduše jen užívání si pohledu na okolní přírodu. Zahradní domky můžete využívat jako vaše soukromé útočiště, ale i místo na setkávání s rodinou a přáteli.

Domácí kancelář či studio

Dnes je práce či podnikání z domu stále častějším jevem a zahradní domky nabízejí příležitost vytvořit si prostor, na kterém můžete pracovat. S správnou izolací, osvětlením a větráním mohou být tyto venkovní struktury přeměněny na domácí kanceláře či umělecká studia, která poskytují příznivé prostředí pro práci, studium či tvůrčí aktivity.

Ubytování pro hosty

Zahradní domky také mohou sloužit jako okouzlující chatky pro vaše hosty. I menší zahradní domky lze vybavit tak, aby poskytly vše, co plnohodnotné ubytování vyžaduje.

Prostory pro záliby

Zahradní domečky lze přizpůsobit tak, aby vyhovovaly i různým zálibám a koníčkům, jako jsou řemeslné práce, zahradničení ale i sport a fitness. Lze z nich vytvořit plně funkční prostory, kde se můžete věnovat tomu, co vás nejvíce baví.

Zábava a volný čas

Zahradní domky mohou sloužit i jako všestranné zábavní prostory pro pořádání setkání a oslav. Ať už se používají na venkovní stolování, grilování nebo společenská setkání, tyto struktury poskytnou chráněné a útulné prostory pro zábavu a volný čas.

Celoroční bydlení

Tyto venkovní stavby lze využívat nejen k občasnému přenocování, ale dokonce i celoročnímu bydlení. Dostatečně velká celoroční chata se správným vybavením, zateplením a připojením na elektřinu může poskytnout plnohodnotné místo k bydlení.

Tip: Přečtěte si více o tom, proč se vyplatí mít na zahradě zahradní domek.

Jaké zahradní domky u nás najdete?

V naší nabídce narazíte hned na několik druhů zahradních domků:

Klasické zahradní domky

Typické zahradní domky, které mají čtvercový či obdélníkový půdorys a skvěle se hodí nejen jako domky na nářadí, ale i jako menší chaloupky, rekreační domky či venkovní kanceláře.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Malaga

zahradny domcek malaga

Zahradní domek Valencia

zahradny domcek valencia

Zahradní domek Porto

záhradný domček Porto

Zahradní domky na nářadí či vybavení

Pokud hledáte praktického pomocníka pro zahradničení či vaše kutilské projekty, pak pro vás mohou být zajímavé zahradní domky, které lze využít jako přístřešky či domky na nářadí.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Fori

zahradny domcek fori

Zahradní domek Orava

Zahradny-domcek-Orava

Zahradní domek Karpaty

drevený domček Karpaty

Zahradní domky s terasou

V naší nabídce nechybí ani zahradní domky s terasou, které se skvěle hodí na příjemná zahradní posezení či jako stavby v rekreačních oblastech, například u jezera. Dají se také využít jako ubytování, ať už pro vás nebo vaše hosty.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Monaco

zahradni domek monaco

Zahradní domek Fenix

zahradni domek fenix

Zahradní domek Paris

zahradni domek paris

Obývatelné zahradní domky

Oblíbenou kategorií jsou i zahradní domky, které lze využívat k bydlení. Lze je umístit jak do zahrady, tak i do rekreačních či zahradnických oblastí. Často se využívají i jako menší chatky k pronájmu.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Cairo

zahradni domek cairo

Zahradní domek Santiago III

zahradni domek santiago

Tip: Pokud vás zaujaly zahradní domky Santiago, pak by vám určitě neměl uniknout náš článek Představujeme: Chaty z rodiny Santiago. Která je ta pravá pro vás?

Zahradní domky s podkrovím

Podkroví v zahradním domku poskytuje prostor navíc, což z něj může udělat dobrou volbu, pokud se díváte po víkendové chatce či útulném penzionu k pronajímání.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Santiago IV

celorocni chata santiago

Tip: Když chcete využívat domeček celý rok, tak si přečtěte náš článek „Celoroční chaty k trvalému bydlení

Zahradní domky s přístřeškem

V naší nabídce najdete i zahradní domky doplněné o přístřešky. Jsou praktickými stavbami, protože v sobě spojují hned několik účelů najednou. Poskytnou příjemné útočiště, ale i spolehlivé místo například na uskladnění dřeva, které bude chráněno před deštěm či sněhem nebo sportovních potřeb, jako jsou například kola. Přístřešek však můžete využít i jako terasu, kde si vytvoříte příjemné venkovní posezení.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Pula

Zahradní domek Pula

Zahradní domek Granada

zahradni domek granada

Zahradní domky s pětiúhelníkovým tvarem

Tento typ zahradních domků je skvělou volbou na umístění do rohu zahrady či pozemku, čím ušetří místo na trávníku. Mohou sloužit tak jako zahradní domky na nářadí, tak i na rekreaci odpočinek či jako venkovní kancelář.

 • Výběr z naší nabídky:

Zahradní domek Osaka

zahradni domek osaka

Materiál pro zahradní domky

Typ materiálu, ze kterého jsou zahradní domky vyrobené, je velmi důležitým aspektem, zejména z hlediska jejich odolnosti a trvanlivosti. Dřevo je organický materiál, a tak je přirozené, že reaguje na podmínky prostředí a povětrnostní vlivy. Trvanlivost a odolnost dřevěné stavby, jakou jsou i zahradní domky, závisí především na kvalitě dřeva.

U nás se na výrobu zahradních dřevěných staveb využívají dřeviny, které pocházejí ze severních oblastí, jako je například skandinávský či sibiřský smrk nebo borovice. Tyto dřeviny jsou ve srovnání s tuzemskými hustší a tvrdší, protože rostly v náročnějších povětrnostních podmínkách. Díky tomu jsou i odolnější vůči vlivům počasí, což z nich činí dřevěné stavby, které při správné péči dokážou vydržet i několik desítek let.

Tip: Zajímá vás, jak probíhá výroba našich dřevěných staveb? Přečtěte si zde.

Aby dřevo vydrželo co nejdéle, je důležité dopřát mu patřičnou péči. A ta začíná právě impregnací dřeva. Impregnační nátěr se nanáší na surové dřevo, ideálně ve dvou po sobě jdoucích vrstvách. Obsahuje biocidy, které chrání dřevo před poškozením škůdci, plísní či houbami. Všechny naše stavby jsou dodávány s již aplikovaným impregnačním nátěrem. Následujícím krokem je aplikace povrchového nátěru, který může být buď ve formě lazury nebo krycí barvy. Aby se původní vlastnosti a odolnost dřevěné stavby zachovala co nejdéle, je důležité dopřát jí pravidelnou péči. Ta spočívá v rutinních kontrolách ale i obnovení ochranných nátěrů. Doporučujeme alespoň jednou za dva roky dřevo přebrousit a nanovo aplikovat povrchový nátěr.

Tip: Přečtěte si více o péči o dřevěné stavby v našem článku Jak pečovat o zahradní stavby?

Doplňkové služby

K zahradním domkům, které u nás najdete, nabízíme i další doplňkové služby. Abyste si svůj zahradní domek mohli užívat co nejdříve po objednání, nabízíme možnost dopravy a montáže, díky čemuž se nebudete muset o nic starat. Jen si domeček objednáte a za krátký čas vám už může stát na pozemku.

Další doplněnou službou je i kompletní zateplení a zateplení podlahy. To umožní užívat si výhody zahradního domku po celý rok. Kromě toho si u nás můžete nechat nainstalovat okenice či okapový systém a využít také možnost vypracování architektonického projektu naším projektantem.

Závěr

Zahradní domky jsou multifunkční stavby, které nabízejí nekonečné možnosti ke zvelebení venkovních obytných prostor. Od úložných řešení až po klidné útočiště, domácí kanceláře, ubytování pro hosty či prostory pro zábavu a koníčky, tyto všestranné struktury uspokojí různé potřeby a životní styly. Díky svému přizpůsobitelnému designu a praktické funkčnosti přeměňují zahradní domky venkovní prostory na příjemné a funkční útočiště, čímž obohacují celkový zážitek z bydlení.

Při výběru zahradního domku se můžete inspirovat naší nabídkou a kdykoliv se na nás obrátit. Velmi rádi zodpovíme všechny vaše dotazy a pomůžeme s výběrem, tak, abyste byli co nejvíce spokojeni.

Tipy na další čtení:

magazín další doporučeno

Radost z nákupu Další důvody
proč si vybrat nás

 • 3 letá záruka v ceně každého produktu
 • Ke každému produktu impregnat zdarma
 • Doprava zdarma na vybrané výrobky
 • Za každý prodaný produkt vysadíme 10 stromků
Záhradný Domček Pula

Velmi vyzdvihuji způsob komunikace. Rychlé reakce, vstřícnost, informování zákazníka o všem. Chlapi-montážníci byli milí, vstřícní, slušní. Super! Hodně zdaru Vám přeji!

Ján L

Skvělá komunikace, poradenství, rychlé jednání s firmou a výsledkem je nadherný altán, se kterým jsem nesmírně spokojená. Děkuji a MůjAltan vřele doporučuji!

Terézia Šoltésová, Rokycany

Výborná robota, velmi slušná trojice pracovníků a za 8 hodin byla tato chatka postavena. Jednoznačně nás překvapili vysokou úrovní své práce. Doporučujeme!

Zuzana a Maroš Oravcoví, Košice

Naše škola využila služeb firmy Můj Altán a musíme ji pochválit za kvalitně odvedenou práci. Žáci a učitelé mohou altán využívat bez obav o své zdraví. Děkujeme a vřele doporučujeme dalším zájemcům ☺

Mgr. Daniela Ďurkovská, Bratislava Riaditeľka ZŠ Sokolíkova

Výborná komunikace při objednávce. S montáží jsme byli spokojeni, cena odpovídá kvalitě. Domeček splnil naše očekávání, určitě doporučuji ostatním.

Peter Sirotnak, Veľký Šariš

Profesionální přístup, rychlá odpověď, dobré služby, zboží splnilo očekávání na 100%. Doporučuji.

Matúš Hovanec, Dovalovo

Zahradní altán byl již delší dobu naším snem, proto jsme velmi spokojeni s kvalitou, termínem dodání a montáží od této společnosti. Velice děkujeme za kvalitně provedenou práci

Michal Lacko, Stará Kremnička

Maximální spokojenost s komunikací. Vybavení a termín dodání byl dokonce kratší, než bylo dohodnuto a úplně top byla práce dvou chlapů na stavbě samotného domku - z naší strany naprostá spokojenost. Děkujeme!

Adela Birova, Choča

Byl jsem velmi spokojen s přístupem i s prací pracovníků přímo při stavbě domku. S domečkem jsme také velmi spokojeni, naprosto splňuje naše představy. Díky.

Ján Gonda, Levice